Dungeonquest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alga (Brio)
Fantasy Flight Games
Galakta
Games Workshop
Schmidt Spiele
Autoři: Dan Glimne
Jakob Bonds
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Ted jsem se mrkl na video recenzi na geeku a koukam, ze hrac ve hre pomalu o nicem nerozhoduje a ze se v podstate jen kouka, co jeho postava dela:D Kazde kolo jen prilozi nahodny dilek dungeonu a otoci karticku, ve ktere je napsano, co objevil. Jedine co hrac ovlivnuje jsou souboje, ale ty taky budou asi hodne o stesti. Vypada to proste na takovou fantasy oddechovku, kde clovek vubec nemusi premyslet a jen kouka, co se deje. Idealni do hospody. Hru zatim porizovat nebudu, ale urcite si ji nekde rad vyzkousim. Zajimavy pocin v tomto obdobi. Mozna ale prave takova hra na trhu chybela. Treba se casem necham zlomit. Myslim, ze by k tomu meli prodavat basu piv rovnou:D

Recenze: http://boardgamegeek.com/video/2697
29.8.2010 13:25:56

Nevěřím
že tuto krásnou bláznivinu nevlastní žádný obyvatel Prahy, který by se nechtěl podělit o herní zážitek. Prosím, dejte někdo vědět, že si chcete zahrát, hru vlastníte a potřebujete spoluhráče :)

3.9.2010 12:33:25

rbx

pihorv
ac je mi to lito, tak stale jeste ne. Myslel jsem si, ze ji dneska budu mit a o vikendu ji zkusim, ale bude az v pondeli, takze o vikendu me ceka Risk Godstorm. Pokud teda stihnu nejak nastudovat pravidla.

3.9.2010 12:35:54

Krááása
Líbí se mi jako dost... hodně, na druhou stranu za stejnou cenu mám Castle Ravenloft a to bude asi větší pecka... hmm hmm

6.9.2010 12:20:08

to ipetrk
Obě hry jsou od sebe dost odlišné, takže každému sedne něco jiného. Dungeonquest je naprosto fun hra, kde jen máloco ovlivníš a smrt Tě čeká na každém kroku. Neexistuje tu žádné vylepšování postavy, žádné sekery, které by ti zvyšovaly sílu apod. Je tu pár věcí, které pomáhají, např. létající koberec, který Ti umožní přeletět bezednou propast, ale je jich hodně řídko. V Dungeonquestu nejde o to vyhrát, ale zemřít co nejlegračnější smrtí :-)
Ravenloft je kooperativka, která se snaží simulovat dungeon crawling element d20 RPGček s tím, že není nikdo na straně Dungeon Mastera. Autoři to tak taky popisují, že chtěli udělat hru, která by se dala zahrát rychle a bez DM a simulovala by to procházení dungeonem. Tím pádem bude hra taktičtější (hlavně v oblbování nestvůr řízených umělou inteligencí), je v ní i nějaké levelování (i když každá postava může mít max. 2. level), spousta pokladů, které ti budou dávat bonusy do útoku a tak. Pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že to všechno z té hry vysosne šťávu a stane se z toho programované: "Aha, objevila se mi tu kostlivka, tak já ustoupím a vy se na ni vrhnete." Na dalším tilu: "Aha, zase kostlivka, tak to uděláme úplně stejně jako minule." Na dalším tilu: "Aha, upír, tak já ustoupím a vy se na něj vrhnete." Uvidíme podle zahrání, snad budu moci někde vyzkoušet.

6.9.2010 13:56:24

rbx

ipetrk
udelej to jako ja, sel jsem do obou :-))

6.9.2010 14:12:07

rbx

provedeni
jinak provedeni je paradni. Je to takove oldschool, na kartickach spis texty. Clovek zvykly na FFG, kde kdyz dostane kartu s predmetem, tak tam ten predmet je namalovany, tak tady ne. Tady je jen popsany nejakym flavour textem plus funkce. Cele to ale vypada hodne kvalitne a vylozene hezke jsou karty postav.
Jinak co se tyce levelovani postav, tak jsou 2 levely, pricemz do 2. levelu prechazis pri hodu ciste 20 na kostce. Ale to uz vlastne rikal Kadaver.

6.9.2010 14:14:53

ad rbx
Abyste nebyli zmatení, tak rbx v příspěvku 6.9.2010 14:14:53 mluví o Ravenloftu, ne o Dungeonquestu. Mateš mi moje ovečky! :-D
V Dungeonquestu jsou pěkné obrázky a žádné nudné texty :-)

6.9.2010 14:23:03

Sakra
Nějak nám tady ta diskuze na DQ skomírá...
Včera jsem koupil, tak se večer pokusím oživit aspoň vlákno Brilantní skóre a potupné smrti. Spíš bych to viděl asi na druhou část názvu. :D

12.9.2010 11:09:11

Genialni recenze
Tak takhle dobrou recenzi jsem dlouho nevidel. Vsechno pekne strucne vysvetleny, ma to atmosferu a ten kluk je proste genialni!:) Palec nahoru.

http://www.boardgamegeek.com/video/2736/dungeonquest/games-with-hayden

13.9.2010 13:54:47

Hayden
Naprostý souhlas s oplprokopem, Haydenova videa mám v odběru na YouTube a je to fakt správnej kolík.
Určitě doporučuji shlédnout i jeho další videa.

13.9.2010 14:04:19

Hayden
Mno, mi nějak nesedl jeho příliš dětský smysl pro humor (přijde mi trochu otravný), ale co se taky dá čekat, když je to taký malý klučina. Ale recenze dělá poměrně dobré.

13.9.2010 17:33:58

Hayden
na to jaký to je prcek, tak rešpekt, jak by řekli sousedé ze Slovenska :)

13.9.2010 17:40:37

re
Ten rok vydani je opravdu 1985? ne 2010?

14.9.2010 08:40:48

Habrik
To je rok vydání první verze.

14.9.2010 09:14:00

1985
Tu první verzi dělala jiná firma a dnes už ji stejně neseženeš (max. přes nějakou aukci), ta verze z roku 2010 je taková předělávka... Nový grafický kabátek, trochu upravená pravidla a tak:) a hlavně za tou novou verzí stojí FFG a u těch si vždycky můžeš být jist krasným a kvalitním zpracováním se spoustou komponent. ;)

14.9.2010 09:51:58

první dojem
Dneska mi to ukazoval kosibratr. Hodně sme listovali pravidly, ale to nám moc nevadilo. Stihli jsme to dvakrát a vždy jsme umřeli. Celkově mám z toho dobrý až nadšený pocit. Jak mi vadilo u talismanu, že jdu kam mě pošle kostka tak tady mi to nevadí. Je u toho kotel legrace a jsem přesvědčený, že by se to naší skupince moc líbilo. Soubojový systém mě nadchl. (mám radši kartičky než kostky, mám u toho naivní pocit, že to ovlivňuji) ted jsem dost unavený ale suma sumárum, si to chci ještě párkrát zkusit. Zjistit jestli jsme všechno hráli tak jak jsme měli a tak různě. Fakt dobrý. mačkám přidat a následně hru chci

23.9.2010 23:43:12

na věku nezáleží
Tak jsem dnes ke svému překvapení zjistil, že s oficiálním zjednodušeným soubojovým systémem jsem si to úplně v pohodě zahrál se svým pětiletým synovcem. Byl nadšený, i když ani jednu hru nikdo nepřežil (ve druhé hře jsem umřel ve druhé místnosti).

30.8.2011 18:35:21

soubojový systém
Mi to hrajeme jedině bez karet,omrzelo nás to po pár hrách a ty kostky mi k tomu prostě sedí víc.

30.8.2011 18:40:55

Vazne je to tak dobre ?
Muzete se prosim vice rozepsat o zkusenostech, ta hra me take zajima a zvazuji si ji poridit pro nasi bandu :-) (doufam, ze to pujde v pohode pocestit).

30.8.2011 18:42:09

BladeBrown
Je to dobré :-) pročti si diskuze a info o hře..
A s počeštěním si nedělej starosti,je tu ke stažení perfektně spracovaný překlad od Tangrama.

30.8.2011 18:49:56

Obaly na karty ?
Na stránkách FFG píší 7x Mini American (žluté- 41x63mm). Dají se místo toho použít levnější Mayday Mini Chimera (červené - 43x65mm) ? Na stránkách Mayday ani v jejich PDF se seznamem deskovek , jsem odpověď nenašel.

8.11.2011 21:02:32

Jaké je to v jednom?
Je to v jednom zábava?
Nebo byste doporučili něco z tohoto:
Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft
Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt
Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon

Vizuálně se mi líbí Dungeonquest moc, ale podle videí a různých recenzí mám obavy, jestli člověk všechny ty pěkné karty a žetony využije, když může skončit hned na začátku.

Jak dopadá Dungeonquest třeba ve srovnání s Mage Knight?

27.5.2013 11:06:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra v jednom.
Oproti Mage Knight je to hodně hodně jednodušší a může se stát, že tě hra zařízne hned ve třetím tahu, ale i tak je to svým způsobem zábavné :-) Pokud chceš něco s kratším herním časem, tak mohu doporučit.

27.5.2013 11:28:53

Díky BladeBrown
Chtěl bych něco kolem hodiny. Ten Dungeonquest vypadá tak na 10 minut včetně chystání, když se zadaří. :)
Přemýšlím ještě o něčem z toho Dungeons & Dragons. Musím to nechat uležet.

28.5.2013 14:13:47

Zakoupeno
Tak to mám doma. Mám za sebou dvě sólo hry. V obou jsem přežil docela dlouho. Už jsem se dokonce vracel s nějakou kořistí, ale nakonec mě dostali. Jednou dokonce dvě políčka před věží. :) Ale užil jsem si to a karetní souboje s monstry mě vyloženě bavily.

4.6.2013 09:03:56

Vybíráme z Bazaru

Runestones CZ + obaly
Runestones CZ + obaly
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas