Battles of Napoleon: The Eagle and the Lion

xxxxxxxxxo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Battles of Napoleon: The Eagle and the Lion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Autoři: Sergio Guerri
Ugo Di Meglio
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Podle předobjednávek na planetě už tuto hru vlastní několik lidí, tak nebuďte soukromníci a podělte se aspoň o první dojmy :)
(teda pokud nejste všichni na dovolené)
25.7.2010 09:00:51

to sasa
Chnapu. Taky bych mel zachvat, kdyby se lisila terminologie v pravidlech a na hernich prvcich :) Zachvaty bohuzel nejcasteji dostavam pri cteni ceskych prekladu vojenskohistoricke literatury, to je des bes (navic to kolikrat snad ani neni cesky, kdyby aspon umeli prekladat kdyz uz neznaji terminy...). Ovsem samozrejme necekam, ze hraci her musi byt odbornici na terminologii, jen se snazim "vychovne" pusobit, tak pisu "prudive" prispevky. Kazdopadne diky za pochopeni, smekam :)

17.8.2010 14:43:12

karty
Dnes mi dorazili z Itálie (od Nexusu) opravené karty jednotek, včetně karty události/reakce #53. Zároveň k tomu přihodili varianty karet francouzských jednotek #2 a #3, které dle jejich slov mají více vyvážit hru a to v některých scénářích, kde jou Francouzi lehce v nevýhodě (Neptejte se mně, nevím které to jsou :=))).

17.8.2010 14:43:32

karty
Kdyz uz zminujes ty karty, hodlaji doufam v dalsi varce jiz dodavat opravene. Takze kdyz s nakupem pockam, mel bych uz dostat nejakou revised edici? Diky

17.8.2010 14:50:11

karty
V druhém vydání by měly být karty již opravené, ale není problém jim napsat a do týdne je máš doma. Navíc ty chyby mají vliv pouze na volitelná pravidla.

17.8.2010 14:51:21

hvarcz

hra
napřed jsem myslel, že to bude jako slavkov, ale první hra je rozpačitá, nějak mě to nechytlo ...

20.8.2010 16:53:59

zkušební hraní
Včera jsme se synem po několikerém pročítání pravidel (děkuji překladateli) poprvé hru vyzkoušeli. Vzhledem k tomu, že od nákupu uběhl více než týden, stačily již naprosto bez problémů dorazit opravené karty tak jak je popsáno v předchozích příspěvcích. Podle doporučení pravidel jsme hráli scénář č.4, který je věnovámn bitvě u Salamanci 1812. Po více než dvou hodinách jsme hru ani zdaleka nedohráli. Spoustu času jsme věnovali i přes předchozí "studium" listování a hledání odpovědí v pravidlech. Tak jak psal dříve sasa, jsou dost často jednotlivé věci popsány na různých stránkách, nicméně nalézt se dají. I když jsme hru nedohráli, byl syn nadšený a ma mne hra také působila velice dobře. Možná jsme během hry někdě dělali chybyčky, možná jsme občas na nějaké herní omezení zapomněli, ale to se určitě během dalších her srovná. Oba se již těšíme na další bitvu.

20.5.2011 11:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

pro vsechny
Ahoj,
neprida sem nekdo nejake nove dojmy z hrani, abych mohl mit vetsi predstavu o tom, jestli hra (ne)stoji za koupeni.

1.8.2011 14:17:08 | Upraveno autorem (porovnej)

První hra
Hrál jsem to onehdá se speedym. Hráli jsme úplně první scénář.

Dostal jsem krutě na budku, ale bavilo mě to. Měl jsem z toho pocit, že je to hra, kterou se člověk postupem času učí.

Takže výsledkem je, že ačkoliv mám nouzi o spoluhráče zůstavá BoN stále na wishlistu.

1.8.2011 23:00:37

Testovací hra
Chystám se hru si pořídit ... není v Praze nějaký šťastný majitel, který by měl chuť si zahrát a hru mi ukázat, než se rozhodnu? Pravidla nastuduji předem :o)

27.11.2011 22:10:20

Dotazy k pravidlům
Mám pár dotazů ...

Jak je to s ústupem, pokud mám skupinu s defence order, stojím v koloně a chci couvnout o jeden hex? Prostě couvnu bez otáčení anebo se musím v druhé sekvenci akčního kroku otočit, další kolo udělat krok vpřed (čili do týla původní pozice) a v druhé sekvenci se zase otočit?

Namůžu se po první hře zbavit dojmu, že linie není moc dobře použitelná k útoku ani k obraně ... jaká je strategie / zkušenost s použitím linie? Teoreticky má větší palebnou sílu, ale pokud neuspěje, tak jí kolona prostě smete ...

Pokud mám rozvrácenou jednotku (ve stavu paniky) a odstraním tento její status v první sekvenci akční fáze, mohu v druhé sekvenci útočit tváří v tvář? A obdobně, pokud jsem vystřelil v první sekvenci a pak jsem rozvrácen nepřátelskou palbou, mohu mohu v druhé sekvenci odstranit status rozvrácení?

26.12.2011 13:25:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dice Flick
Dice Flick
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas