Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hratelnost va 4 hráčích

Jaké to je ve 4 hráčích? Předpokládám, že už to je velmi slušně hratelné co se týče zábavy (blufování, interakce...) a prostoje jsou v únosné míře (kratší než v 5 a 6). Je to tak?
4.12.2011 11:42:19

paranoa
Pro mne je vždy nejtěžší, když najisto o někom vím, že je to cylon, tak o tom dokázat přesvědčit ty ostatní.. :) Protože z nějakého nepochopitelného důvodu si všichni vždycky myslí, že jsem to já :)

Ringo: Skvělý výběr her :) Space Empires jsem tedy nehrál, ale zbytek patří mezi moje top hry. Duna je dokonce moje nejoblíbenější hra vůbec, ale kvůli nutnosti hraní v 6 ji bohužel nehraji tak často, jak bych si přál..

4.2.2012 12:39:53

Deathmasters
Starcraft je pro me absolutni jednicka, Space Empires mam na druhem miste a uvidim jak s poradim zamihca Duna az si ji konecne zahraji. Ta BSG ma taky nadejne ze by se dostala v mem TOP 10 nekde do prvni petky. Zatim mam na BGG do sveho TOP10 tendenci tlacit spise hty, ktere vlastnim, ale uz se tam dostaly tri hry ktere nevlastnim, BSG, Chaos in the Old World a BB: Team Manager, ale tu kupuji hned jak se mi povede prodat necoz toho co nehravam nebot neni s kym:-)

4.2.2012 12:49:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Hráli jste vlastně tu BSG s rozšířením, nebo bez? Podle mne je Exodus téměř povinnost :) Cylonská flotila nahrazuje nedomyšlený systém cylonských útoků v základu.

Blood bowl jsem hrál jen na PC, takže nevím, jak dobrý je karetní :) Ale Chaos mne hodně baví. Hlavně to, že každý hraje úplně jinak.

4.2.2012 13:58:03

Deathmers
hráli jsme bez rozšíření. Tím nedomyšleným systémem cylonských útoků myslíš to, že po skoku je velmi dlouho klid a spousta aktivací cylonských lodí vyšumí nebo něco jiného?

4.2.2012 14:11:09

Beholder
Je to hodně závislé na náhodě. Může se stát, že vás ta hra sama vydrtí už před prvním skokem a stejně tak, že celý let bude úplně v klidu a třeba piloti se budou nudit.

Tohle právě rozšíření napravuje, že stále víš, na čem jsi a stále je co dělat. Nejsou žádné cylonské lodě na plánu? Do třech krizí je tu určitě máme, tak je vhodný čas uklidit civilky.. :)

4.2.2012 14:32:06

Deathmers
aha, tak to jo. Já rozšíření časem určitě plánuju. Pegasus je přeložený, takže pohoda. Pevně věřím, že si to kren někdy rozmyslí, pořídí si a přeloží i Exodus :)

4.2.2012 14:54:48

Beholder
My už bez Exodu nikdy nehrajeme, ale Pegasus úplně nesedne každému, takže tam to chce nejdříve vyzkoušet a podle toho se rozhodnout.. :)

4.2.2012 15:34:44

Beholder
osobne odporúčam obidve rozšírenia.
rozšírenie Pegasus (tam použiť najmä loď Pegasus, kvôli novým miestnostiam aj možnosti dávať damage do inej lode, nie len Galactiky, a najmä kvôli možnosti popravy postavy cez Airlock), plus nové postavy z Pegasa. Aj nové karty zrady sa hodia (najmä na škodenie). New Caprica sa niekomu páči, niekomu nie.
rozšírenie Exodus - určite Cylon fleet, ktoré (ako už Deathmaster píše) pridáva cylonské lode, takže je lepšia aktivácia nepriateľov. na Exode sú dobré taktiež nové Loyalty karty a pridanie jednej wild loyalty karty mimo rozdávanie pre popravených. osobne mi v Exode spojenci a tramua tokeny nesedia.
Samozrejme nedajú sa hrať všetky rozširujúce veci naraz, treba si to dohodnúť podľa hráčov a ich znalosti hry.

6.2.2012 14:28:29

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu (Destinies) EN + rozš. Sea of Sands
Cesty osudu (Destinies) EN + rozš. Sea of Sands
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas