Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spolupracovníci na Greyjoyovském "minirozšíření"...

Vzhledem k tomu, že další minirozšíření k BoW budou nejspíš obsahovat
jen další spřízněné rody (a podrody) Starků či Lannisterů a jelikož bych (asi nejen já) rád viděl v akci i další velké rody Westerosu, chtěl bych se zeptat hráčů této hry (což budou zároveń i čtenáři Martinovy literární předlohy Písně ohně a ledu), zda-li by byli ochotni dát svépomocí dohromady (tj. navrhnout, otestovat a hezky graficky zpracovat) vlastní "minirozšíření" obahující nějaký další velký rod.

Já jsem se během minulých dvou dní zamýšlel nad Greyjoji. Vzhledem k tomu, že Starkové už jsou relativně dobře zpracovaní (základ + WotN), stačilo by víceméně dořešit jen Greyjoje. O jejich jednotkách už mám docela jasnou představu, z velitelů bych to zatím viděl na Ashu, Theona a Dagmera. Scénáře by
se týkaly počátečních konfliktů mezi Greyjoji a Starky (plundrování Kamenitého pobřeží, bitva o Kailinskou držbu, přepadení Zimohradu,...).

Takže byl by někdo ochotný jít do toho se mnou a pomoci při návrhu velitelských karet (onz pětice) i scénářů nebo při jejich testování?
21.12.2010 09:17:01

ad lučištníci a nové jednotky..
@lumirius

No s těmi luky je to takové všelijaké. Nevím, jestli myslíš klasický anglický (téměř) 2 metrový dlouhý luk nebo běžný luk (cca poloviční), nebo ten mongolský zahnutý vně?

Dlouhý luk určitě ani Starkové ani Lannisteři nemají a že by ho používali Greyjoyové, to si nemyslím - takže asi myslíš ten normální :-). Takže bychom měli mít generickou jednotku lučištníků stejnou u všech rodů ?

Principielně je jedno, zda bude Greyjoy bude střílet z luku, kuše, nebo foukačky.
Já jsem ale chtěl u jejich střelců zohlednit možnost prostřelení brnění, což s normálním lukem nejde, ale s těžkou kuší už ano (a s tím mongolským lukem asi taky), takže proto kušníci.

Otázkou ale zůstává, jak jednotky jednotlivých rodů koncipovat?

Kolik z nich udělat víceméně stejných jako u jiných rodů a kolik udělat opravdu specifických, vezmeme-li počet 7 jednotek jako limit na rod (viz Starkové a Lannisteři)?

Takže (můj) původní seznam byl: kušníci, nájezdníci, kopinící, berserkři.

Nyní přibyly tyto návrhy: lučištníci místo kušníků, (házecí) sekerníci, (nespecifikovaní) utopenci :-).

Proto prosím i o bližší popis chování (statistik) těchto nových jednotek - např. u sekerníků či "utopenců", neboť obvykle jen autor je dokáže nejlépe zachytit v herních "termínech".

22.12.2010 14:27:54

Jednotky
utopenci by mohla být jako jedna z mala jednotek jako podpůrná .. měli by dohled jako komandeří a jednotky v jejim dohledu by něco ( to něco nevim :-D vyvolávat nějaký davový fanatismus? Stalwart dávat ?)
Sekerníci(hazecí) by při útoku neměli vázání(engaged)... Co by podle mne neměli Greyjoyové mít je jízda ( za prvý ani jí snad v knihách moc nemaj a za druhý v něčem by měli bejt slabí :-) ....

22.12.2010 15:21:52

Laredo
No, ani mongolský luk neprostřelí plátovou zbroj, byli najímáni spíš na vypravokování nepřátel (např. Moravské pole).

Nápad se sekerníkama je skvělý!

22.12.2010 16:54:50

to speedy...
Vidíš, já žil v domnění, že Čingischánovi jízdní lučištníci dokázali prostřelit brnění.
Nevím, jestli i plátovou zbroj, nebo jen tu o něco slabší..., ale měli by.

Z tvaru jejich luku bych soudil na mnohem větší rychlost (a průraznost) vystřeleného šípu.

23.12.2010 07:22:57

Laredo
No právě, že i prostřelit kroužkovou zbroj bylo celkem problém, např. v bitvě na Moravském poli byli Rudolfem najmuti opravdu jen na provokaci Přemyslovy železné jízdy, což se jim i částečně povedlo (tězko zůstanete v klidu, když čekáte v řadě na nepřátelský útok a prší na vás šípy). Prostřelit zbroj dokázal opravdu jen Dlouhý luk, a to z něj šíp musel letět velkou rychlostí a kolmo ke zbroji. Výhoda reflexního luku je jeho skladnost a dobrá ovladatelnost v sedle.

23.12.2010 22:01:39

Greyjoyové
ať to nezapadne. V dokumentech ke stažení jsou 3 soubory se scenáři, pravidly a kartami pro rod Greyjoyů, které inicioval, koordinoval a nakonec dotáhl do úspěšného konce Laredo za spolupráce Marvina a mojí maličkosti.

Těšíme se na ohlasy a možné komentáře.

6.5.2011 07:28:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Skvělá práce!
Zatím jsem to nestudoval podrobněji (jako schopnosti jednotek a tak) ale musím říct, že to máte perfektně a velmi komplexně zpracované! I to provedení karet se mi líbí! Klobouk dolů před vaší prací!
Jen zatím nestíhám hrát BoW tak, jak bych chtěl ale doufám, že s končící sezónou na to budu mít více času a pořádně zahraju první dvě rozšíření a pak se pustím do Vašich Greyjoyů!!!

6.5.2011 07:52:58

Lumirius
Scénáře budu postovat dnes. Nestíhal jsme dodělat poslední úpravy:-)

6.5.2011 09:16:47

Hammer
ani nemluv já zas mám čas ale nemám aktivního spoluhráče. Už jsem to naučil asi 3 lidi, ale prostě nemají čas. Mám už 3 rozšíření a Clansmani budou jistě brzy na cestě.
O prázdninách bychom mohli vymyslet nějaké "soustředění".

6.5.2011 09:55:08

Lumirius
Jsem pro. Buď je čas a nejou lidi a nebo jsou lidi a není čas:-)
Pořád to někoho učím a recituju mu pravidla a pak s mím dám 2 -3 hry:-(

6.5.2011 10:09:28

BoW soustředění
Beru tě za slovo!!! To vůbec není špatný nápad! Nějakou komornější akcičku než zdejší Cony :))) a na tohle konkrétní téma bychom mohli spáchat! Nějaké skromné prostory bych i měl možnost poskytnout...I když upozorňuju, že já nejsem zrovna obtížným soupeřem, střílejíce často od boku a bez míření :) ale jako na rozehrání před velmistrovskou partií se speedym bych mohl posloužit :)))

6.5.2011 10:47:34

The Hammer
Mně už napadlo i upravení pravidel na hru ve čtyřech. Hrál by se ten velký scénář, který spojuje dva Core sety. Nominujeme Speedymu nějakého Lannistera a pak jim společně nakopeme zadek:-D

6.5.2011 10:51:46

to soustředění...
Opravdu dobrý nápad.

Rád bych poznal i ostatní BoWisty a kolegy spoluautory Greyjojů osobně :-)

Pokud byste chtěli hrát ve 4, mohl bych se pokusit navrhnout nějaký větší scénář pro 4. Ten co zmiňuje Marvin (ten oficiální ze 2 coresotů) mi nepřijde nijak zvlášť zajímavý, jen je v něm 2x tolik jednotek na 2x větší ploše.

Otázkou zůstává jak v takovémto větším scénáři realizovat vyvážené střídání hráčů/stran.
Něco podobnýho jsem řešil v ToI v kampani Market Garden, ale tam šlo o 2 oddělená bojiště u kterých byli 2 hráči.
Tady je to trochu jiné, neboť hráči stejné strany musí sdílet víc věcí, a museli by se dohodnout jak sdílet "zdroje" - karty žetony,...

6.5.2011 11:29:02

Marvin
jojo, to by se mi líbilo :) zatím dostávám nakopáno většinou já :(

6.5.2011 11:31:17

Greyjoyové
Wow, hodne slusne prace borci!;) Prelozte to a poslete FFG, at uz konecne vydaji nejakej dalsi rod!;)

6.5.2011 12:44:24

aneken
A to ještě počkej, až uvidíš scénáře:-)

6.5.2011 14:22:55

KartyZimohrad
Tak jsem právě nahrál poslední karty ke scénáři Zimohrad.
Tímto jsou zatím Greyjoyové kompletní.
Pište Vaše postřehy a připomínky:-)

7.5.2011 01:29:32

Greyjoy
Super! Moc se mi to líbí, dali jste si s tím opravdu práci. Jen můj postřeh - třeba takový Euron mi přijde trošku nadhodnocený. Daven Lannister má 2, 3 a schopnost Pursue 1. Euron má 2, 3, Pursue 1, Stalwart, patří k nájezdníkům a ještě má text. Ale to já jenom tak :-). Jinak jednotky (hlavně kopiníci a sekyrníci) jsou skvělé. Moc sice nechápu Berserkry, ale projížděl jsem to jen tak narychlo, po pořádném přečtení to určitě nebude problém.

7.5.2011 17:28:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Speedy
při testování se osobně nebráním ke změně pravidel nebo schopností po řádném otestování.

Vrátil jsme se právě z návštěvy u kamaráda poblíž Valašského Meziříčí. Padl tam takový návrh že bychom mohli uspořádat nějaké hraní wargamů a třeba i tématicky zaměřit na Game of Thrones.
Aneken už danou lokalitu zná pořádali jsme tam jedno Korunkovské ukončení roku. Místa pro návštěvníky je habaděj, šlo by uspořádat i hromadné grilování.
Her od GMT (Republic of Rome, Succesors, atd) a dalších wargamu (typu Napoleos triumph). Ideální by bylo akci uspořádat o prázdninách formou třeba prodlouženého víkendu, aby mělo cenu přijet až třeba z Prahy. Hodně zásadní by bylo počasí, protože třeba hraní přes den by mohlo probíhat i před domem na stolech. Uvnitř jsou totiž jen dva stoly herní a samozřejmě plno místa na podlaze na obyvatelné půdě, atd. Hlavní rozhodnutí je samozřejmě na hostiteli, ale dům je uzpůsoben na krátkodobý pobyt tak 30 lidí. Jídlo by se muselo vymyslet buď každý zvlášť nebo poprosit drahé polovičky ať se postarají o zásobování a uvařilo se něco hromadně.
Jaký by byl ohlas na takovou akci?

8.5.2011 13:20:47

Lumirius
Pokud to bude alespoň částečně pojato jako soustředění BoW, tak jsem pro, ale chodím do školy (při práci) a jsme na tom blbě s časem:-(

Až budu v létě sám doma tak zkusím taky něco uspořádat:-)

A už se nemůžu dočkat, až Zeus povolí ty moje soubory ... jsem zvědav na reakce na naše scénáře:-)

8.5.2011 16:13:41

Marvine
částečně to bude pojato jako soustředění BoW. Tahle hra je naštěstí duelovka a pokud by jeli Hammerovci v což bych doufal, neboť to mají skoro přes kopec, tak bychom měli minimálně dvě krabice BoW a jako přidaná hodnota jsou ostatní hry co má Tom na baráku, včetně třba GoT Boardgame.
Určitě bych to udělal až někdy o prázdninách v červenci. Musím to ještě domluvit s Tomem. Padly z jeho strany i návrhy na další možné hry, jak jsem již psal. Takže by byl rád, kdyby mu prostě dojeli hráči na tu jeho horskou samotu :-)

8.5.2011 18:58:23

Val Mez
Máme opravdu co by řemdihem dohodil :) ale jestli ta samota je nějak daleko...jsme totiž pouze vlakomobilní...červenec by byl ideální a víkend obzvlášť
Hlavně neukazovat speedymu wargamesy...bojím se totiž, že by mohl skončit stejně špatně jako sydo či SSZGSA a ostatní postižení nemocí zvanou žetonkychída....

8.5.2011 19:45:27

je to sice jen detail a navíc OT
ale v případě téhle hry se nemůžu neozvat

Republic of Rome není od GMT !!! *agresivní smajlík*
je od Valley Games

8.5.2011 20:15:06

Wargames
Názvy Napoleons Triumph i Republic of Rome zní zajímavě, vůbec bych se jim nebránil! :-)

8.5.2011 20:16:48

Trohat
tak to se omlouvám. Zmátly mě společné aspekty = chaoticky napsaná pravidla a lživé údaje o herní době uvedené na krabici :-DD

8.5.2011 21:59:01

Vybíráme z Bazaru

Zapovězené Země včetně modulů
Zapovězené Země včetně modulů
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas