Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Rozšíření: více bohů, více bájných bytostí...

V současné chvíli není bohužel známo víc, než že se pracuje na rozšíření, ve kterém budou další bytosti a bohové - Bruno Cathala zatím potvrdil jen Háda....
8.8.2010 09:42:22

pj
Díky za rychlou odpověď. Cycládky hrajeme ted dost často. Tak mě to hodně zajímalo. Tahle diskuze mne uplně minula, když byla aktuelní. A dneska jsem si tak nad tím přemýšlel. Že bych tam rád viděl hrdiny a speciální schopnosti národů a hádese. Tak mi udělalo radost, že oni už to vlastně všechno chystají. Asi bych uvídal i šestého hráče. Plus Háda. No necháme se překvapit.

A vyplatí se to barvit? Kolik tam toho je?

5.4.2011 20:21:16

to elenistar
je ich tam niečo cez 300, ak som to správne spočítal. keby si sa veľmi nudil, tak môžeš nafarbiť aj mne :-)
a samozrejme aby to vyzeralo takto nejako:
http://www.boardgamegeek.com/image/523981/age-of-empires-iii-the-age-of-discovery

:D:D:D

6.4.2011 07:04:14

nové info?
nevím, jelikož angličtinou příliš nevládnu. Ale patrně se v této diskuzi objevily možná nové, lehce potvrzené informace.

http://boardgamegeek.com/thread/641079/cyclades-hades-what-do-we-know-about-expansion-s

píše se tam snad o třech modulech
hades - asi to nebude stálý bůh, snad přijde jednou za tři kola
pak nějací vedlejší bohové, kteří budou mít nějaké bonusy
a pak ti hrdinové... a to se snad všechno změní nebo co... moc jsem to neštudoval to budou nějaké kartičky či co, a pegas se tím oslabí?

2.5.2011 08:38:07

Elenistar
Ten článok nie je príliš konkrétny, ale pre modul 3 očakávam, že to budú karty hrdinov rovnaké ako terajšie mýtické bytosti. Zamiešané do spoločného balíku asi budú pôsobiť tak, že keď na nich narazí Zeus, bude musieť ukončiť ďalšie prehľadávanie... Ale to sú iba moje domnienky, teším sa na uvedenie na trh!

2.5.2011 09:50:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
Pegas se oslabí tím, že nepůjde najít Diem tak spolehlivě. Jakmile Zeus při prolízávání balíku narazí na hrdinu tak šlus. Není to nestvůra, takže už nejde z nabídky znova vyhodit...
Kdo ho koupí, platí za něj každý kolo "upkeep" - jeden zlaťák jako žold.

Ti vedlejší bohové mají nějakým způsobem zvýhodňovat posledního boha v aukci (nad Appolem), aby to nebyla taková rubanice o prvního.

A Hades by se měl objevit v nabídce každý tři kola a umožňovat postavit Necropolis na místě Metropole. Ta pak dává majiteli jeden zlaťák kdykoli nějaká figurka zemře...

Nadále si myslím, že rozšíření nebylo nutný. Ale ty hrdiny kurňa chci:-)) Navíc nepochybuju, že to má Bruno vytestovaný do maximální funkčnosti.

2.5.2011 10:46:35 | Upraveno autorem (porovnej)

poly
Díky. Jsem na to zvědavý moc. POčítám, že hrdinové asi mít figurky nebudou. Asi to bude jenom nějaký marker na běžné jednotky. Nevím jestli přijdou nové bytosti. Někde jsem zaslechl fámu o figurce kerbera. Nekropole asi bude mít i funkci metropole. Tím pádem to asi bude hráče stavět dříve metropole. Já mám zkušenost, že každý vyčkává, protože o ni pak rychleji přijde. Nicméně to čekám na essen. Když to už na geeku má i svoji stránku. Takže balíček těch karet se zvětší. Tím se to asi fakt hodně změní. Bude déle trvat, než se to otočí a tak. No těším hodně

2.5.2011 11:13:31

Titani
http://boardgamegeek.com/images/boardgame/155820/cyclades-titans

20.3.2014 10:37:31

Titan
Tak na tohle se fakt tesim, Cyclades je jedna z nejoblibenejsich her, a to dokonce i mezi holkama od kterych nezridka dostavam na prdel. Takze tohle je must own.

20.3.2014 10:47:17

Titan
To není možný, jsem nečekal, že ke Kykládám bude ještě rozšíření...já to chci!!! Víte někdo něco víc, kdy, kde jak, co, o čem????

20.3.2014 14:10:47

harcik
Na BGG ppsal nekdo od Matagotu ze se to chysta na letosni leto, vic o tom nevim. Nicmene roysireni by krome Titanu melo obsahovat novou mapu s udajne nejak vetsimi ostrovy a figurky pro 6. hrace (proto asi i ta mapa). Myslim ze o moc vic uz tam toho nebude, respektive mozna nejake malickosti jako v prvnim rozsireni, i tak je toho dost.

20.3.2014 15:47:56

PJ

nové rozšíření
...tak tohle je "masthev" už jen ze sběratelství (mám k Cyclades všechno včetně promo karet a kostek)...

20.3.2014 21:13:07

PJ
taky mam, nemam nove drevene modely, mam stare. Nicmene co me stve je, ze jestli pribude dalsi hrac budu si muset koupit zase ty roztridovaci pytliky znovu, pochybuji, ze budou prodavat jenom jeden kvuli jednomu narodu.

21.3.2014 01:36:20

PJ

BMAJTZ
Tak teď jsi mě zaskočil. Dřevěné modely? Myslíš dřevěné figurky? Ony jsou nějaké nové? Pokud vím, tak byly pouze v úplně prvním vydání hry pro Essen a jen jako znouzectnost, jelikož se opozdila výroba plastových figurek.

A s pytlíky jsi mě dostal, ty skutečně nemám... což ve výsledku vede k tomu, že se aspoň nemusím trápit pytlíkem šestého hráče (ehrm, zní to poněkud....)

EDIT: a sakra, teď mě napadlo, že mně sice nemusí vadit ten pytlík, ale bude mně chybět kostka.... hmmm, ale zdá se, že se už teď dají sehnat kostky pro všechny (i nově přibyvší) hráče:

http://www.matagot.com/spip.php?page=article&id_article=358&produit=122&lang=fr

21.3.2014 08:36:39 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Na matagotu najdes jak ty pytliky, kostky i drevene modely. Jako je to jenom na oko ale to jsou presne ty detajly ktere me ve vysledku stvou nejvice.

21.3.2014 08:56:13

objednávka
Chtěl jsem na Matagotu udělat objednávku - právě těch kostek a pytlíků ... ale takhle asi počkám na vydání nového rozšíření, abych to vzal vše najednou...? Pak bych se ozval a mohli bychom do toho jít hromadně...

21.3.2014 10:28:21

objednávka
Jasně, jsem pro. Taky bych bral i kostky a sáčky.

21.3.2014 10:36:01

PJ

objednávka
Jdu do toho. Přinejmenším kostky. I když co jsem koukal, a co mě právě zmátlo, tak pytlíků nabízí šest (a ten šestý je pro Háda, ne pro šestého hráče), ale kostek je taky šest (a je tam i fialová, což je podle BGG právě barva šestého hráče). Jinak ty kostky momentálně nejsou k dispozici...

21.3.2014 11:07:57

Objednavka
Az vyjde to rozsireni tak do toho pudu s vama. Bohuzel pytliky uz vlastnim, neni tam ale fialovy doufam ze ho vudou prodavat i separatne. Kostky uz mam taky, bohuzel tam neni ta fialova. kostky mam z te verze z essenu v kozenem sacku, nicmene asi si je koupim znova. Drevene modely chtit rozhodne nebudu, am ty puvodni z essenu a asi je nikdy nepouziju takze tak. Kazdopadne az to vyjde nejak to domyslime.

21.3.2014 13:09:47

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, prosím!: Londýn
Jízdenky, prosím!: Londýn
Akt. cena: 130 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas