Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ondra

karty KNIHOVNA, PŘESTAVBA, SKLEPENÍ

ahoj, nejsem si jistý správným fungováním některých karet, proto se s prosbou a důvěrou obracím sem. Předem dík. Takže:

KNIHOVNA - slouží k získání akčních karet? Tzn. dolížu si do 7 karet, všechny akční karty, které takto získám, si dám do ruky, zbytek (z právě líznutých) odložím na odkládací balíček?

PŘESTAVBA - smím pomocí ní zahazovat také karty peněz, karty s vítěznými body a karty prokletí? Pokud ano, připočítává se bonus +2 z PŘESTAVBY k jejich hodnotě, nebo ceně? př.: měďák má hodnotu 1, ale cenu 0, pokud ho zahodím, smím si vzít kartu o maximálně hodnotě (příp. ceně) 3 nebo 2?
(Pravděpodobně je zde nějaká nesrovnalost v českém překladu, protože akční karty "hodnotu" vůbec nemají, mají pouze "cenu". Nebo jsem PŘESTAVBU vůbec nepochopil a akční karty se s její pomocí zahazovat vůbec nesmí? V této souvislosti mate také karta HOSTINA, která hovoří o "hodnotě" a DÍLNA, která mluví zase o "ceně". V příkladu k PŘESTAVBĚ v pravidlech se zase mluví o "ceně".

SKLEPENÍ - smím si vybrat, jestli napřed odložím karty a líznu a až poté zahraju akci navíc, nebo nejprve musím zahrát akci navíc a až pak odkládat a lízat?
25.8.2009 11:01:18

kren, sodovka
vy zas děláte, jak kdyby se to nedalo vůbec číst ten překlad promokaret. Když jsem překládal Titan, tak jsem se snažil to udělat jak nejlíp umím (z pohledu překladu, správnosti názvosloví i nějak dejme tomu česky :) ), nikomu jsem to sice neposílal na korekturu (jen sydovi, ale ten předpokládám kontroloval jen správnost pravidel), takže tak. Když je to něco většího, tak si samozřejmě dám záležet. Ale když je to jedna stránka týkající se 2 promokaret (jen tak mezi náma, ty karty se dají bez problému pochopit i bez toho), tak z toho přeci nebudu dělat vědu...

25.8.2009 16:17:15

Beholder
Musím přitakat Křenovi - text je buď dobrý, nebo špatný. A neplatí to pouze pro překlady.
Beholder: hele, nemusíš se čílit, vše to byly jen reakce na tvé vcelku sebejisté prohlášení o prstě v nose. ;-) Každopádně, pokud byly ty promokarty spíchnuty horkou jehlou, bylo od té doby dost času prolítnout to ještě jednou a udělat proofreading a update (řečeno hezky česky).

25.8.2009 16:25:23

Beholder
Samozrejme, ze to mohl udelat jeden clovek, ale to by to ten prvni musel udelat dobre:) Muj preklad Pandemicu ma zpetne taky urcite musky typu "Shuttle Flight", a to to po me cetl Krapnik a pak jeste proofreader cestinar. Celkove je ale snad OK. Ona to fakt neni takova sranda, v okamziku, kdy se to dostane do ruk tisicum lidi by to melo byt uplne OK a i pri dobre vuli se sotci najdou...:)

25.8.2009 16:59:09

pravidla
Ale no tak, abyste si nechtěli trhat občanky!!!

Já se konečně mrknul na tištěný překlad, takže se k tomu vyjádřím. Jak se překlad tvořil a co mu předcházelo je jiná věc a sem nepatří.
U pravidel, která vyšla s hrou jsem finální verzi dělal já, takže za ni nesu taky odpovědnost. Celkově jsem s překladem spokojen, až právě na šotka u Sklepení a Milice. Milice ještě ujde, u Sklepení je Zahodit špatně, má tam být odložit (proč to tak je, vím zcela přesně, ale nechám si to pro sebe. Došlo k mýlce z mé strany.) Naštěstí na kartách je to OK.

27.8.2009 18:19:38

sklepení
jak to tedy je s tou posloupností? první akce navíc, až pak odložit kartičky?nebo si můžu vyměnit karty až pak zahrát akci? a co kombinace vesnice a pak trh treba,zahraji vesnici, vezmu si kartu, mam dve akce, z první zahraju trh, beru si kartu? nebo musím dohrat druhou akci z vesnice, az pak postune zacnu vyhodnocovat trh a dalsi akcni kartu zahranou z vesnice?
díky Ocasek

27.8.2009 18:53:24

vesnice,trh atd
Dle meho by to melo byt:
Vesnice, vezmu kartu, trh, vezmu kartu a jeste mam jednu akci za vesnici a jednu akci za trh, samozrejme k temto akcim mohu pouzit i karty, ktere jsem si prave dobral.

28.8.2009 07:59:10

to Bajn
přesně tak to hraju i ja, i u sklepení, vyhodim karty, vemu karty a pak si zahraju tu akci navic, co mi dalo sklepení

28.8.2009 10:05:20

Ještě jednou
... Prosím i pro ty nejpomalejší - mě. Jak je to s tou přestavbou? Můžu "upgradovat" i peníze a kletbu?

27.8.2016 18:42:51

Přestavba
Přes Přestavbu můžeš zahodit libovolnou kartu na smetiště. Místo ní si vezmeš kartu, která stojí až o 2 peníze víc. Dokonce si kartu vzít musíš.

Takže ano, Přestavbou můžeš zahodit na smetiště Kletbu i karty peněz a místo nich si vzít kartu, která stojí až o 2 víc. Místo Kletby nebo Měďáku tedy cokoliv, co stojí 0 - 2, místo Stříbrňáku cokoliv, co stojí 0 - 5 (pokud tedy nejsou ceny karet upraveny např. Mostem).

27.8.2016 20:39:32

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - OBALY GAMEFOUND CARD SLEEVES
Zaklínač Starý Svět - OBALY GAMEFOUND CARD SLEEVES
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas