Food Chain Magnate

xxxxxxxxxo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Food Chain Magnate - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box & MindOK
Splotter Spellen
Autoři: Jeroen Doumen
Joris Wiersinga
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak by se podle vás měla hra jmenovat

David psal, sic nevím jestli to bylo vážně, že by se hra měla jmenovat Kuchaříci s.r.o. Jaký je na to váš názor, líbí se vám to? Či jaký název byste pro tuto hru vymysleli vy..? Jsem stoprocentně pro, aby hra měla český název. A napadá mě něco jako

© Jídelní magnáti či Gastro Frajeři 😄 nebo rovnou kombinace Gastro magnáti 

____________________________
Sám sobě hádankou.

14.6.2023 16:02:01

Moc hezký s tím šéfem. Hlavně, že to není král nebo království:)

17.6.2023 20:47:27

Pokud nebude podepsaná spolupráce s Pohlreichem, tak bych tam slovo “šéfe” vůbec nedával. Je to s ním neodmyslitelně spjaté a evokuje to neco jiného, než o čem hra je.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

18.6.2023 08:59:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Přesně tak, zní to chytlavě, ale spojuju si to spíš s vařením než s budováním bussinessu. V tomto ohledu mi názvy jako Králem rychlého občerstvení nebo Vládce jídelního impéria přijdou tematictejsi, být uznávám,že tak nechytí za uši.

18.6.2023 09:08:26

Mi přijde, že tahle debata sklouzává k objednávání “hambáčů”. Tahle hra je přece o budování businessu - najímání a trénování zaměstnanců (HR), marketingových kampaních, nastavování cen produktů a rozšiřování sítě (fast food) restaurací. Jo, taky jsou tam hamburgery, pizza a pivo. Ale je to relativně malý aspekt hry.

18.6.2023 13:12:39

AmS

@Havelock Pokud by za tím člověk hledal spojitost s Ano, šéfe, tak by to naopak mohlo evokovat právě to, o čem hra je, protože ten pořad byl primárně o tom, jak nastartovat k prosperitě restaurační business.

18.6.2023 20:05:12

“Vládci hladových oken”

19.6.2023 07:28:19

@AmS spíš o restartování restaurací v úpadku. Budování businessu si představuju jinak. Navíc obě témata dělí asi 50 let. Takže to mi přijde potenciálně hodně zavádějící.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

19.6.2023 08:32:36

Já bych do toho Šéfa rozhodně netahal, jak tu již padlo, ten pojem je spojený s Pohlreichem, se kterým tato hra nemá vůbec nic společného.

Mimochodem v angličtině je Food Chain používáno i pro potravní řetězec, tak jestli by nešlo nějak využít toho dvojsmyslu.

19.6.2023 17:41:55

Království jídla

https://www.buymeacoffee.com/slingergames // http://slingergames.cz // https://www.facebook.com/slingergames // Překlady her do CZ, recenze a další.

19.6.2023 18:09:37

Ja jsem pro original

19.6.2023 18:15:06

pri daktorych navrhoch mam dojem, ze autori tu hru nikdy nehrali. ta hra nieje len o pizzi a hambacoch, je o nieco uplne inom… + ma rozsirenie, kde pizza a hambace nie su vobec prioritou

19.6.2023 19:06:20

Tak prioritně, když už se má název překládat, jde asi o to, aby to netahalo za uši. A je mi celkem u zadku, jestli na Primě běží nějaký pořad Ano, šéfe! nebo tu je nějaká hra Jízdenky, prosím! Za mě bych taky nepřekládal. Převážně budou stejně hru pořizovat ti, co jsou s ní nějak obeznámeni a v podstatě by jim mohlo být jedno, když v názvu bude hezky hrát slovo kečup a uvnitř bude obrázek hranolků s majonézou, omg :))

19.6.2023 21:30:55

Boha jeho, tohle je hra pro fakt hard-core hráče, který tu hru už dávno znají a asi tolik lidí si jí pravděpodovně koupí, navíc svým způsobem legenda, jejíž součástí je i samotný název, takže debata, navíc s dost často dementníma nàvrhama ,(Ano, šéfe a podobně), je dle mýho názoru úplně zbytečná…..koupí si jí stejně lidi, kterým je jedno, jak se to jmenuje, ale kupujou hlavně ten vnitřek…

Jestli má někdo obsedantivně kompulzivní potřebu překládat každej prd, tak budiž…..pro tuhle cílovku to ale  není potřeba….

19.6.2023 23:54:50 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kospin : Vždyť sis sám v tom svém příspěvku zdůvodnil, proč ten název naopak přeložit. Hráči, kteří tu hru znají, si ji pravděpodobně koupí, ať se bude jmenovat jakkoliv, takže vydavatel by měl chtít nějaký hezký český název, aby si to koupili také ti, kteří tu hru neznají. Ty se nato díváš z pohledu znalého hráče, ale ten vydavatele je primárně jiný.

20.6.2023 07:24:25

Jako chca nechca musím uznat, že ti, co tu hru znají si ji koupí at se to jmenuje jakkoliv, ale pro vydavatele je potřeba, aby si to koupilo i pár lidí, co to neznaj, a ti si to koupí i podle názvu. Takže se to nakonec stejně přeloží. Horší je, že něco jako rychlé občerstvení nemá moc úderných synonym :(

možná něco se slovem bistro (proklatě dobré bistro), nebo potom zábavnější Vládce hladového okna, Souboj hladových oken…

20.6.2023 08:12:37

Dobré jídlo (Dobrou chuť) - Vybuduj impérium. 

Dobré jídlo: Kronika restauratérství. :)

20.6.2023 08:18:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Majitel restaurace - to myslim vystihuje startovni pozici hrace i tema hry.

 

 

20.6.2023 08:34:22

Správce sítě bister

20.6.2023 09:41:51

No, tak sleduju tuhle diskusi od začátku, tady i na fb, a zatim jsem nečet nic, co by mi lahodilo uchu. A dle posledních příspěvků se to může rovnou jmenovat Jídlo, řetězec, magnát. Taky můžu navrhnout Mistrem s bistrem. Jsem tedy zvědav, jak se s tim MinFox popasujou…

20.6.2023 10:10:40

Bistro Magnát

 

ale je fakt, že mě jako první napadlo Bufeťáci :-)

20.6.2023 10:16:29

Dlouhý, Široký a Bistrozraký / Liška Bistrouška / Bistrozoři

Ne? Ok. :D

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

20.6.2023 10:23:35

Určitě by rezonovalo: Bistro Jirky Babici. Hru by zase vystihovalo Na nože (ale s tím by mohla mít problém jedna z našich televizí). A co Král jídelen? :D  

 

Ale líbí se mi co psal @Loob  - Bufeťáci! :)

20.6.2023 10:48:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Naozaj mám problém rozlíšiť, že čo ľudia myslia vážne, resp. či všetky tieto návrhy nie sú iba recesia

20.6.2023 11:14:47

´Nezapomen na okurku!´ je jasna volba. 

20.6.2023 11:32:40

@JagarKlato  Ano, začíná to tu vypadat jak na estrádě pubertálních vtípků…

20.6.2023 11:38:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cashflow - Desková hra
Cashflow - Desková hra
Akt. cena: 1299 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas