Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spolupracovníci na Greyjoyovském "minirozšíření"...

Vzhledem k tomu, že další minirozšíření k BoW budou nejspíš obsahovat
jen další spřízněné rody (a podrody) Starků či Lannisterů a jelikož bych (asi nejen já) rád viděl v akci i další velké rody Westerosu, chtěl bych se zeptat hráčů této hry (což budou zároveń i čtenáři Martinovy literární předlohy Písně ohně a ledu), zda-li by byli ochotni dát svépomocí dohromady (tj. navrhnout, otestovat a hezky graficky zpracovat) vlastní "minirozšíření" obahující nějaký další velký rod.

Já jsem se během minulých dvou dní zamýšlel nad Greyjoji. Vzhledem k tomu, že Starkové už jsou relativně dobře zpracovaní (základ + WotN), stačilo by víceméně dořešit jen Greyjoje. O jejich jednotkách už mám docela jasnou představu, z velitelů bych to zatím viděl na Ashu, Theona a Dagmera. Scénáře by
se týkaly počátečních konfliktů mezi Greyjoji a Starky (plundrování Kamenitého pobřeží, bitva o Kailinskou držbu, přepadení Zimohradu,...).

Takže byl by někdo ochotný jít do toho se mnou a pomoci při návrhu velitelských karet (onz pětice) i scénářů nebo při jejich testování?
21.12.2010 09:17:01

Klidně pomůžu
Kde vezmeme figurky?:-)

Už jsem si udělal vlastní scénář pro bitvu u Kresčaku (i s veliteli).
Jen jsme to založil na základu a teď už jsou i nové jednotky, které řeší některé věci, které jsme řešil přes karty zbraní:-)

21.12.2010 10:22:18

to Marvin...
Výborně, první ochotná duše :-)

No s figurkama zase takový problém nebude, využili bychom Lannistery, třebaže vzhledově to nebude úplně "pünktlich" :-). Bojovat budou ale hlavně se Starky, ne?

Greyjoyové budou mít každopádně k dispozici (alespoň dle mých stávajících představ) klasické kopiníky, střelce z těžké kuše, bojovníky se sekerami/meči a berserkry. Kromě berserkrů lze pro ně velmi dobře použít lannisterské kopiníky, Cleganovic kušníky a těžkou pěchotu Lannisterů.

21.12.2010 10:53:22

laredo
Udělal bych jednu bitvu i jako vylodění. Lodě by se mohli udělat podle pravidel katapultů, jako určitá "vzdálená" podpora (záplava šípů a jiných střel). Většina jednotek by měla být schopna vypalovat.

21.12.2010 11:16:38

Laredo
dobrý nápad:
Napadl mě Theon, když byl v knize tak skvělý lučištník.
Jeho jednotka by byli lukostřelci a v jeho základu by neměla jeho jednotka "off balance" a mohl by třeba udělat koordinovaný útok (viz. errata) se sousedící střeleckou jednotkou. Možná to je moc silné, ale lannisterští kušiníci už off balance nemají.
Jeho jednorázová schopnost mě moc nenapadá, mohlo by to být něco s nějakou zradou nebo využitím lesního terénu.

21.12.2010 12:07:25

Boltoni
Neuvažovali jste o scénáři, kde by byly na herním plánu neutrální jednotky, které by nepatřily žádnému hráči, ale mohl by je ovládat ten hráč, který má převahu na bojišti v rámci morálky nebo momentu? Byly by to nějaké stěžejnější jednotky (modré nebo červené) a nešlo by s nima obsazovat území.

21.12.2010 12:15:56

figurky
Přikládám odkaz na diskuzi i Battlelore, kde se kdysi řešilo, kde se dají podobné figurky koupit.

http://www.bilek-eshop.cz/cz/produkty/nabizene-znacky/zvezda/siege-mach-kit-no-1-2/p/index/4

Edit: mají tam figurky v různých poměrech, z různých dob.

21.12.2010 12:24:21 | Upraveno autorem (porovnej)

multiresponse...
@marvin
No, zapojením lodí jsem se chtěl vyhnout. Přeci jen žádný námořní bitvy se mezi Starky a Lannistery neprobíhaly. Předpokládám, že Greyjojové používali (něco jako) drakkary (bez katapultů a balist, i bez klounů :-)) . Ale pokud bychom drakkary pojali jen jako dopravní prostředek (jako třeba při vylodění v Normandii), proč ne :-)

@lumirius
Theonovy lučištnické schopnosti budou nějak zahrnuty v jeho kartě velitele. Jinak místo klasických lučištníků budou mít Greyjojové střelce z těžké kuše, kteří zatočí
i s rytířema (a budou se víc podobat Cleganovic kušníkům) :-).

Aféra s přepadením Zimohradu Theonovým "komandem" a zpětným dobýváním
a obléháním Starky a konečným vypleněním Boltony vypadá zajímavě, nicméně žádnou bližší konkrétní podobu scénářů zatím nemám. Díky za nápad s neutrálními jednotkami.

@sappho
Díky za link. Jen je škoda, že např u figurek v měřítku 1/72 není uveden jejich počet v krabici ani podoba (odpovídá víku na krabici?). Nejpíš budou asi nenabarvené, že (za tu cenu :-)?

21.12.2010 12:55:39

laredo
No podle toho jak GRRM designoval některé karty z AGOT CCG, tak tam naval Support rozhodně byl. Pálili na břeh minimálně šípy:-) No a pokud chtěli odolávat ostatním rodům, tak to museli být velké Drakkary:-)
Jinak u těch figurek bacha, protože v BoW mají 2 cm a většina figurek 1:72 je větších.Nicméně mají na krásné Vikingy a ty by se na Greye hodili.

21.12.2010 13:03:19

Marvine
ale zase podle obrázků co jsou u Greyjoyu jako Winter Marauders nebo aji ty různé lodě se jedná spíše o lodě typu Drakar. S nějakými velmými koráby, by se asi po řece do vnitrozemí nedostali.

21.12.2010 13:43:41

Laredo
Theonovu schopnost jsem právě myslel jako součást velitelské karty, ale nemám ještě Starkovské rozšíření tak zatím netuším co by byla silná a slabá vlastnost.

Btw. Vy už máte ohrané všechny scénáře? Já jsem hru hrál všehovšudy asi 6x a jsem u druhého scénáře :-(

21.12.2010 13:47:16

laredo
Někde v níž v diskuzi u Battlelore je i odkaz na zahraniční server, kde jsou detailnější fotky k nabízením figurkám.
Diskuze se myslím jmenuje něco jako doplňke ke hře. A asi jsem ji zakládala já. Tož hledej slovane.

21.12.2010 13:53:51

multiresponse podruhé...
@marvin a sappho
No, já bych zatím neexistující greyjojské figurku neřešil. Případné chybějící modely lodí můžeme tedď po vánocích řešit ořechovými skořápkami :-)

@lumirius
já jsem zatím stihl tak nějak "projet" prvních 9 scénářů ze základu, ale nic z obou rozšíření. Starkovské rozšíření mám v plánu otestovat přes svátky.

Jinak bych prosil ty z Vás, kdo by se chtěli nějak aktivněji zapojit do vývoje frakce Greyjojů (marvin určitě, lumirius ?) , ať mi pošlou SZ s emailem na sebe, abych jim mohl poslat své "podklady".

Výměnu "beta verzí" materiálů a další invence bychom řešili mimo tohle fórum :-).

21.12.2010 14:29:00

Lumirius
No, pokud si představím tu část knihy, kde Železná flotila bojuje proti flotile lorda Redwyna (teds on tam nebyl, ale část flotily ano), tak mi tedy vlajková loď Victariona nepřijde jako klasický malý drakkar. Ale možná se pletu:-)

21.12.2010 14:57:07

Marvin
Jo ta vlajková loď se jemnuje Iron Victory:-)

21.12.2010 15:38:03

Těžká kuše
Nemyslím to ve zlém, ale nevím, jak vy, já si teda vikinga (Greyjoye) s těžkou kuší nedokážu představit. Na co by jim byly při rychlých nájezdech a přestřelkách?
K lodím: Jo, taky si je představuju jako drakkary, teda kromě Victarionovy lodi. Ale je pravda, že v takovém případě by s nima asi Redwynova flotila zatočila :-)

21.12.2010 17:54:03 | Upraveno autorem (porovnej)

speedy
Ale oni nejsou vikingové. Žijí úplně jinak. Mají i jiný kodex, například šlechtu. Jsou spíše jako Normani z 10 století (království Sicílie). Někteří z nich žijí zcela civilizovaně. Fakt se nesnažme dávat rodům ze světa Westerosu nálepky z našeho světa:-)

21.12.2010 20:34:40

Marvin
No dobře, tak si nepředstavím Normany z 10. stol. (P.S. - Normani sou taky vikingové) :-)
Vidím to proste takhle - Greyjoyove jsou najezdnici, jako takovi proste pripluji k nejakemu nic netusicimu mestu a snazi se ho vyplenit driv, nez se zalarmuji mistni ozbrojene sily (pokud tu nejake jsou). Kuse je v takovem pripade velmi neprakticka - je konstruovana tak, aby prorazila i tu nejryzejsi zbroj italskych platneru. Proti zpola obrnenym, do zbroje se urychlene soukajicim ozbrojencum je mnohem lepsi luk, vzdyt i rychlost strelby mluvi za vse - lukem je to 6-11 (pokud si walesan) sipu za minutu, tezkou kusi 2-3 sipky za minutu. K rychlemu prepadu podle mne velmi nevhodne.
No tolik můj nazor, nechtel jsem kritizovat, jen se mi proste nezdala ta predstava. Samozdrejme, Západozemi neni evropa, takže Greyjoyove jsou treba v ovladani kusi lepsi nez Janovane. :-)
P.S.- k velitelum bych urcite pridal i Viktariona (ten je mi jediny z G. sympaticky) :-)

21.12.2010 21:04:25

speedy
Victarion se žádné pozemní bitvy zatím neúčastnil:-)
Mezi Vikingy z 5 -8 století a Normany z 10 - 11 je veliký rozdíl. Normané už opustili tradiční kmenový způsob života a přijali vazalský princip. Nicméně máš pravdu, že těžká kuše není tradiční zbraň nájezdníků.

21.12.2010 22:01:52

ad figurky
Tady jsem našel jeden online krám, kde prodávají, mimo jiné, miniatury k ASOIAFu. Například Victarion se mi tam opravdu líbí :-) Zato Asha je pěkná obludka, když už jsme u těch Greyjoyů.

http://darkswordminiatures.com/mainwebsite_html/store2GRRM.htm

http://darkswordminiatures.com/mainwebsite_html/grrm.htm

22.12.2010 00:33:20

ad Greyjoští kušníci...
No, je fakt že Vikingové možná těžký kuše moc nepoužívali. Spíš to byli "kontaktní" válečníci pro boj zblízka. Přesto jsem pro ně, jako nejlepší válečnický rod, jsem pro ně raději vybral kvalitní střelnou zbraň, která sice prostřelí brnění, ale má zase jiné postihy.

Ovšem na druhou stranu si myslím, pokud Kouba dá do oficiální výzbroje Starkovských jednotek maníky s trojzubci (se kterou bojovali tak možná gladiátoři) či amazonky s palcáty, proč my bychom nemohli mít Greyjoye s těžkými kušemi :-)?

Nechal jsem se (částečně) inspirovat filmem o Artušovi, kde saští nájezdníci používali (středně těžké) kuše prostřelující brnění.

Greyjoye si také představuju jako civilizovanější Vikingy.

22.12.2010 07:30:14

laredo
No u těch bojovníků s trojzubci, tak to je fakt těžký úlet:-) Nicméně je to asi i z důvodu odlišení jednotek. Já je beru jako pěchotu flanderského typu (tedy sudlice, partizány a podobné dřevcové zbraně). Amazonky mi nevadí. Je to těžká pěchota a to, že z nich udělal holky se dá přežít. Přeci jen je to fantasy svět a u Bear Islandu je tam napsáno, že na něm byly tvrdé a bojovné ženy. Navíc jich je jen 8 a tak je spíše beru jako nějakou special osobní stráž své Lady (která je v knize přesně taková, jaká je v BoW) a tak není důvod aby se i jiné ženy z jejího ostrova účastnily boje:-)
Kušiníci u Greyjoyů mi nevadí ...

22.12.2010 09:31:25

Hazecí sekerky
No nvm koli metrů představuje hexagon(takže střelecká jednotka by to asi nebyla), ale mohli byste tam dát vikingy co házej sekery ( v knize je přece nějaky prstový tanec ne ? kde po sobě házej sekery). Například jednotka by utočila na jeden, ale bez nutnosti engaged.. Pokud se chcete držet knih, tak kuše nvm nvm zdá se mi že to jde proti filozofii Greyjoyů

22.12.2010 10:55:10

Můj názor
Namísto kušíníků bych dal Lukostřelecké jednotky s luky jako měli angličani. Dokonce v karetních Agotech je Seafarers bow jako vybavení s obrázkem, kdy střílí postava na další loď.
Myšlenka jednotky, která by mohla vrhat sekery na vzdálenost 1 hexu je skvělá. Mohla by se tak vyhnout svázání s jednotkou na kterou útočí. Navíc mi to přijde shodné s atmosferou knihy.
Další bojová jednotka, elitní, by mohla být nějaká jednotka s velikou výdrží nebo třeba s "oživováním" jako byli Utopení muži nebo jak jim říkali. Tahle jednotka by určitě byla jen třífigurková. Třeba po každém zásahu který jim útočník udělí si obránce hodí a za každý zelený štít, zásah ignoruje.

22.12.2010 12:53:43

Sekernici
Tak tohle povazuju za vybornej napad! Naopak kusnici mi prijdou hodne negreyjoyovsti, abych se priznal...

22.12.2010 13:37:42

ad hazeci sekerky...
Zajímavý nápad. Vzpomínám si, že třeba ve Warcraftu 2 byli taky trollí vrhači seker :-).

Otázkou je, jaký jim dát dostřel (dohoz)? Má-li normální luk až 4 hexy (což není maximální dostřel ale nejspíš efektivní dostřel), pak s vrhací zbraní (nejspíš jakoukoliv) to nebude víc jak 2 hexy.

Ale mít jednotku, která útočí na vzdálenost 1 vrhací či střelnou zbraní mi přijde takový všelijaký, obzvlášť pokud je engaged (svázaná) se soupeřem. Vzdálenost 1 hex chápu už jako téměř kontaktní vzdálenost. Střelci obvykle prchají, nebo tasí zbraně pro boj zblízka.

Je fakt, že v případě těch sekyrek se určitě tyto dají použít i jako menší varianta normálních seker, takže by to tak nevadilo.

Rozhodně by to ale mohla být další z typicky greyjoyských jednotek.

22.12.2010 14:02:45

Vybíráme z Bazaru

Vindication - Archive of the Ancients
Vindication - Archive of the Ancients
Akt. cena: 3999 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas