7 Divů světa: Duel

xxxxxxxxxo hodnoceno 844x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál někdo? Jaké to je?
24.10.2015 19:58:31

7 Divu sveta VS Rone
Chcel by som novu kartovu hru primarne pre dvoch a neviem sa teraz rozhodnut medzi 7 Divu sveta a Rone. Vedel by ich niekto porovnat? Hlavne ma zaujima znovuhratelnost, zabavnost. Diky.

14.11.2016 13:36:16

pepeo
Rozhodně nesouhlasím. Tloušťka karet EN verze je absolutně standardní. Stejně jako karty divů. Karton mi nepřijde užitečný. Zbytečně by navýšil náklady na výrobu a stejně se s divy nijak nemanipuluje. Hrál jsem asi desetkrát a sebemenší poškození nevidím. U takhle rychlých her bez větší hloubky, kde se karty nežmoulají v ruce, nepovažuji obalování za nutnost.

P.S. Pokud nejdou karty zvedat ze stolu, doporučuji hrát na nějaké měkké dece. Vyzkoušeno. Nehrál bych jinak.

14.11.2016 15:32:44 | Upraveno autorem (porovnej)

super
První hra ,kde jsem manželce vysvětloval pravidla a soustředil se na karty epoch,jsem sám zapoměl na karty divů. Na konci druhé epochy manželka postavila 4 div a já neměl žádný.
Tak jsem vsadil na vojenskou sílu,jenže první karta 3 epochy ,kdy začínala manželka,byla červená karta se 3 štíty.I když jsem nakonec mohl vzít i žeton strategie ,nebylo to nic platné,protože už nebyly žádné červené karty a mě chyběl 1 bod vojenské síly na výhru.
Nakonec jsem prohrál o 15 bodů.
Jako hra jedním slovem super. Pravidla pochopitelná za 5 minut.
Pro mě nej věc je dilema - postavit něco pro sebe ,nebo zničit kartu která se hodí soupeři a o dvě kola dál zjištění ,že jste raději měli stavit než škodit,protože protihráč stejně potřebnou kartu získal .

23.1.2017 19:11:26

bleee
tahle hra jde z baráku.. scela o náhodě, můžete si lamat hlavu nad strategii, ale pokud vám soupeř po sobe 3x postaví div a 3x vezme kartu a defakto rozebere neco co potřebujete tak se třetí kolo můžete jen koukat a odkrývat karty pro protihráče.

16.4.2017 22:46:31

Kladivo
Aka nahoda? Otazka znie, preco si superovi tvojimi tahmi umoznil postavit 3 divy po sebe. V tejto hre je zaujimave prave to, ze niekedy musis robit tahy, ktore kazia superovu strategiu a neumoznovat mu pristup ku kartam, ktore potrebuje.

17.4.2017 09:15:29 | Upraveno autorem (porovnej)

kladivo
Zcela o náhodě? Lol. Samozřejmě ,že náhoda ve hře je ,ale v které není.
A napsat ,že zcela je uplně mimo mísu.

17.4.2017 11:52:47

Divy
Základ je vybrat si takové divy ktere NEDOVOLUJÍ soupeři provést dvoutah, to je u této hry zcela klíčové. Pokud mu to přeci jen rozlosování dovolí pak je nutné si hlídat jeho sběr vojenských a vědeckých karet víc než obvykle.

17.4.2017 12:01:15

divy
A divy taky nejsou všechno v této hře,v rozšíření to platí ještě víc. Nemusíš mít postavený žádný div a přesto vyhraješ.

17.4.2017 13:30:09

...
Jo, a taky můžeš dominovat ve všech aspektech hry a stejně tě podělá náhoda, hra za všechny prachy... Vzhledem k tomu že je jen pro dva to je ještě horší než by normálně bylo, pecka, zlatý patchwork.
PS. a tvrdit že tam náhoda není a že si to můžeš pošéfovat je hodně fanboy argumentace, za chvilku s takovou budete tvrdit že si to pošéfovat můžu i v člověče nezlob se, nejsem tele, ale co se nedá se prostě nedá.

18.4.2017 11:54:04 | Upraveno autorem (porovnej)

náhoda
a čo je na tom že je tam náhoda? Je to hra pre boha. Je to rýchlovka pre dvoch, keď je tam taký prvok náhody, tak ťa aspoň nemusí srať že si prehral ;) . Tu ide o zábavnosť v hraní a kombení, a Duel to poskytuje. Pokiaľ niekto nedokáže prežiť, že odkryl potrebnú kartu súperovy, tak asi nebude táto hra pre neho. Pretože skutočnosť je taká, že hrať 7 divov je sranda. A prehral si kvôli náhode? Nevadí, za 15 minút si môžete dať odvetu a to šťastie môžeš mať zase ty.

Mimochodom, je úplne že minimálna pravdepodobnosť, ak niekto má až takú smolu, že celú hru IBA odkrýva súperovy karty, ktoré sa mu práve hodia a zhodou okolnosti aj rovno na ne má.

18.4.2017 12:12:08

.
je zvláštní, že spoustě lidí přijde v Duelu náhoda příliš silná. Slyšel jsem to i v okolí. Přitom já sám se považuju za hodně alergického na náhodu a Duel si vysloveně užívám. Taky si zanadávám, když to otočím soupeři nějak dobře pro něj, ale prostě to beru a myslím, že Duel je designově úplně jinde než Patchwork. Tam sice náhoda není vůbec, ale je to jen tetris (i když zábavný, Patchwork hraju hodně rád), zatímco Duel je plnohodnotná hráčská hra s více strategiemi...

18.4.2017 12:58:28

Doporucuju rozsireni
V rozsireni je otaceni ksret souperi celkem slusne kompenzovano. Ja na to taky ze zacatku nadaval, ale rozsireni tomu dost pomohlo.

18.4.2017 14:25:13

...
Rozšíření byla kapitola sama pro sebe, za mě to tu hru poslalo tak hluboko dolů až sem nevěřil že někdo něco takového hraje, ale jsou i horší hry s větším fanklubem, tak co. A hrál jsem jen jednu hru s rozšířením, to taky udělá svoje, třeba by to nakonec bylo lepší kdybych tomu dal šanci.
Kew: každý má hry co ho baví a co ne, já třeba mám obyč 7 divů rád a na duel jsem se těšil, ale ten pocit z toho uplně zmizel a to je v sedmi divech ta náhoda dost podobná, ale od dvojkovky jsem čekal trošku víc (resp. alespoň něco...)
stokyi: je to hra, ale mám dost her na to, abych si vždycky zahrál něco lepšího, jinak nejde o nic. Zábavnost v kombení tam nějak nevidím, zas tak zajímavé komba tam nejsou. Odkrytí karty soupeřovi je asi i OK, spíš mi přijde celý ten systém postavený na hlavu a podmínky výhry jsou tak prvoplánové, až to bolí. Celou dobu vojensky a ekonomicky drtíš soupeře? Uf, ještě že nakonec vymyslel kolo, to tu jeho civilizaci která je uplně zbytečná nejen zachrání, ale automaticky vymaže z historie moje město které je větší, hezčí, ekonomicky silnější, výzkum na 85% výzkumu nepřítele (6/7) a s masivní armádou před branama nepřítele...

A to je vlastně ten problém, čekal jsem nějakou rafinovanost, ale žádná tam není, nic proč bych chtěl hrát znovu a rozhodně nic co by z toho dělalo víc než "průměrnou" dvojkovku. Nemusíš být lepší než soupeř, stačí štěstí. Ale já chci být lepší, v tom je pocit výhry a zadostiučinění, ne v tom že mám haluz...

21.4.2017 08:33:50

midlesSheep
Někdo hraje hry pro zábavu ,někdo proto ,aby si dokázal ,že je nejlepší :+))

21.4.2017 08:55:06

.
Me ani zenu teda Duel taky moc nebere. Prijde mi, ze znacna cast her je rozhodnuta uz predtim, nez se vubec zacne hrat. A kdyz takhle vyhraju, tak z toho ani nemam radost. Radsi si zahraju neco, kde i kdyz prohraju, tak me to bavi.

21.4.2017 13:11:22

nahoda
bavi ma, ze sa na nahodu v tejto hre stazuje niekto, kto da 100% Arkhamu a Bangu :-)

21.4.2017 13:24:18

...
Bohužel, nejsem takový hippie abych půl hodiny seděl u stolu a "něco si hrál" bez jakékoliv motivace k tomu abych cokoliv vlastně skutečně hrál. Jakýkoliv jiný způsob zábavy je lepší než to co mi tu naznačuješ. Tohle zabíjí hry a jakoukoliv motivaci k nim.
Ta narážka na to že jsem tryhard asi nepadne na úrodnou půdu, zaprvé nejsem a zadruhé každý chce vyhrát a "uspokojit tak svoje kompetitvní potřeby". Někomu k tomu stačí náhoda, na což ti stačí kostka a někoho kostka neuspokojuje, chce být chytřejší, vynalézavější, lepší. Tomu dost čast pomáhá náhoda jako takový element který vnáší do hry nejistotu, nutnost reagovat na aktuální situaci, přizpůsobit se. V duelu to je tak do extrému, že ti to náhoda klidně prohraje ať seš sebelepší. A to je špatně.

PS: Diakritiku nám pánbůh dal, aby se psaný text dal číst. Řídí se jednoduchými pravidly. Dodržuj je prosím.

LoLo: Nevím no, těžko debatovat s někým kdo háže arkham, bang a 7 divů duel do jednoho pytle...

21.4.2017 13:43:30 | Upraveno autorem (porovnej)

...
šachy, tam máš istotu, že ak vyhráš si lepší. Ale ináč, dĺžkou hry a komplexnosťou táto hra patrí medzi malé, jednoduché a rýchle hry. Neviem, ak si od toho očakával niečo sofistikovanejšie, nečudujem sa, že hra sklamala. Vojenské a technologické víťazstvo je podľa mňa len takým nepodstatným doplnkom. Ak na ne nevyhráš, stále tu sú tu body, bonusy a pod.

21.4.2017 14:19:00

....
Když chci opravdu zkusit ,jak jsem dobrý,tak jdu hrát šachy (s rovnoceným protihráčem) nebo mariáš.

P.S. Pánbůh nám dal i čárky ve větách . :+))

21.4.2017 14:20:30

...
Ale já vím co hrát a nehrát, jen jsem tady vyjádřil zklamání ze hry která je tak vysoko hodnocená, dobře recenzovaná a ve výsledku špatná.

PS: Tak je používej typograficky správně.

21.4.2017 14:24:28 | Upraveno autorem (porovnej)

.....
:+))

21.4.2017 15:26:16

...
Nerekl bych, ze je hra 'vysoko hodnocena, dobre recenzovana a ve vysledku spatna'. Jenom se ti nelibi. Mozna proste jenom proto, ze jsi tam nenasel tu strategii, kterou tam spousta jinych lidi nasla, no. Myslim si, ze pokud umoznis, aby te 'podelala nahoda', tak jsi proste hral spatne.

21.4.2017 17:19:40

Běžte ...
Běžte radši hrát :-) mindlesSheep něco jiného a ostatní 7 Wonders Duel

21.4.2017 18:09:27

haha
Copak jste doteď nikdo nepochopil princip internetového trolla?

21.4.2017 19:21:53

ruy

za mna
..je to super vecicka :)

22.4.2017 11:02:48

Vybíráme z Bazaru

Wonderland's War v české krabici
Wonderland's War v české krabici
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas