Eclipse - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Lautapelit.fi
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

koupit či nekoupit?

Poté co jsem opustil nápad na koupi REXe začínám vážně uvažovat o koupi této hry. To co mě zatím odrazuje jsou následující věci. Jsou opravdu problémem?
a)není příliš podobná Space Empires 4X - obsahově, principy? Přeci jenom jsou to obě hry zařazené v kategorii 4X a nechce se mi dávat necelé 2000 za podobnou hru.
b) Není ve hře příliš velký podíl náhody? Je mi jasné že to nebude Caylus, ale aby to nebylo člověče nezlob se. Může náhoda zaříznout hráče a to tak, že se z toho už nemůže vyhrabat?
c) Co závěrečné bodování? V jiném vlákně jsem zaznamenal vášnivou diskuzi o "zvláštním" bodování na konci hry (body za boje, ne za lodě)
15.3.2012 14:02:00

cena
Na jejich eshopu už mají avizovanou cenu 1999, tedy pokud nejde o původní anglickou verzi, ale ta se obvykle prodává o nějakou tu stovku levněji, že...

16.5.2012 16:15:37

Vojtech Musil
Ptali se. A já jsem odpověděl, že jsem to slíbil dát na zatrolenky.

16.5.2012 16:26:06

to zgrywus
A proto mam tak trochu pocit, ze ta hra bude drazsi, nez v jakemkoli jinem jazyce... Rekneme, ze Francouzska verze bude za 1500 a oni ji budou mit za 1700. Potom je jasne, ze nechcou, aby byl CJ preklad tu na zatrolenkach nebo alespon ne ten jejich. Kdyby totiz byla cena stejna s jinymi cizojazycnymi produkty (nizsi), tak by bylo fuk, jestli by ten preklad byl tady na ZH nebo ne, protoze by jinak nikdo podle me nespelukoval, ze si hru koupi v Polsku, Nemecku nebo kde a pravidla si stahne tu. Ale to jsou jen spekulace a proto jsem zvedavy jak na preklad, tak i na cenu hry. :-)

16.5.2012 16:31:20

Blacfire
Nedá mi to a musím se BF v některých věcech zastat. Je sice pravda, že tato firma naprosto neumí komunikovat s veřejností a dá se říct že názory a rady zkušených hráčů vyloženě ignoruje, ale přece jen jsem nakonec rád že tu je protože vydává lokalizované hry a to i ty, které by si zřejmě netroufl vydat někdo jiný. Vím o problémech např. s Arkhamem, ale já bych si ho asi nikdy nekoupil kdyby ho BF nevydal a to stejné můžu říct o Civilizaci. Dál nemůžu souhlasit s Vojtěchem Musilem o cenách většiny her které zatím v české lokalizaci vydal, např. cena Arkhamu, Formule D a Civilizace byla nezanedbatelně nižší než cena originálu, což alespoň u mě mělo rozhodně vliv na to, jestli hru pořídím či ne. Na druhou stranu jiné hry u BF nekupuji právě pro jejich přemrštěné ceny a jejich přístup k zákazníkům.

18.5.2012 00:02:43

Jouda
A právě proto, že nejsi sám, ale je vás více takových, tak jim to prochází...

18.5.2012 00:06:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
No jo, asi máš recht, ale mám jedno řešení, založ vlastní firmu vydávej takové hry lépe a BF tu dlouho nevydrží ;). Prostě tu není příliš velká konkurence, takže běžný hráč nemá moc na výběr :(

18.5.2012 00:18:40

Jouda
Jenže v tom je právě ten nejhloub zakopaný pes ... hry od FFG nebo Asmodeé tu prostě nikdo jiný vydat nemůže i kdyby storkrát chtěl a uměl to líp.

Navíc argumentace typu "Když se ti to nelíbí, tak to zkus sám líp" nemám rád, protože abych byl kvalifikovaný zákazník nemusím být kvalifikovaný producent. A to, že obecně nechceme nějaké nesmysly je dané tím, že to vidíme, jak to jinde funguje.

18.5.2012 07:02:45 | Upraveno autorem (porovnej)

som

Jouda
Ten pseadoargument o tom, že "... mám to dělat sám a líp, když si myslím, že to zvládnu..." taky nemám moc rád. Minimálně proto, že i když nevydávám hry, neznamená to přece, že do toho ani trochu nevidím a že se k tomu nemůžu vyjádřit ...

18.5.2012 07:48:31

to Jouda
To nemusis cekat ale na preklad. Preklad tu na zatrolenych hrach je. Kup si Eclipse v Polsku a stahni si pravidla. U AH to chapu, tam je mraky karet, ktere bys musel prelepovat a stalo by to mnoho penez navic, tady neni co resit. :-)

18.5.2012 17:21:30

Eclipse
Tak tak, jak píše Vojta. V Polsku to vychází cca. o 300 kč méně, tak "vo co gou"? A hra jako taková je jazykově nezávislá. :-)

18.5.2012 19:54:41

ja
ja som šťastný vlastník poľskej verzie a som potešený, že tým ***** z BF som nemusel dať ani pesos pre tie ich konzúmne rite :)

18.5.2012 19:57:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak už ji mám ...
... před chvílí jsem si Eclipse vyzvedl.

20.5.2012 20:21:38

to kren:
A odkupak jsi Eclipse získla ted v neděli? :-)
Pochlub se. :-))

20.5.2012 20:51:57

to Kent
Tady z Bazaru (Kup teď) od Kremilose, který je shodou okolností z Ostravy.

20.5.2012 20:57:07

Eclipse od BlackFire
Tak jestli se nemýlím a kolonka v eshopu BF, patří opravdu české lokalizaci Eclipse, tak by hra v jejich Eshopu měla stát 1999,- kč.

21.5.2012 13:33:50

tak to by byla škoda
Měl jsem něj vyčleněno 1600, 2000 se mi již dávat chtít nebudou, pokud to bude opravdu tak... Uvidíme až se karta na jejich stránkách upraví do finální podoby.

21.5.2012 18:54:13

fúha
tak to riadna šupa... Keď si predstavím že som to mal za 1550 kč aj s poštovným z Poľska.. Som zvedavý kto z cieľovej skupiny BF si takú drahú hru bude kupovať..

21.5.2012 19:28:09

Eclipse u BF
Podle dalších údajů, které jsou tam uvedené, se jedná o původní verzi (bez češtiny).

21.5.2012 20:30:19

ad Shark
Tak to jestli za 1999,- je původní verze, tak si myslím, že lokalizovaná bude podstatně levnější.

22.5.2012 07:35:11

Errata
Doufám, že česká verze bude už obsahovat i opravy z oficiálního Errata & FAQ. Dneska jdu hrát Eclipse v angličtině, tak jsem docela zvědav, jaká ta hra je a podle toho si ji koupím. Jinak překlad pravidel od Zgrywus & Morthe je z původní verze s chybami.

28.5.2012 12:17:58

to Marcus
Myslím, že Zgrywus & Morthe na těch změnách pracují, ale prý vyložené chyby v původních pravidlech nejsou, ale jen tam chybí nějaké dovysvětlující textíky.

28.5.2012 12:26:08

to Marcus
Nemyslim si, ze by byly nejake chyby v zakladnich pravidlech. Spis se jedna o drobne nejasnosti, ktere podle me nemaji takrka zadny vliv na hru. Takze toho se rozhodne bat nemusis.

28.5.2012 15:33:30

pravidla 2.0
V novějších pravidlech jsou skutečně jen mírně změněné formulace, aby bylo vše ještě přehlednější. Jedinou významnou změnou je ústup. V první edici jste museli ustoupit se všemi loděmi daného typu, v novější verzi už takové omezení není.
Jinak změny už jsou přeloženy, teď to kontroluje Shark a pak to Morthe hodí do grafiky.
(Oboum + syonovi a kalifovi (těm, za identifikaci tiskařských šotků) patří mé nehynoucí díky).

28.5.2012 16:09:49

BF
Zatím žádná změna na e-shopu BF, nemá někdo nějaké novinky?
Případně typ, kde výhodně pořídit.

9.6.2012 12:43:09

Konečná cena
Tak to vypadá, že konečná cena bude 1699,-, Svět deskových her 1620,- do týdne skladem.
Stejná cena jako ta verze polského Rebelu, jestli to není nějaká ta multijazyčná verze.

17.6.2012 10:51:59

Vybíráme z Bazaru

Nevinné hrátky Deluxe
Nevinné hrátky Deluxe
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas