Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

a co tako dragonlance ??

23.4.2010 12:31:02

PJ

Clive Barker
A co takhle Clive, abychom trochu zabrousili do temnějších vod? Věčné zatracení? Velké a tajné show? Mysterium? Imajika? Hrozně se mi líbí Abarat - takový horor pro děti :-D snad se dočkáme dalších dílů... ty předchozí dva jsou fantasticky levné....

24.4.2010 10:50:39

PJ
Abarat je dokonalý - kdysi jsem psala do BB artu ohledně dalších dílů, a tenkrát mi řekli, že 3. díl vyjde v Americe v roce 2008 (což nevím, jestli se stalo) a čtvrtý ještě není napsán.
Ale naděje tu je... =)

24.4.2010 11:53:25

PJ

Elissa
Ha, ozvala se duše spřízněná láskou k ujetým věcem :-) Snad je to na dobré cestě - třetí (a monstrózně naducaný) díl Absolutní půlnoc byl měl vyjít v USA koncem roku 2010. Viz wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Absolute_Midnight
Jen doufám, že to Clive stihne, než ho přestanou olizovat cenobimúzy....

24.4.2010 12:05:39

PJ
Musím říct, že ten první jsem si koupila hlavně kvůli ilustracím - ten svět fakt nemá chybu. =)

24.4.2010 22:06:57

barker a spol.
teda, na barkera jsem si nevzpomněl už hezky dlouho. hellriser byla snad moje úplně první knížka, kterou jsem si kdy koupil v angličtině. a knihy krve a imajica se mi kdysi hodně líbily. na drouhou knihu krve (nebo na třetí?) jsem dokonce psal recenzi do ikárie :) Teď už moc nevím co píše a nejsem si jistý jestli by mě to ještě bavilo. abarat jsem viděl někde v levných knihách, říkáte, že to stojí za to?

jinak jsem konečně dočetl tu barokní trilogii od stephensona a byla to fakt paráda. ovšem skoro 3000 stránek, to byla dlouhá cesta. teď si chvíli dám od špalků pokoj a doženu resty.

dočetl jsem v angličtině Spasitele Duny, a bylo to fajn, budu se muset poohlídnout po třetím dílu, ale ten je tuším zase špalek. Teď čtu League of extraordinary gentlemen-black dossier- třetí pokračování ligy-je to komiks a alan moore opět skvělý.

taky mám nachystáno pokračování setkání s rámou od clarka, první díl byl skvělý, ale slyšel jsem, žeta pokračování jsou bída, máte někdo nějaké zkušenosti?

a ještě bych všem rád doporučil piknik u cesty od strugatských, nedávno jsem koupil v antikvariátu asi za třicet korun a dle mého geniální věc (předloha ke stalkerovi od tarkovského).

25.4.2010 21:03:56

Hannibal

Jedinečná je kniha
od Michaela Crichtona - Time line. Je to aj sfilmované, no film je značne pozmenený oproti knihe. Je to škoda, no aj tak je to super film.

30.4.2010 19:15:44

Hannibal: Timeline
Tady bych si dovolil nesouhlasit. Ten film je přinejlepším průměrný a nedovedu si představit, že bych po jeho zhlédnutí měl chuť přečíst si knihu, podle které ho natočili.
Na druhou stranu kniha je velice dobře napsaná, jeden z nejlepších Crichtonů, co jsem četl.

1.5.2010 10:28:05

PJ

kandelabr
Řekl bych, že Barkerova poslední tvorba je úplně jinde, než jeho první počiny. Není už to tolik hororové, ale spíš to jde do mystiky, fantasy, apod. Je to více soft, ale dětem bych to číst rozhodně nedal. Vzhledem k tomu, že jsi Barkera čítával a vzhledem k tomu, že oba u nás vyšedší Abaraty seženeš doslova za hubičku, určitě jdi do toho.

1.5.2010 11:01:05

PJ
ted jsem viděl, že kdosi vydal knihy krve 4-6 v souborném vydání (ale s poměrně hnusnou obálkou).ten abarat možná zkusím, díky za tip.

1.5.2010 11:10:33

Voloda

já mám rád víc věcí
ale teď je čas jen na klasiku, napr. kniha mŕtvych...

2.5.2010 20:08:08

CMC
Ja se ted po filmovym zpracovani Cesty chystam na jeji druhe precteni, nemuzu se te deprese nabazit. Pak me ceka Dite bozi a Krvavy polednik od stejneho autora, doufam, ze to bude stejne jedinecny zazitek jako Cesta.

3.5.2010 22:47:04

Za zrcadlem
Kto má chuť na kvalitné military sci fi tak túto knihu odporúčam.

18.5.2010 12:58:58

:-)
jakožto správný dospělák jsem si přečetla Hraniářova učně, ságu Abhorsenka, Heryho Pottera, Pád do podzemí, ... a super, ty děti teďka mají super knížky na čtení

18.5.2010 13:11:56

doporučuju
Patrick Rothfuss: Jméno větru 1 a 2
Brett Peter V. - Tetovaný

obě knížky nemají chybu a Démonskou trilogii si chci časem koupit

27.8.2010 11:58:59

Pro fantasy čtenáře
Terry Pratchet - současně nejprodávanější autor fantasy :)
Je to takové "lehce mozkově náročné" fantasy, občas u toho je potřeba zapřemýšlet, ale jinak super počtení, některé knihy od něj sem četl už 4x a chystám se popáté :).

27.8.2010 21:07:20

knihy
Earthsea - naprosto ojedinělé a já to miluju
Černá legie,
Stráže, stráže
noční hlídka
men at arms - a mnoho dalších od Prachetta
riftwar saga,
Písně ledu a ohně,
Malazan Book of the Fallen,
Drenai series,
Videssos, Makuran series

Zaklínač - bohužel když mi teď kdykoliv přijde na mysl uvidím ten polskej seriál

co mně u fantasy nesedí, to jsou krátké povídky, které mám o to raději u sci-fi


31.8.2010 11:40:36

PJ

V současnosti
Stephen King: Svědectví (nové vydání)

31.8.2010 12:28:22

Momentálně...
knihu Amazonie od Jamese Rollinse - píše výborné oddychové romány na dovolenou, svižný děj, spousta akce, říznuté dávkou tajemna,člověk tomu odpustí i občasné logické lapsy. A těsně předtím jsem dočetl fantasy Drowova dcera (první díl serie Hvězdný třpyt a stíny) od Elanie Cunningham. Velice příjemná záležitost z Temných říší světa Forgotten Realms - zítra si mažu pro druhý díl.

1.9.2010 21:03:38

teraz
ja po dlhej dobe konečne nejaká faktografia...v mobile čítam knihu od Stephena Hawkinga Stručná história času a doma knihu Vatikán a Hitler - tajné archívy SS...autora si nepamätám... :-)

1.9.2010 21:07:24

re: monkeyml
Na Stručnou historii času se také chystám, loni jsem si přečetl První tři minuty od Weinberga a ač jsem spoustě věcí úplně nerozuměl, chytlo mě to hodně. Hawking bude (doufám) více stravitelný :)

1.9.2010 21:23:03

V pasti úspěchu
Robert B. Reich

5.9.2010 13:56:37

Martin
Podlehl jsem všeobecnému tlaku a k Battles of Westeros objednal i několik prvních knih z cyklu Písně ledu a ohně. Nečetl jsem žádnou fantasy pěkně dlouho, snad nebudu zklamán :-)

6.9.2010 10:20:24

2Eyron
nebudes, ja to ctu cele leto a je to spicka

6.9.2010 10:28:27

Jiří Kulhánek
Myslím, že tady ještě nikdo nezmínil tohoto nejlepšího součastného autora cyber-punku. Takže můžu doporučit hlavně Noční klub a Vládci strachu. Noční klub má dva díly a je to naprostý masakr. Upíři, šílené zbraně, maximální humor, prostě nej kniha co znám. Půjčil jsem ji otci, četla ji manželka, její ségra, tchán, kámoši a všichni jsou nadšení. Neznám nikoho komu jsem ji půjčil co by řekl nic moc. Vládci strachu je taky bomba upírovka o honbě po jednom upírovi. Odehrává se v dnešní době a opět nechybí hektolitry krve, mega zbraně a tradiční Kulhánkův humor. Tyto knihy se už bohužel nedají koupit, ale na netu se dájí stáhnout v epodobě.

6.9.2010 11:05:29

Vybíráme z Bazaru

Kyvadlo vo folii
Kyvadlo vo folii
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas