Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

BSG - anketa využívání různých variant hry

Protože je BSG poměrně hraná hra, má hodně hodnocení a to i včetně obou rozšíření, zajímala by mne využitelnost jednotlivých variant hry. Proto prosím hráče BSG, aby se zúčastnili mé malé soukromé ankety a k jednotlivým variantám hry napsali procento využití dané varianty při jejich hrách galacticy.

To znamená v následujícím rozmezí: 0% - nikdy jsme danou variantu nehráli, až 100% - tato varianta je součástí každé naší hry.

Zakladní hra:
1) Sympatizant

Rozšíření Pegasus:
2) Pegasus
3) Caprica
4) Cylonští vůdci

Rozšíření Exodus
5) Cylonská flotila
6) Jónská mlhovina
7) Střet loajalit

Příklad využívání variant:
1) 5%
2) 100%
3) 5%
4) 0%
5) 100%
6) 20%
7) 0%

Všem, kteří se zúčastní děkuji.
20.2.2012 09:20:34

beorn
Jestli jste hrali ve ctyrech a tys tri lidi popravil, tak co jsi cekal? :-D
Ve ctyrech to ma Cylon dost tezke. Predpokladam, ze jste hrali se Sympatizantem a ten se priklonil na stranu lidi, takze ta vychozi pozice byla dost obtizna a v ten okamzik plati, ze hrat Cylona co nejdele v utajeni mi prijde asi blbost, protoze ty lidi te proste uhazou a ty jsi sam, abys jim skodil. Krom toho nemas tolik casu tam cachrovat na lodi a doufat. Odstrelenim cloveka nic neziskas, jen snizis moralku, coz je dobre, ale krize je krize a pokud splnite 3/4 krizi, tak jedna moralka je ve srovnani s tim opravdu plivnuti do more. Ja bych jednoho popravil a pak se odhalil a skodil pres karty nebo podobne. Pokud jsi nebyl admiral, ale to asi nebyl. ;-)
Tezko se to hodnoti, holt 4 je takovy blby pocet. :-)

23.2.2012 15:07:35

beorn
No, myslím, že (a teď mluvím o BSG+P+E) lidé už to mají tak docela těžké - ještě kdyby pro ně první smrt měla být fatální tragédií :-)
A terno to určitě žádné není. Jediný možný super bonus - zkoušku ohněm - docela hezky odstranil právě ten Exodus.

Taky bych určitě zahrál, jen zatím nevím, jak na tom budu s časem..

23.2.2012 15:17:54

Exodus a počet Cylonů.
Exodus jsem ještě nehrál a nemám ještě ani pořádně nastudovaná pravidla. Nicméně mám jeden dotaz. Když se přidává ještě karta loajality navíc, nehrozí pak v případě, že nebude provedena žádná poprava, že bude ve hře jen jeden Cylon a lidi to budou mít jednodušší ???

23.2.2012 15:39:25

kren
Hrozí. Ale nikdy nemůžeš mít jistotu :-)
Nová karta loajality se táhne ještě i v případě že splníš osobní cíl (?) a nedoletěli jste dál než do vzdálenosti 6 (?). No, to se nenastane tak často, ale ostatně ani ta situace, že Cylonní karta nepřijde do hry taky není příliš vysoká.

23.2.2012 15:44:55

kren, Tangram
když tak se prosím ozvěte, možná by to bylo fakt 3x :)

23.2.2012 15:56:58

kren
Tohle pravidlo jsme od začátku vyškrtli. Když hrají lidi dobře a i náhoda není vyloženě proti nim, tak by jen ten jeden cylon to nezvládl. Proto mi tu kartu navíc tam nedáváme a hrajeme tak, jak to bylo předtím.

23.2.2012 16:46:07

Karta navíc
My to hrajeme zase s homerule (tuším jsem ho převzal z něčího návrhu tady na zatrolenkách), že když lidé provedou finální skok, tak se ta poslední karta otočí a když je na ní cylon, stane se následující:
- Skok se nepovedl, žeton přípravy na skok se dá na začátek.
- Vytáhne se náhodná karta superkrize a okamžitě se vyřeší.
- Pak se hraje dál.
Ovšem to se nám ještě nestalo (jak říká Citron, pravděpodobnost je velmi malá), takže nemůžu říct, jak se osvědlo.
A když nad tím tak přemýšlím, tak bez tohodle pravidla by to byl pro lidi alespoň důvod, proč airlock zbůhdarma nepoužívat - ze strachu, že tím do hry přivedou druhého cylona :)
Každopádně bez té karty navíc je imho airlock opravdu spíš ke škodě.

Citron: Jo, toho, že to mají lidé už takhle spíš těžší jsem si vědom. Akorát mě mrzí, že se jim to snaží zjednodušit zrovna takhle. S tím hraním uvidíme, taky ještě s jistotou nevím, jak mi to vyjde.

VM: Tuším, že nás bylo 5 a jeden cylon už byl odhalený. Admirálem jsem původně nebyl, ale po zabíjačce jsem se jím stal :)
A ano, uznávám, že to nebylo taktické. Jak říkám, bylo to pro mě nové a nevěděl jsem, co od toho čekat. Tak nějak jsem intuitivně předpokládal, že tři zabití musí lidi položit, což se nestalo. Od té doby ve mě asi ten airlock zanechal dětské trauma a tak proti němu teď brojím :D

23.2.2012 17:31:35

Karta loajality navíc v Exodu - dobré nebo špatné pravidlo
Deathmers a beorn se už vyjádřili. Mohou se vyjádřit i ostatní ze zkušené posádky Galacticy?

24.2.2012 08:55:52 | Upraveno autorem (porovnej)

vězení
Sorry že to ještě otvírám, ale když už tu debatujete na téma vězení vs airlock tak úplně ignorujete to že:
1) zavírání do vězení taky potřebuje (většinou) skill check. Takže nechápu proč je skill checkem argumentováno jako nevýhoda airlocku.
2) do skill checku na airlock se dají házet treachery karty, takže je to výborný způsob jak se zbavit trashe na ruce.

24.2.2012 09:25:54

Karta navíc
ještě jsem neměl moc šancí hrát nebo nehrát s kartou navíc, ale pokud se hraje s jónskou mlhovinou, nebo osobními cíli, tak se na tu kartu navíc odkazují právě osbní cíle nebo spojenec Baltar nebo karta rozcestí Divná hudba

navíc ona ta pravděpodbnost, že ten cylon tam zůstane je fakt docela malá už ze startu a, podle mě, pokud se hraje právě s osobními cíli, nebo posledními pěti, tak to možná ani nemusí vadit, že tam ten cylon zůstane

ad vězení vs. airlock
obtížnost 7 a 12 je docela rozdíl, zvlášť pokud nemáte moc "trešerek," navíc je dost možné, že bude proti ještě někdo jiný než obviněný

24.2.2012 10:22:12

to kren
Mne osobne sa už 3x stalo pri Exode, že pri hre 5 hráčov som bol ja cylon a druhá karta cylona ostala práve osamote. Potom to bolo 4 na 1 a to cylon skratka nevedel dať.
Na druhej strane sa už stalo, že pri hre 5 hráčov sa po 3 popravách (z toho 2 v krízach) ostal cylon ako tá ostatná karta. Ale zasa vtedy bola nádherná paranojná atmosféra, lebo nikto neveril nikomu.
ono skrátka keď je niečo o náhode, tak sa tá náhoda musí prejaviť (najmä pri vyššom počte hier).

ale osobne odporúčam použiť to pravidlo karty naviac, zlepšuje to neistotu, takže Airlockom sa nestrieľa naprázdno, a taktiež zlepšuje atmosféru, lebo nikto nevie, aká je tá posledná karta.

24.2.2012 10:26:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Trosečníci
Trosečníci
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas