nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Legendy země Euthie

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Po staletí nekončících válek o moc se postupně v zemích Euthie probouzela temná magie. Jeden z nejvyšších mágů, mocný Rasgaroth, této temnotě podlehl. Kdekoliv se objevil, vysával život ze všeho kolem. Jeho moc tím jen nezadržitelně rostla a hrozilo, že celou Euthii pohltí zlo. Mágové z řádu Visu se proto tajně spojili, aby se pokusili odvrátit zkázu celé země. Po letech strávených mezi starými spisy a knihami se podařilo najít způsob, jak probudit Mocné draky a ovládnout je k poražení Rasgarotha a jeho přisluhovačů. Úsilí mágů bylo úspěšné, draci Rasgarotha roztrhali na kusy a z jeho věže zbyl jen popel. Války mezi zeměmi skončily.  Někteří mágové ale prahli po větší moci a pokusili se Mocné draky zneužít k vlastnímu prospěchu. Jejich magie ale nebyla zdaleka tak silná, aby udržela draky pod jejich vlivem věčně. Postupně se draci dostali ze spárů svých pánů a zabili každého z mágů, který je kdy ovládal. Řád Visu byl zničen. Dračí pomsta právě začala…

Legendy země Euthie je strategická kompetitivní hra na hrdiny odehrávající se ve středověkém fantasy světě. Země Euthie je ohrožena silou mocných draků, kteří - nejen s pomocí elementálů - ničí jednu vesnici po druhé a sami se pokouší zničit poslední naději, kostel sv. Michaela. Jako hráči se chopíte role jednoho ze 4 hrdinů, kterého si po celou hru vylepšujete a snažíte se tyto hrozby odvrátit zabíjením monster, tedy přisluhovačů draků a následně draků samotných. Hráči si v průběhu hry monstra navzájem ovládají a tím si jeden druhému snaží ztížit cestu k vítězství. Cílem hry je stát se nejslavnějším hrdinou, tedy nasbírat ve hře nejvíce bodů reputace. Body reputace získáváte v průběhu hry zabíjením monster, elementálů a draků nebo při prodeji natěžených surovin. V některých obtížnostních variantách získáte body reputace za zabití hráče monstrem, které ovládáte.


Příprava hry:

Hráči si vyberou scénář a obtížnost. Každý hráč  si vybere jednoho z hrdinů a rozloží si před sebe své příslušenství. Poté se připraví deska průběhu hry znázorňující body reputace a kola hry (dle vybraného scénáře se nastaví kola, ve kterých přichází do Euthie elementálové a draci), deska obchodu s jednotlivými nabídkami obchodních míst a deska boje s balíčky karet monster, elementálů a jejich schopností. Následně se doprostřed herní plochy umístí dílek mapy s kostelem (tam postupně hrdinové začínají své dobrodružství), ostatní dílky mapy se roztřídí dle kapitol, jednotlivé kapitoly se zamíchají a seřadí od nejnižší po nejvyšší. Prvních 6 dílků mapy se náhodně objeví kolem dílku mapy s kostelem, určí se první hráč hodem kostek a hra může začít.


Průběh hry:

Hráči se střídají po směru hodinových ručiček. Každý hráč má ve svém tahu k dispozici určité akce. Pomocí těch se snaží získat co nejvíce bodů reputace, zlatých či jiných doplňků (karty schopností monster, lektvary a Gaary - pro přehozy kostek). Získáváním bodů reputace se hrdinům otevírají nové schopnosti či kouzla, která se mohou naučit za získané zlaté. Za zlaté si hrdinové kupují i nové vybavení a léčí si zranění z bojů. V horách, jezerech a jeskyních mohou hrdinové těžit vzácné suroviny, které jim přinesou další body reputace a zlaté. V určených kolech hry na zemi útočí elementálové, které hrdinové musí zabít, aby ochránili obchodní místa v Euthii. Pří útoku draka jsou hrdinové teleportováni do kostela, uzdraveni a současně na draka útočí, stejně tak jako drak na ně. Navzájem si ale nepomáhají a každý se snaží udělit nejvíce zranění drakovi, protože pokud drak padne, body reputace se určují podle podílu způsobených zranění drakovi.

  • Pohyb - Ve hře je pohyb možné provádět pomocí žetonů akcí, koupených bot, schopností či kouzel nebo portálů. Žeton akce boj lze využít jako boj nebo 3 body pohybu, žeton akce obchod lze využít i jako 2 body pohybu, žeton akce těžba lze využít i jako 1 bod pohybu. Pohyb na každé sousední pole stojí jeden bod pohybu.
  • Objevování mapy - Nové pole mapy se ve hře objevuje automaticky ve chvíli, kdy hrdina vstoupí na okraj již objevené mapy.
  • Boj s monstry - Vstupem na políčko s monstrem hráč provede akci boj a musí bojovat. Monstrum ovládá hráč po pravici bojujícího hrdiny a ostatní protihráči mohou do boje zasahovat svými kartami schopností monster nebo dokonce kompletně převzít ovládání monstra. Z boje nelze utéci a první útočí monstrum tak, že si hodí dvěma kostkami a určí hodnotu útoku dle dané karty monstra a použitých karet schopností monster. Kostky je možné přehazovat použitím Gaarů, kterých mají hrdinové i monstra omezený počet. Následně si hrdina vybere schopnost či kouzlo, kterým chce útočit, hodí dvěma kostkami a určí hodnotu útoku, případně může některé schopnosti či kouzla kombinovat dle potřeby. Tyto fáze se opakují, dokud hrdina nebo monstrum nepadne. Po zabití monstra hrdina obdrží reputační body, příslušný počet karet schopností monster a kořist z místa na mapě. Po smrti hrdiny tento ztrácí dva body reputace, ale je uzdraven v kostele, kněží mu doplní 3 žetony Gaaru a může pokračovat ve hře.
  • Obchod - Vstupem na políčko s jedním ze tří obchodních míst a použitím akce obchod může hrdina neomezeně směňovat zlaté za vybavení, léčení, výcvik nových schopností či kouzel a prodávat předměty. V každém obchodním místě jsou jiné možnosti nákupu. Pokud hrdina osvobodí obchodní místo od nepřátel, ostatní hrdinové osvoboditeli platí za využívání tohoto obchodního místa jeden zlatý.
  • Těžba - Dobytím jednoho ze třech různých těžebních míst (hory, jezera, jeskyně), může hrdina použít akci těžba a získat jednu surovinu, kterou následně při obchodování může prodat za body reputace a zlaté. Z jednoho políčka těžby může každý hrdina natěžit jen jednou, ale pokud je již políčko obsazené jedním hrdinou, ostatní hrdinové mu musí za využití tohoto políčka zaplatit jeden zlatý.


Konec hry:

Hra končí v kole, které udává vybraný scénář, nebo pokud neubrání kostel před elementály či draky. Na konci hry se udělují body reputace za obsazená místa na mapě a získané jmění. Hráč s největším počtem bodů reputace vyhrává.

Autor: SwamRazer

Další názvy této společenské hry

  • Legends of Euthia