Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Euthia: Torment of Resurrection
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Steamforged Games Ltd.
Autoři: Tadeáš Spousta
Tomáš Holek
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tisk chybějících komponent vlastními silami

Domluvil jsem ve spřátelené tiskárně, že mi udělají profesionální kopii desek postav na stejný karton jako byl v původní hře, a nechám si tam vytisknout i ta pravidla, která SFG nepošle ve fyzické podobě (předpokládám, že jako Returning backer nedostanu pravidla 2.0 pro základní hru).

Odkaz na tabulku: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YEhNXECDD5Je7RT-DZdW8yXbCQ6-Luv1aXDEHg7wwwI/edit#gid=0

Update: objednávky jsou uzavřené včetně doplatků. Tiskárně chybí už pouze desky E+H.

Termín setkání pro pražské vybereme pozdější, 7. 5. většina nemůže.

6.2.2024 10:58:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě ty ag/au karty taky nevadí, tohle fakt nemohl nikdo tušit, že si vzpomenou takhle s odstupem..

16.4.2024 07:14:02

Předně díky vám všem za podporu mého rozhodnutí: jak píše Honza, tohle přináší život a nemá smysl se tím nechat vytočit.

SFG je evidentně na Kickstarteru známá svým “stylem komunikace”. Jejich umění vzít širokou a neuvěřitelně loajální klientelu po Diea, zachránit pro ně rozšíření hry a zachránit i ten tým Diea, a přesto téměř všechny kolem sebe naštvat, to je prostě jedinečné. To jen tak někdo neumí :) A akce s náhradními kartami do toho jen zapadá. Ale podcenil jsem je - už napsali i že to bude s jazykovými mutacemi. To je na SFG neskutečná rychlost :)

16.4.2024 08:58:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Otočka u SFG nastala samozřejmě s blížící se kampaní, potřebovali si trochu vylepšit pověst. Spousta lidí se začala ozývat s tím, že po předešlých problémech se do rozšíření vrhat nebudou - tentle mindset museli změnit (což se jim myslím povedlo).

16.4.2024 13:06:27

@milancaputu myslis ze si najdou v systemu co jsem mel za jazyk minule nebo se to bude muset znova potvrzovat nekde? ja jsem vcera zaskrtl ze “mam zajem” ale volba jazyka nikde nebyla

16.4.2024 19:30:09

@Ondra1701 Jde o to, že příští kampaň je pro Euthii poslední, takže tam tuhle motivaci mít evidentně nebudou. Takže spíš koukej, jak se chovají v situaci, kdy nad sebou nemají žádný bič. Tak se k tobě (a k nám všem) budou chovat příště.

Je na to jeden moudrý citát Karla Čapka…

@tomagge Doufám - v komentářích pod tím aktuálním update tvrdí, že si informaci vezmou z jazyka returning backer pledge. Tak snad.

 

16.4.2024 20:08:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Upřesnění místa pražského předání

Těším se na vás. A aby bylo jasné na metr přesně, kde se potkáme, tak je to konkrétně u tohoto stolu:

Pro případ, že by nás kněz pustil dovnitř pro případ venkovní nepohody:

16.4.2024 21:12:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Myslim, ze si zvykli jednat s backerama takovým způsobem, ze si člověk říká, co se to deje. Jako situace ze ty vložíš peníze do projektu a produktu který nedostaneš hned a ještě na nej cekas a oni neco podelaji, nejsou schopni situaci adekvátně řešit mi přijde dost nehorázná. Vždyť diky nám mohou mít peníze hned a ne vydat hru a pak doufat v co největší prodej. 

Diky tomu jak se chovali (zpoždění), nízká kvalita komponent (tech stěžejních - desky, který měly byt v topu hned od začátku) jsem si řekl ze žádný KS byt sebelepší už nebackuju.

Kolikrát tam nacpou zbytečný materiál zaplati si člověk nehorázné peníze za vat a poštovné a pak dostane ještě toto. Ne za me porad mají me peníze těžkou hodnotu a můj čas a taky. Navic se z toho stal nehorázný konzum a taktika cilici na to, ze jen a pouze teď to kup protože potom to nebude nebo nebudeš mít komplet. 
Sorry za spam potřeboval jsem si ulevit, znovu a ještě jednou verejne, dekuji za realizaci něčeho co mělo byt od prodejce již v základu. A teď jsem si ještě vzpomněl na ten jejich nehorázné debilni insert. Tímto u me skončilo už tím ze pospinili tak dobrou hru takovým pruserem.

Jeff

16.4.2024 21:17:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobře, přiznávám, byl jsem pochopen a tuto nápovědu už využil bronzový medailista :) Tímto jsou sice medaile rozdány, ale připomínám:

  1. pouze jeden Pražák ví, kam má jít. Já blázen hledám, kam se v tolika lidech vejdeme a přitom jednoho bych mohl pozvat domů :)
  2. nikdo zatím nehádal bonusovou otázku (kostel mimo centrum)
  3. už se nám termín blíží, tak proč si nechat ujít hru mezi prsty?

Milan ZTH (Zákeřný Tvůrce Hádanek) :)

16.4.2024 22:08:21

Predne velke diky Milanovi za velkou proaktivitu ohledne tisku, osobne souhlasim s rozhodnutim to nechat natisknout vlastnimi silami, protoze nahle zruseni by byl docela podraz za ten obetovany cas apod :(

zaroven bych byl rad kdyby tato udalost tu komunitu vic spojila pro obcasne spolecne hrani  :)

jinak k SFG, snad se pouci a udelaji neco s tou appkou nebo aspon zacnou komunikovat ze se na tom dela :D at nedelame dalsi sbirku :D 

na zaver…podle obrazku Miliana alias nove ZTH :D jsem misto taky nasel (teda Google), ze bude kostel vypadat jak z euthie jsem cekal :D nicmene doufam ze mi nekdo z tech 2 lidi vysvetli jak jste k tomu dosli s temi napovedami dosli (pro me vsechny kostely vypadaji stejne jako z euthie)

16.4.2024 23:51:38

Protože je mi jasné, že tentokrát jsem snahu o utajení před Google neměl dostatečnou, tak už alespoň víte, kde se potkáme: kousek od metra Národní třída a přitom v úžasně tajuplných uličkách (mimo jiné je tam možný příchod i krásně tajuplným způsobem průchody s tajnou kavárnou uprostřed):

zahrada v Jirchářích, vstup z ulice Opatovické brankou ve zdi.

Druhý vstup prosím nezkoušejte. Bránou z ulice V Jirchářích sice občas lze projít, ale pak narazíte na zamčenou branku uvnitř. Tak ať nemáme nepříjemnosti.

Soutěžit můžeme dále o bonusovou otázku, tj. kde je ta druhá zahrada u kostela, ta co není v centru (a přesto jako jediná vyhovuje zadání)? A s tím souvisí otázka, jak se to mělo najít bez Google a bez té poslední pomocné fotky. To prozradíme až za pár dní, ať vám nekazíme ještě tu bonusovou otázku.

 

Zároveň bych chtěl poděkovat na tomto místě radnici Prahy 1, která přesně dle mých předpokladů o městských úřadech má takový chaos na svých vlastních stránkách, že se zahrada stala ještě hůř najitelnou než jsem doufal, zahrada v Jirchářích není zmíněná ani na seznamu zahrad Prahy 1, natož aby tam byla otvírací doba :)

17.4.2024 09:41:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Abych nezapomněl, tak u bonusové otázky se hraje tedy už jen o stříbrnou a bronzovou medaili. Zlatá nevydržela po mé výzvě ani pět minut - tím vás chci motivovat, jak málo času stačí na správnou odpověď :)

17.4.2024 13:24:09

Noo.. a máme tedy už i nějaký termín, kdy se tam sejdeme?

18.4.2024 11:52:42

@Tomcat Ne, přesný ne. Ale počkej chvíli než sepíšu zprávu z tiskárny.

18.4.2024 12:22:44

Naše soutěž - vyhodnocení

Už všichni víme, že se sejdeme v zahradě V Jirchářích. Ale naši medailisti to věděli dřív a já jim za to ještě jednou gratuluju:

@2vkjmch , @DUBino , @Bloud 

Zároveň dávám alespoň náhledovou rychlofotku z mobilu, co je čeká za cenu (3D tisk na resinu, kostel je dvojdílný - podlaha se scénkou z víka krabice je kvůli barvení zvlášť):

 

Byly dotazy, jak se na to mohlo přijít - no, můžou napsat přímo medailisti, já dám k dobru svůj záměr:

samozřejmě platí, že jsem chtěl, aby to nešlo vygooglit a zároveň měli stejnou šanci i mimopražští. Co nás spojuje? Euthie. A tak trochu zavzpomínáme… Na první kampaň, na útržky příběhu, jak nám je Diea tak různě trousila, a tím také na to, že tehdá jsme všichni věděli, že na počátečním dílku je kostel sv. Michaela. Dokonce je to i v recenzi Euthie tady na Zatrolenkách. A jedna poslední zmínka je stále ještě v příběhu na konci sešitu nových Pravidel. A pak už je to jednoduché, v Praze jsou čtyři: v centru je s knězem jediný a u něj zahrada V Jirchářích. Těším se tam na vás!

18.4.2024 12:44:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Zpráva z tiskárny: konečné ceny a předběžný termín zhotovení

Dnes jsem dostal upřesnění cen a pobavili jsme se o možném termínu. Dobrá zpráva je, že ceny vycházejí podle těch, co jste platili - jen prosím objednatele Pravidel rozšíření, aby doplatili těch 100 Kč (za přidání Hero Sheets E+H a pravidel Nekromanta) - kdo ještě nedoplatil. (@Bauhaus samozřejmě 2 x 100, za dvoje Pravidla rozšíření.)

 

Termín zhotovení je zatím předběžný, protože se pořád dělíme o jeden stroj s jinou zakázkou. Ale vypadá to velmi nadějně, že na konci příštího týdne by to mohlo být, příp. o pár dní později. Dávám k tomu rezervu, a tak vyhlašuji první možný termín setkání pro pražské úterý 7. května v 16:30 v zahradě v Jirchářích. Já tam zůstanu do 19:00, abyste mohli přijít i později, po práci.

Prosím pražské, aby se vyjádřili - dávám to hodně s předstihem, ale samozřejmě chápu, že můžou mít lidi rodinný program v kuse od víkendu až do volného osmého května. Proto čekám na odezvu.

18.4.2024 13:00:18

Za mě ok

18.4.2024 17:25:13

Já také můžu.

19.4.2024 11:13:28

Pokud stihneme předání do 17:00 tak za mě taky ok 🙂

19.4.2024 11:58:48

Ja muzu.

19.4.2024 14:23:17

Pražští: prosím zadávejte své odpovědi na 7. 5. do tabulky. Udělal jsem nový sloupeček a v rámci testování barviček tam doplnil údaje, co jste napsali sem do fóra.

Samozřejmě můžete využít i sloupeček pro své poznámky.

Odkaz na tabulku: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YEhNXECDD5Je7RT-DZdW8yXbCQ6-Luv1aXDEHg7wwwI/edit#gid=0

 

Sem do vlákna pište dotazy apod.

Díky, Milan

19.4.2024 15:26:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@milancaputu : Odměna super, moc se těším :-).

*** (následuje asi celkem nudné čtení) ***
Níže mé řešení soutěže “Zahrada V Jirchářích a Kostel sv. Michaela” jak si to pamatuje moje Mamutí paměť. Neříkám, že přesně, ale historie browseru to celkem potvrzuje :-).

Asi mne ZTH nebude mít úplně rád, ale já na hledání šel tak nějak geocachingově “na brutála”. Nejdřív jsem, i když bylo zmíněno, že Google nepomůže, do něj hodil něco jako “praha1 zahrada kostel otevřena dubna”. Vyjela stránka výsledků a já si pomyslel “Hmm samé známé věci, to mi asi fakt moc nepomůže :-(. Ale dám tomu ještě minutku a v rychlosti to zkusím jinak.” Otevřel jsem mapy.cz (turistická) a koukal, zda mi nepadne do oka něco v centru. Jel jsem tak nějak zkusmo od Josefova k jihu (hledám přece kostel a ne synagogu). Možnosti byly, ale většinou zase moc profláknutá místa i pro mimopražského. Pak zahlédnu kostel sv. Michaela a jižně od něj nějaký prostor. Něco mi v té chvíli nesmyslně v hlavě říkalo “Michael … draci” a já si říkám co to motám, když drak to je přece jasný sv. Jiří. Ale to divné spojení v hlavě bylo. Kliknul jsem na leteckou mapu a jo, jižně je prostor, kde může být zahrada a to i pěkně schovaná. Je ale přístupná? A nad tím vidím “V Jirchářích”. To jsem přece viděl před chvílí ve výpisu z Google. Kliknu zpět do toho tabu a čtvrtá položka směřuje na https://www.praha1.cz/zahrada-v-jircharich-od-3-4/ 
Stará zpráva, která ale potvrzuje, že zahrada otevřená bývá. Tak teď najít něco přímo o ní. Nacházím https://www.presbariery.cz/cz/zahrady/item/12520-zahrada-v-jircharich a https://d3a.cz/cz/zahrada-v-jircharich-51-p , kde na druhém odkazu druhé fotce je vidět otevírací doba “duben - říjen”. Řekl jsem si, že nic lepšího určitě nevymyslím, čas se mi krátí a poslal Milanovi řešení “a co třeba Zahrada V jirchářích?”. A ono to pro mne dost nečekaně bylo správně :-).
Mimochodem byl jsem už backerem #Legendy země Euthie na HitHitu, a ta má v pravidlech kostel sv. Michaela zmíněn  několikrát. Tak možná mi to opravdu nějak podvědomě v hlavě zůstalo. Každopádně jsem měl při hledání správného místa kliku.

Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

20.4.2024 02:13:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Pražští: už jsem dostal asi šestou zprávu, že nevíte, co je to tabulka. Asi nedorozumění nebo jiná očekávání. Z legrace říkám: “Nevěřím vám” :) Kde jinde jste objednávali? A odkaz máte pro jistotu zopakovaný o příspěvek výše.

Prosím ještě jednou všechny, kdo chtěli osobní předání, aby vyplnili svá políčka v tabulce: ve sloupci M ("pražští:
může 7. 5.?") jen stručné “Ano” nebo “Ne” a o jeden sloupec vedle vpravo ("poznámka kupujícího") případnou poznámku.

 

Ještě jednou: je vás opravdu hodně, potřebuju to mít přehledně na jednom místě, tj. v tabulce jako objednávky. Díky moc za pochopení.

20.4.2024 23:38:24

Děkuju všem objednatelům pravidel rozšíření. Už mám od všech vyrovnané doplatky, to je super rychlost. Fakt díky, můžu se už zase soustředit na další části práce.

 

Prosím pražské, kdo ještě nevyplnil v tabulce, jak může 7.5., aby tak učinil co nejdřív. Tím nám všem pomůžete se rozhodnout a posunout debatu dál - třeba už teď najdeme společný termín (ať už 7. 5. nebo jiný místo něj) a nebudeme to muset vám všem posouvat o další týdny. Teď je to čistě o rychlosti naší domluvy.

22.4.2024 22:44:14

Update:

Koukám do tabulky a vidím, že 7. 5. smysl nedává. Moc lidí nemůže a cca čtvrtina za celou dobu nedala vědět. Počítal jsem trochu s tím, že tohle bude týden, kdy bude spousta lidí mimo, takže OK. Později vyhlásím termíny na další týden, vybereme kdy může nejvíc lidí a co s lidmi, co nemůžou.

26.4.2024 17:43:47

Update:

Tiskárna už má téměř hotovo, ale měli odstávku kvůli porouchanému stroji. Pokud vím, tak by čerstvě (pátek večer) měli mít spraveno a dají vědět, jak rychle stihnou zbytek. Chybí už jen desky E+H, pokud se nepletu.

Během příštiho týdne zjistím stav a podle toho vyhlásím nové termíny pro pražské. Jen je kvůli té nutné opravě stroje jasné, že to nestíháme před svátky, takže až po nich. Proto předesílám ten příští týden: prosím počítejte s tím, že bude potřeba reagovat, mějte zapnuté notifikace apod.

Zároveň prosím zkušenější na Zatrolenkách o radu: existuje nějaký rozumný způsob, jak poslat soukromou zprávu na seznam lidí? Já to dělal doposud ručně a je to příšerné.

28.4.2024 18:36:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici (CZ)
Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici (CZ)
Akt. cena: 25 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas