Dungeonquest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alga (Brio)
Fantasy Flight Games
Galakta
Games Workshop
Schmidt Spiele
Autoři: Dan Glimne
Jakob Bonds
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Ted jsem se mrkl na video recenzi na geeku a koukam, ze hrac ve hre pomalu o nicem nerozhoduje a ze se v podstate jen kouka, co jeho postava dela:D Kazde kolo jen prilozi nahodny dilek dungeonu a otoci karticku, ve ktere je napsano, co objevil. Jedine co hrac ovlivnuje jsou souboje, ale ty taky budou asi hodne o stesti. Vypada to proste na takovou fantasy oddechovku, kde clovek vubec nemusi premyslet a jen kouka, co se deje. Idealni do hospody. Hru zatim porizovat nebudu, ale urcite si ji nekde rad vyzkousim. Zajimavy pocin v tomto obdobi. Mozna ale prave takova hra na trhu chybela. Treba se casem necham zlomit. Myslim, ze by k tomu meli prodavat basu piv rovnou:D

Recenze: http://boardgamegeek.com/video/2697
29.8.2010 13:25:56

to oplprokop
Právě píšu zápis ze včerejšího hraní. Ještě dnes budete mít možnost prožít naši včerejší hru s náma :-)
Každopádně mohu říct, že je to masakr!

29.8.2010 14:27:21

Kadaver
V jakym slova smyslu? Bavilo vas to hodne?;)

29.8.2010 14:30:04

to Aneken
Jak koho. Já jsem se bavil fest, byla u toho těžká sranda a můj průchod dungeonem byl napínavý až to bolelo. Někteří naši náročnější hráči už to ale opravdu asi nebudou chtít ani vidět, protože je to opravdu úplně náhodná hra, kde je v podstatě Tvé jediné rozhodnutí, jestli budeš riskovat dál, nebo to raději zabalíš, a pak kudy půjdeš případnou zpáteční cestou.
Je to těžká oddechovka na zasmání, kde v podstatě nic neovlivníš a musíš to tak brát. Pokud od toho budeš čekat něco jiného, tak se Ti nebude líbit.

29.8.2010 15:01:54

Kadaver
Ok, diky. No ja bych to rad prubl, ale rozbalovat svoji hru se mi kvuli tomu uplne nechce, prave proto, ze nevim, kolik toho jeste snesu:) Na druhou stranu pokud je to mozne hrat odlehcene, tak by me to bavit mohlo;)

29.8.2010 15:10:20

to Aneken
To musíš hrát odlehčeně, jinak to nepřežiješ... Teda, ve skutečnosti nepřežiješ určitě, alespoň tvůj hrdina ne :-)

29.8.2010 15:52:07

První report
Tak jsem to konečně dopsal. Byla to fuška, ale stálo to za to. Report najdete v záložce Hraní a doufám, že se vám bude líbit. Ale psát report na hru, která trvala kolem hodinky asi 4 hodiny, to už asi nikdy neudělám. Díky za pozornost :-)

29.8.2010 16:37:41

Kadaver
Mě si navnadil už se těším až to někdo přeloží a budu si moct s dětma zahrát.

29.8.2010 20:41:27

Fotky
Nahrál jsem tu i nějaké fotky komponent, abyste se mohli pokochat.
to kosibratr: Pro děti to bude fajn hra, ale připrav je na to, že s velkou pravděpodobností nevyhrajou a zemřou mrzkou smrtí někde po cestě :-)

29.8.2010 20:45:46

kosibratr
Jsem na tom stejně jako ty, ale nezapomeň, že překlad Leech zastavil, protože při překládání zjistil, že hra není jeho šálkem kávy.
Snad se najde někdo další, kdo naváže na jeho práci.

29.8.2010 20:51:47

to Deth
Uvidíme, jak to Leech přehodnotí po včerejší hře. Vypadal, že se mu celkem líbí. Takže trochu zatlačte a možná to zabere ;-)

29.8.2010 20:53:30

Leech
Chlape věří me ti máš na to:)

29.8.2010 21:32:15

rbx

Hra pro dva
Tak jestli tomu dobre rozumim, tak ve hre dvou hracu je po smrti jednoho z nich rozhodnuto? To pak uz nema cenu dohravat, ne? Nebo jak to je?

30.8.2010 20:55:41

jej
ty obrázky jsou doopravdy nádherný, ta hra si říká o koupi a přesto se bojím, že to bude nuda, ale z fotek mě to pořád přemlouvá, že si člověk musí prostě užívat toho,že je to hop nebo trop, buď mě to rozemele, nebo budu mít dost štěstí

30.8.2010 21:09:43

rbx
Podle mě to cenu dohrávat má, protože kde má ten přeživší hráč jistotu, že to přežije také? Nemá a může skončit jako jeho protihráč a tak nevyhraje nikdo.

30.8.2010 21:24:49

rbx
To náhráva myšlence skusit si to i sám,kam až dojdu:)

30.8.2010 22:20:45

...
sakra já pořád nevím. Třeba Talisman mě bavil. Bohužel mluvím o minulém čase, protože jsme se ho kdysi asi přehráli, že dneska už mě nebere, protože znám ty kartičky "na zpaměť" :). Jenže u mě je ten Talisman takové maximum náhody a možnosti rozhodování (či spíše nemožnosti rozhodování), které v pohodě snesu. Jenže Talisman mi oproti DQ přijde jako vrchol strategie, taktiky a možnosti neomezených rozhodování :)). No bude to třeba zkusit a pak uvidím. Akorát se bojím, že mě první hra nadchne, pořídím si to, ale po 5 hrách mě to omrzí, protože mi hra už nebude mít co nabídnout :(

30.8.2010 23:41:05

Beholder
A až tě to přestane po páté hře bavit, tak vezmeš figurky s kartičkami k Runewars a budeš s nimi pařit tuto hru. No, když koukám na seznam tvých her, tak si vezmeš figurky asi na hraní Descentu, ale to nevadí. Aspoň částečné využití DungeonQuestu při ozmrzení :-).

31.8.2010 07:15:28

Deth
Runewars taky časem budou ;). Ale vzhledem k tomu, že hrdinů do Descenta je v rozšířeních dost, tak mě to přijde jako drahé rozšíření :). Ale na druhou stranu někteří ti hrdinové jsou fajnoví a při čtení preview na DQ jsem si říkal, že bych si za ně moc rád v Descentu zahrál :).

31.8.2010 09:29:24

Hodnoceni
Ty jo, ale na to, jak to neumoznuje hracum nic moc delat, tak to ma vyborny hodnoceni na Geeku, jak tak koukam:) Asi to bavi:)

31.8.2010 09:34:11

ohlasy
na stránkách FFG mě taky docela mile zaskočily, skoro všem se to líbí

31.8.2010 09:41:32

to rbx
Přesně jak říkal Deth, druhý to musí dohrávat, protože klidně může umřít i těsně před východem (jako se stalo málem i mně). Navíc můžete hrát s optional pravidlem, že eliminovaný hráč ovládá potvory a může tak druhému hráči ještě slušně zavařit na cestě zpět. Nebo případně můžete hrát s optional pravidlem, které ruší eliminaci a při smrti hrdiny hrdina neumírá, ale jenom ztrácí nějaké poklady. Ale to už podle mě nebude mít to správné napětí a náboj riskování.

31.8.2010 09:43:25

to Beholder
Pokud se Ti ještě pořád líbí Chaos Marauders, tak tohle se Ti bude líbit ještě víc. Chaos Marauders jsou strašná hra, kde jenom točíš karty a prostě je někam pokládáš, takže taktická rozhodnutí jsou možná ještě omezenější než u DungeonQuestu, kde hlavně po cestě zpátky s hromadou pokladů řešíš, kterou cestu vybírat a jestli nebude lepší raději prosearchovat pokoj na tajnou chodbu, než jít někam do neznáma.
Hra je navíc absolutně znovuhratelná, protože dungeon opravdu pokaždé vypadá jinak a karty jsou taky pokaždé stejné.
Každopádně vyčkej, zahrajem v Korunce a pak uvidíš.

31.8.2010 09:47:23

to Aneken
Myslím si, že si hru pořídili hlavně fanoušci původní verze a tahle je opravdu vymazlená (jako ostatně většina remaků od FFG). Případně byli smíření s tím, že je to prostě jenom neovlivnitelná sranda a pokud k tomu tak přistupuješ, tak se prostě jenom bavíš, aniž bys musel šíleně přemýšlet nad čímkoli jiným :-)

31.8.2010 09:50:45

Kadaver
jo CHM mě kupodivu dokáží zabavit, když se nám nechce hrát nic dlouhého, s dlouhým setupem a na přemýšlení. Takže jsi mě trochu dostal, protože jsem na ty CHM úplě zapomněl :), náhoda maximální, faktor rozhodování téměř nulový a přesto mě to baví :). Otázkou je, zda půjde odehrát DQ stejně rychle jako CHM :), ale asi jo.

31.8.2010 09:53:48

to Beholder
Hra bude trvat tak hodinku ve čtyřech hráčích, pokud tedy alespoň někteří z nich přežijou dostatečně dlouho. Pokud se setkají s nevýslovným štěstím (které v DQ čeká na každém rohu), tak to můžete dohrát i za 5 minut :-D
V nižším počtu hráčů se hra výrazně urychlí. Počítej tedy tak 15-20 minut na hráče.
Setup vidím tak na 5 minut, pokud chceš míchat všechny balíčky karet. Ten se s vyšším počtem hráčů samozřejmě pro změnu snižuje :-)

31.8.2010 10:14:18

Vybíráme z Bazaru

Halfling Feast (EN)
Halfling Feast (EN)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas