Grafický software pro lokalizaci

Právě mi došla studentská Adobe licence grafických programů. Objednával jsem to na dceru, která studuje na gymnáziu. Posílám to jen jako informaci, kdyby chtěl někdo mít legální software od Adobe, tak jde o základní balíček programů:

Creative Suite CS5 Adobe Design Standard Windows CZE Ed Student

Obsahuje:
Adobe Photoshop CS5
Adobe Illustrator CS5
Adobe InDesign CS5
Adobe Acrobat 9 Pro

Studentsko učitelská licence licence přijde na něco kolem 7000,- kč, což proti plné licenci skoro za 40 000,- je velice dobrá cena.

Lze to nainstalovat na 2 domácí počítače, kdy v podmínkách licence je uvedeno, že by se na nich na tom softwaru nemělo pracovat současně (je to myšleno domácí počítač a notebook). Podmínka dále je, že výsledky nebudou využívány komerčně.

Podmínky Studentsko učitelské licence:
Tento SW produkt je určen pro studenty univerzit a vyšších škol – studenty, kteří jsou zapsáni do institutu vyššího vzdělávání, který je definován jako akreditovaná veřejná nebo soukromá univerzita či vyšší škola (včetně vyšší střední školy, pomaturitního studia a vyšších odborných škol), které udělují tituly vyžadující ne méně než dva roky řádného denního studia. Pro studenty a žáky základních a středních škol – studenty zapsané do akreditované veřejné či soukromé základní nebo střední školy, která zajišťuje řádnou denní výuku. Pro profesorský sbor a personál – učitelé a personál zaměstnaný akreditovanou základní nebo střední školou či veřejnou nebo soukromou univerzitou či vyšší školou. Po zakoupení tohoto produktu získáte seriové číslo podle postupu uvedeného na tiskopisu dodaném se softwarem.

Tak to já jen pro ty co by chtěli mít legální trošku lepší software na lokalizaci herních komponent :D. Jinak jde takto objednat i Creative Suite Premium, který kromě Extended verze Photoshopu (3D objekty) obsahuje ještě
Adobe Flash® Catalyst™ CS5
Adobe Flash Professional CS5
Adobe Dreamweaver® CS5
Adobe Fireworks® CS5
ale to už stojí přes 10 000,- a pro lokalizaci je to asi zbytečné :).
3.6.2011 07:57:57

inkscape
Pouzivam (hlavne proto, ze je free) a jsem docela spokojeny. Co mi vadi je, ze neumi vytahnout z pdf fonty a ze obcas nezvlada nektere prekryvy obrazku, ale naucil jsem se s tim zit :)

9.9.2012 20:32:00

ruy

Kew
..co myslis tymi prekryvmi?

10.9.2012 00:21:41

ruy
Mel jsem problem, ze v nekterych pdf se spravne nezobrazovaly obrazky na pozadi, ale konkretni priklad uz si nevzpomenu. Jen mam pocit, ze jednou to za me dokonce musel resit nekdo s profesionalnim softwarem. Ale od te doby uz jsem udelal par prekladu a nikdy problem. Takze nejhorsi jsou fonty...

10.9.2012 00:57:47

tutoriály ke tvorbě...
...lokalizovaných herních komponent, obzvláště pak karet

Kdysi dávno jsem vyplodil jistý pamflet o softwaru použitelném pro grafickou lokalizaci. Na konci jsem nezávazně poznamenal, že bych třeba mohl vytvořit i nějaký ten tutoriál, kde by bylo ukázáno, jak na to. Nyní v zásadě uvažuji o sérii článků, kdy by byla rozebrána životní cesta lokalizované komponenty od miminka (skenu), až po hrobeček (výsledné pdf určené pro tisk), se všemi možnými mezistupněmi (zpracování skenu v PS, sazba v ID apod.) Co se týče zpracování, ukázal bych, jak se postavit k nějakým základním, jednoduchým kartám (Blackbeard kupříkladu), tak i jak na nějaké specialitky, kde už je to taková vyšší dívčí (Death Angel, Runewars, Mansions of Madness).

Byl by o něco takového zájem, nebo to je nošení dříví do lesa?

24.9.2012 12:45:03

Al

tutoriály ke tvorbě...
Osobně myslím, že to není nošení dříví do lesa, mohlo by to přispět k rozšíření zdejší komunity rutinních zpracovatelů překladů. Místní znalci sice už mají své postupy, ale věřím, že i oni se rádi podívají a třeba i v lecčem poučí.

24.9.2012 12:57:33

to Morthe
Souhlasím s Al, určitě by to bylo přínosné.

24.9.2012 13:08:47

Morthe
Určitě, bylo by to super

24.9.2012 13:10:22

to Morthe
Ano, rozhodně. Rád se poučím, jak to dělá profesionál ;).

24.9.2012 13:56:16

Morthe
taky se rad podivam :)

24.9.2012 15:16:54

Morthe
Bezva, to bych se taky moc rád podíval:)

24.9.2012 15:23:04

Morthe
Kde jsou ty tutoriály? Už se nemohu dočkat :)
Samozřejmě to není nošení dříví do lesa, určitě to pomůže nám méně zběhlým v tomto řemesle.

24.9.2012 17:01:31

Morthe
Bylo by to super rád si necham poradit a naučím něco nového.

24.9.2012 17:44:34

ROZHODNĚ
Rozhodně pro, už jen proto, že software mám a metodou pokus omyl se s ním snad nikdy nenaučím pracovat tak "inteligentně", abych se škrábal správnou rukou za správným uchem.

24.9.2012 18:34:25

gev

Morthe:
Oba palce vzhůru!! Vlastně čtyři!!! :-)

24.9.2012 18:39:32

som

Morthe
Ano, ano, prosím, prosím...

25.9.2012 06:06:11

Morthe - tutoriály
Určitě jsem pro! - doufám, že mě to pak nakopne k nějakým výtvorům...

25.9.2012 14:38:29

tutoriály ke tvorbě...
Tož já se teda pokusím něco vyplodit ;)

26.9.2012 09:26:21

tutorial
určitě, třeba se taky rozhoupu a začnu dělat grafiku : )
Vážně jsem zvědav a těšímse.

26.9.2012 15:15:02

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu
Detektiv: Po stopách zločinu
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 13 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas