Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Rozšíření: více bohů, více bájných bytostí...

V současné chvíli není bohužel známo víc, než že se pracuje na rozšíření, ve kterém budou další bytosti a bohové - Bruno Cathala zatím potvrdil jen Háda....
8.8.2010 09:42:22

...
Super, teď ještě kdyby to stihli do Essenu :) bych se vůbec nezlobil :D

8.8.2010 09:59:56

Essen
Já bych radši, aby nepospíchali a neudělali z toho rychlou splácaninu právě kvůli Essenu. Na druhou stranu, pokud je obecně hra dobrá sama o sobě a má úspěch ve světě, tak rozšíření stejnak zajímá lidi, kteří o ní vědí nebo ji vlastní a není tak potřeba bombastický stánek s prezentací rozšíření už zavedené hry. Jak sem si to tu hezky sám vysvětlil, tak obavy rázem opadly. :)

8.8.2010 11:02:19

rozšíření
tak tahle hra snad ani rozšíření nepotřebuje, nadruhou stranu pokud se přidají další možnosti a nějak zásadně to hru nepřekope, tak proč ne...

8.8.2010 11:58:12

...
jen by mě zajímalo, pokud májí být přidáni další bohové, kam se budou vykládat, když je na desce místo je pro 4 karty bohů? Nebo se bude ze všech losovat, jako když se hraje ve 4 hráčích(a méně)? Asi jo... Můžu poprosit PJe aby postnul odkaz kde se o tom dozvěděl, tohle mě dost zajímá. Díky

8.8.2010 12:02:26

zluda
něco najdeš tady:
http://www.boardgamegeek.com/thread/551163/expansion-in-the-works

a tady:
http://www.boardgamenews.com/news/cyclades-expansion-works

8.8.2010 12:20:17

PJ

zluda
No, buď je možnost bohy míchat nebo může být malý přídavný herní plán... Taky mám dojem, že zrovna tahle hra funguje velice dobře "jak je" a vůbec jsem nečekal, že nějaké rozšíření bude. Tak uvidíme, zase nevěřím, že by Bruno vydal nějakou kravinu, co to shodí...

Jinak informace je odtud, ale moc se tam toho nedozvíš:
http://www.boardgamenews.com/news/cyclades-expansion-works

8.8.2010 12:20:52

PJ

Seils
Šlaka, jsem již dnes asi potřetí předběhnut o pár sekund, asi budu muset dát další kafe :o)

8.8.2010 12:21:56

PJ
Hups no ... co na to říct :D, hned jak jsi napsal zmínku o rozšíření tak sem mrknul na BGG :)

a já se na to celkem i těším ... co kdyby to byla kravina tak budu hrát bez toho, ale další bozi?, karty příšer??, co třeba hrdinů:)??? :D no kdo ví :)

8.8.2010 12:26:00

PJ

Seils
No, hrdinové nejsou špatný nápad. Jax to myslel? Mě napadli hrdinové, kteří by mohli vést vojska nebo baopak bránit města. Prostě figurky, které bys naverboval nebo získal karetou k "pravidelné" amrádě, ale měli by navíc nějaké útočné či obranné bonusy... No, jsem opravdu zvědav. Hlavně teda na toho Háda. A jestli univerzita dostane nějaký význam; samozřejmě kromě vzdělávání :-D

8.8.2010 12:30:18

PJ
Tak na univerzitu jsem zapoměl :D ... ale ta by rozhodně mohla dostat nějaký význam ... ale tak noví bozi = nové budovy ... hádes, krypta? :D při nalodění zemře jeden voják :D ... no otázka je zda budou opravdu další budovy - metropole z pěti - prodložení hry :D

hrdinové - myslel jsem to podobně - verbování pomocí karet - každý hráč může mít max jednoho a opravdu by se zapojil jako voják navíc se schopností, nevim :D ... hlavně chci další figurky :D sice to budu muset zase barvit ale co :D

8.8.2010 12:40:49

...
ale vidět v bojích Herákla, Odyssea, Achila, Hectora, Persea, Cassandru a Ikara? (atd...) :D no to by bylo něco :D no já vim chci toho moc :D

8.8.2010 12:51:45

Seils + PJ
Skutečně hrdinové zní jako skvělý nápad. Vůbec celá hra je vážně úžasná svojí tematikou a tohle by jí jenom přidalo. Pak už ale stačí přidat něco jako 7 divů světa, příp. unikátní budovy s unikátní vlastností jen jednou ve hře a máme tu rázem skoro-klon Mare nostrum. Už takhle ty dvě hry mají dost společného.

8.8.2010 12:53:00

PJ

Seils
JJ, rozumíme si :-)
Hele a co to postnout na to BGG fórum a pokusit se Cathalovi udělat nenápadné Inception? ;-) :-D

8.8.2010 12:58:51

PJ
... no něco sem tam postnul snad to nebude moc pro smích :D

8.8.2010 13:07:59

rbx

Panove...
zitra rozbaluju Cyclades :-)

8.8.2010 19:18:42

PJ

rbx
No konečně, ty :-)

8.8.2010 19:32:26

a
ja si ho snad konecne tento mesic koupim:-) Tak ne ze mi pak poslete tu, co si rbx rozbali:-D

8.8.2010 19:55:54

rbx

Ringo
My to ted mame usporadane hrozne nebezpecne, ze pri praci koukame na stenu z her. A ja mam pred sebou Cyclades a Game of Thrones. GoT mi Sydo rozmluvil, ze to je hratelne jen s rozsirenim a v plnem poctu hracu, coz je pro mne problem, takze zbyva Cyclades. Jsem zvexav, co prede mnou pristane priste :-)

8.8.2010 20:10:45

rbx
tak ja myslim ze ta nova Civka bude povinna, ne?:-)

8.8.2010 20:30:21

rbx

Ringo
No tak to je bez debat. Tu beru ja i Sydo. Zrovna dnes jsem zamluvil hotel v Essenu, tak se moc tesim a studuju, co firmy predstavily na GenConu a co tam bude k mani.

8.8.2010 20:55:01

rbx
No vidis to, ta my pripomina, ze musime taky pohledat nejaky to ubytko;). Jinak Cyclades ti jednoznacne schvaluju, je to vyborna vec;)

9.8.2010 10:04:33

rbx

aneken
no, reknu ti, ze to byla bida, najit jeste neco smysluplneho, co je blizko. Resp mozna ze kdybych byl ochoten kazdy den cestovat treba 20 km, tak neni problem, ale to se mi nechce. Porad jsem si rikal, ze je dost casu a ono ne. To aby to clovek priste zamlouval rok dopredu. Vzdycky si rikam, ze bych do nejakeho levneho Ibisu a to je davno vyprodane.

9.8.2010 10:56:53

DD

OT rbx
No tak to jsi mne touto informaci nejak zasadne nepotesil. No tak jdeme hledat...

9.8.2010 10:59:28

rbx

DD
tak na to koukam a jak toho tam vcera moc nebylo, tak dnes je toho tam hafo, takze se omlouvam za poplasnou zpravu. Kazdopadne bych ale nevahal.

9.8.2010 11:26:20

PJ

Co se takhle vrátit k rozšíření Cyclades...
...než bude tohle vlákno o něčem úplně jiném? ;-)

9.8.2010 11:31:20

Vybíráme z Bazaru

Machi koro CZ + rozsireni Velkomesto
Machi koro CZ + rozsireni Velkomesto
Akt. cena: 1690 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas