Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Euthia: Torment of Resurrection
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Steamforged Games Ltd.
Autoři: Tadeáš Spousta
Tomáš Holek
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tisk chybějících komponent vlastními silami

Domluvil jsem ve spřátelené tiskárně, že mi udělají profesionální kopii desek postav na stejný karton jako byl v původní hře, a nechám si tam vytisknout i ta pravidla, která SFG nepošle ve fyzické podobě (předpokládám, že jako Returning backer nedostanu pravidla 2.0 pro základní hru).

Odkaz na tabulku: tabulka

Update: Domlouváme předání a zasílání, prosím VŠECHNY o součinnost

  1. Pokyny pro pražské i mimopražské 
  2. Pokyny ke kódům Zásilkovny
     
6.2.2024 10:58:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Určitě. A mají výběr - např. nikde jinde jsem neviděl tak nízké krabice, kromě těch na pizzu. Takže doufám, že se vám to uvnitř nepomlátí. Samozřejmě stejně ještě navíc vám to každému vystelu uvnitř, aby bylo riziko ještě menší.

 

Akorát to znamená, že odměna za výhru v soutěži se dovnitř už nevejde, proto jsem nenápadně naznačoval @2vkjmch , že má motivaci dorazit osobně :D A hlavně myslím,m že to bude prima setkání!

28.3.2024 21:02:15

@Johnny808 už je insert hotový?:-)

28.3.2024 22:02:18

@rigoni robím posledné úpravy … predpokladám ešte 1-2 týždne a bude done

31.3.2024 17:17:11

@Johnny808 good news :-)

31.3.2024 22:26:42

Update:

V pátek (5. dubna) jdu do tiskárny na kontrolu zkušebních tisků. Poté se ozvu, jak to vypadá a kdy by mohly být hotové naše výtisky. A všechny ostatní kroky jako domluva na Zásilkovně, na osobním předání apod.

Zároveň také vyhlašuji termín konce přiobjednávek na pátek 5. 4. 15:00. Kdo byste se chtěl ještě přidat nebo víte o někom, kdo by se přidat chtěl, neváhejte a vyřiďte to ještě tento týden.

Akci zdar!

2.4.2024 17:17:44

@Johnny808 Kde prosím nabídku s insertem najdu, až bude hotovo? Moc si cením snahy všech, kteří pomáhají hru takto “vymazlit”!

3.4.2024 19:01:44

@Daranix Ďakujem … keď ho dokončím pošlem ti odkaz ako aj ostatným záujemcom.
Inak ho zverejním potom aj na webovej stránke inserty.sk a aj na youtube.
... už sa s ním dlhšiu dobu zabávam, v podstate ako mi prišla krabica s rozšírkom.
Prešiel som mnohými konceptami a musel som urobiť aj pár kompromisov a rozhodnutí aby to bolo podľa predstáv.
Napriek snahám o kompletnom inserte v jednej krabici bez mierneho nadvihnutia víka to asi nepôjde. Išlo by to, mal som ten koncept hotový dokonca aj s rezervou
ale nebol som stotožnený s uložením figúrok, ktoré som potom následne kompletne prekopal.
Chystám sa na druhú stranu ale aj o jedno pkekvapenie v podobe chesty na mince ... Dúfam že sa výsledný efekt bude páčiť.

3.4.2024 22:38:07

Ono, i kdyby to bylo ve dvou krabicich… vem to cert 🙂 lepsi nez tri. Zvlast kdyz to bude prakticke, pohodlne a bude tam rezerva na dalsi rozsireni a celkem budou dve krabice misto ctyr 🙂

4.4.2024 07:56:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych radši, kdyby to bylo ve dvou krabicích, než to mít méně přehledné/narvané/těžko sestavitelné v jedné krabici.

Trochu mám strach z toho materiálu, v porovnání s 3D tiskem (který běžně používám), nemá to výrazně vyšší váhu? A nemá to tendenci “řezat”, ve smyslu méně příjemné manipulace s komponenty?

@Johnny808 Nemohli byste dát další příspěvky ohledně insertu (zvlášť až bude hotový) do nového příspěvku "Inserty"? Tady to moc nepatří a zapadne to…

 

 

4.4.2024 08:49:31

@nasson Snažím sa to navrhnúť nie len tak aby to bolo v jednej krabici ale aby to uľahčilo/urýchlilo herný setup. 

Ako materiál používam to najľahšie čo môžem dať (topoľovú preglejku) v kombinácii pevnosť/váha. Pre príklad insert do hry Blood rage kde sa použilo dosť materiálu váži presne 1,2 kg (posledná verzia insertu pre všetko čo kedy bolo vydané, aj pre KS). Kalkared ponúka na predaj tiež insert tlačený na 3D tlačiarni a udáva váhu 0,8 kg (insert iba pre základnú hru + pár rozšírení). Tendenci “řezat” neviem čo konkrétne máš na mysli ale ešte som sa neporezal na dreve ani triesku nezapichol. Iba orezávatkom pri jeho zliepaní niekoľko krát :D.

Vytvorím vlákno inserty nech to tu nespamujem …

 

 

 

4.4.2024 13:17:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@Johnny808 ulehčení setupu je rozhodně nejdůležitější, aspoň za mě. Já mezi tím pracuji na magnety spojovaných krytech na mapové dílky, které budou horní část dílku krýt fólií (něco jako magnetický sleeve na mapky). Až budu mít takto dílky chráněny, tak se mi asi do tvého insertu nevejdou, ale i tak do něj určitě půjdu!

4.4.2024 14:59:30

Jen upozorňuju na dnešní uzávěrku 15:00, aby nebyl někdo zklamaný.

5.4.2024 07:54:29

Je to pěkně barevné a zamčené, co je to?

Ano, je to naše tabulka :)

Jedu do tiskárny. Držte nám všem palce, protože teď uvidím vzorky toho, co pro nás umí udělat. Pokud to půjde, udělám pro vás i fotky, ale přiznávám, že neslibuju, přeci jenom mám s sebou jen mobil a je to uvnitř kanceláře…

5.4.2024 15:18:41

Zpráva z tiskárny

Byl jsem dnes na kontrole vzorků a zde je výsledek pozorování:

  • tisk jako takový je výborné kvality, včetně volby papíru a povrchové úpravy pro každý typ výrobku. Až jsem zíral.
  • Pravidla (sešit) a Hero sheets jsou na nejlepší možné kvalitě. Omezení je dáno kvalitou digitální předlohy, ta PDF zveřejněná na stránkách SFG nejsou tiskové kvality. Ale rozdíl je malý.
  • Desky postav E+H jsou vytištěné nádherně, ale barevně odpovídají novým barvám, ne původním šesti deskám postav. Takže jsem požádal o nápravu.
  • Karty jsou nádherně vytištěné, ale barevně je vidět na rubu pořád rozdíl poměrně hodně. Probrali jsme nutné změny.

V nejbližší době mi dají vědět a půjdu na zkoušku č. 2.

5.4.2024 18:19:12

Update 1: V tiskárně probíhají další tiskové zkoušky. Zatím mi nezavolali, že mohu přijít kouknout na výsledek, ještě na tom makají. Prosil jsem grafika slovy: “použijte, prosím, maximální magii :) čeká na váš výsledek víc než 90 lidí". Takže magie bují, její cáry vlají místností a malé ohnivé koule různě v koutech vybuchují :)

 

Update 2: Co už naopak z výroby dorazilo, jsou 3D výtisky odměn pro medailisty soutěže o nalezení místa pražského předání. Připomínám, že třetí místo je ještě stále neobsazené a že zatím uhodli jen mimopražští :) Já zatím výtisky vysvobodím z houštin podpěr…

Také jsem přímo na místě ověřil, že sezóna už začala a zahrada je otevřená. Tak se tam těším brzy s vámi na shledanou - doufám, že tiskařská magie už brzy zvítězí a já budu moct sem napsat termín předání. Mimochodem, pražští, měl by někdo z vás zájem po předání venku na zahradě se ještě společně sesednout na hostině ke křtinám naší akce?

10.4.2024 20:40:36

Update:

Vracím se z tiskárny a odsouhlasil jsem kvalitu tisku a tím odstartoval hromadnou výrobu. Abyste se taky mohli pokochat výsledkem grafikových magických rituálů, posílám pro každou kategorii výrobků ukázkové porovnání. Měl jsem u sebe jen mobil,tak se omlouvám za kvalitu fotografií (obzvlášť u desek postav), ale myslím, že to tu hlavní informaci nese, tj. vzájemné porovnání originálních komponent a nově vytištěných. Až se mi chce zvolat: “Najdi 10 rozdílů!” :)

  Au/Ag Karty

Desky postav

Sešity pravidel

15.4.2024 18:30:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Parada, diky moc!


Koukam, ze sel zrovna update kampane:

“Meaning you might recognise when a card from the core game or expansion is about to be drawn. If you do notice a difference, then you can claim a new set of core game Gold, Silver, and Control cards in the pledge manager.”

15.4.2024 18:33:07

Detaily slovně aneb nastavení očekávání:

  1. Au/Ag karty dopadly výborně, rozdíly jsou minimální
  2. desky postav dopadly taktéž výborně, rozdíl je jen v té povrchové úpravě. Na fotografii jsou ale zkušební výtisky na mnohem tlustších deskách, tak aby vás to nemátlo. Výsledné budou samozřejmě na deskách odpovídajících původní hře.
  3. sešity pravidel jsou vytištěné moc pěkně, ale trpí tím, že jsou z PDF pouze náhledové kvality, stejně jako Hero sheety a referenční karty. Pozná se to v tom, že vložené obrázky karet apod. jsou méně ostré než v originále (a tím hůř čitelné). Grafika okolo a hlavně texty jsou samozřejmě naprosto OK.

15.4.2024 18:35:27

Update o SFG

Murphy číhá za každým rohem, a tak je to i v našem případě. Po tolika týdnech příprav se stalo, že pár minut po mém návratu z tiskárny, kde jsem celou objednávku závazně odsouhlasil, vyšel nečekaný Update na Kickstarteru, kde SFG mimo jiné slibuje lidem s Returning pledge opravenou sadu Au/Ag karet. Zvažoval jsem, co s tím v našem případě. Objednávka je čerstvě odsouhlasená a hlavně: zrovna v případě Au/Ag karet je extrémní podíl ceny práce grafika a ceny jednotlivých výtisků. Takže kdybychom si je vytisknout nenechali (a přípravné práce musíme zaplatit tak jak tak), tak bychom ušetřili každý tak dvacku a za tu dvacku neměli z karet vůbec nic. Takže po této úvaze jsem musel rozhodnout, a to tak, že Tisk Au/Ag karet nezrušíme. A alespoň je budeme mít než SFG pošle ty opravné. A pak případně jako náhradní.

Omlouvám se, že to tak hloupě vyšlo. Ale tohle jsem opravdu nemohl čekat - že se SFG ozve :)

15.4.2024 18:43:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@milancaputu v pohodě, já s tím problém nemám, podporuji tvoje rozhodnutí.

a máš přibližnou představu, kdy by mohl ten tisk být hotový? +-?

díky za tvou aktivitu.

15.4.2024 20:27:24

Tiez suhlasim, skor sa hnevam na nich ze doteraz nedali doteraz ziadne info a hrali mrtveho chrobaka…

15.4.2024 21:53:16

@stubby  Kdy bude vytisknuto se teď řeší, kvůli vytíženosti jednotlivých strojů zakázkami. Stejně jako finální cenu zakázky, kterou musím pak zkontrolovat oproti vybraným penězům. Všechno bych se měl dozvědět teď co nejdřív a hned vám dám všem vědět. Hrubý odhad je dva týdny (může být malinko víc nebo i míň.)

15.4.2024 23:01:03

@milancaputu Dobrá práce :-).
K SFG - To prostě nevymyslíš, ale už jsem si v životě zvykl. Souhlas s rozhodnutím.

15.4.2024 23:09:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Zajímavost o deskách postav. Když viděli, jak lpím na kvalitě, tak mi předvedli opravdu úžasný tisk (a soutisk s rubem). Dnes se mi přiznali, jak to dělají. Na zakázkovém stroji za cca pětinásobné ceny než co my jsme na desky vybírali. Ano - jenže ředitel mi na první schůzce slíbil: “Dobře, to vymyslíme.”, a tak teď s grafikem pro nás v rámci příprav vymysleli nový pracovní postup, aby cenu srazili. Když vzpomenu na přístup k naší zakázce v jiných tiskárnách (vyhodili mě ze všech), tak děkuju, že jsou a že jsem je před lety našel!

Což mi připomíná, že jsem doteď nezmínil jméno firmy. A přitom si to zaslouží. Jsou trochu utajení v hotelu Olšanka v Praze a jmenují se Drukvo. A umí kouzla, zvlášť když s nimi aktivně spolupracujete na řešení - já na jejich magii, ale hlavně na přístup ke mně jako k zákazníkovi, nedám dopustit!

 

15.4.2024 23:33:00 | Upraveno autorem (porovnej)

@milancaputu Mně tahle ta možnost napadla. Ale skutečně mně nenapadlo, že SFG bude nejprve několik měsíců jak pěna a pak otevře omezené okno pro objednání opravy. Čekal bych, že to budou řešit hned jako kdekoliv jinde. Tzn. obratem vydají update, víme o tom ničeho se nebojte, děláme na řešení/nebo to sami dopošlou opravené. Když bylo ticho po pěšině, myslel jsem si, že to oznámí v další kampani s tím, že to dodají s další expanzí. Nicméně s kartami vzhledem k ceně nemám problém. Zahučel jsem v poslední kampani street masters. Black list games je jednou nohou v bankrotu, tak to prodali SFG, kteří dávali dohromady neuvěřitelný bordel. Trvalo to několik měsíců než se vymáčkli, co se bude dít. Základní update, že to vůbec převzali si vydupali už notně vytočení backeři po několika měsících. Tohle vše je prostě naprosto zbytečné.  

16.4.2024 06:42:36

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage - 5th player expansion EN
Blood Rage - 5th player expansion EN
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 57 minut

Offcanvas