Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

Boldrick
Tak a je to. Přečetl jsem tři knížky příběhu Maluse Temné Čepele a kde nic tu nic!!! Ještě není konec. Nebo to autoři tak zamýšleli? Napiš jestli o tom, ještě něco nevíš. Jinak bych si třeba někdy pujčil nějakého Gotreka, nebo co mi doporučíš. Tohle je ta správná fantasy. Do temných elfů jsem se zaláskoval. Až budu s kosibratram WH hrát tak du do nich :D.

7.12.2009 08:36:26

Elenistar
není poslední určitě jich je tuším pět, ale možná víc
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/armySubUnitCats.jsp?catId=cat1380012&rootCatGameStyle=books
tady se můžeš kouknout:-)

a něco z českých vyberu

7.12.2009 08:45:55

Jméno větru
doporučuju

7.12.2009 08:53:48

PJ

Vražda jako společenská událost - Dušan Taragel
...je to docela sranda :-) jsem zvědav na tu přiloženou audioknihu, kde to předčítá pan Špaček :o)

7.12.2009 09:01:39

PJ
To je moc vtipná knížečka, i když asi ne pro každého :) A špaček to čte skvěle (jenom je to krátké).

Dokonale absurdní kniha je taky Nedokončený kalendář od Eberhardta Hauptbahnhofa, snad by měl teď někdy konečně vyjít dotisk, vyšlo to kdysi dávno. Výborné fórky.

7.12.2009 09:13:45

komiksy
a mám radost, že tu někdo čte komiksy. Se Sandmanem nemůžete udělat chybu, skvěle atmosférické, stejnětak jako cokoliv od Alana Moora-Watchmen, From Hell, V jako Vendetta, to jsou už klasiky, ale pořád skvělé.
A čtete někdo třeba mangu? Já jsem teď dočetl Lone Wolf and the cub, samurajská sága, neuvěřitelná epika, parádní zážitek, dooručuju všem, co mají rádi samuraje.

7.12.2009 09:20:34

komiksy
dodám ještě SIN CITY, ty starší mi přijdou lepší, než to nejnovější, nicméně stále super.
ještě W40, ale to asi jen pro fanoušky
hrozně se mi líbí HELLBOY

no a Manga mě až tak moc neoslovily, ale jestli píšeš, že jsou dobrý, kouknu na ně. Taky mě lákaj ty nahatý, ale nevím, zda-li se to u nás dá sehnat, kdybyste věděli napište:-)

7.12.2009 11:08:41

knihy
souhlasím s Giordanno a s Ringem (on vůbec Ringo má hodně podobný vkus a názory, jak jsem si všiml.) Takže Tolkien, Amber, Feist (a z Feista hlavně Impérium), Sapkowski, Weber..

Ale ještě tu nezazněl Pournelle a jeho série o Falkenbergově legii. Podle mě nejlepší válečná sci-fi, která u nás vyšla. U prvního, resp. nultého dílu jsem byl ještě na vážkách, ale pak už mě to naprosto pohltilo. Můžu jen doporučit.

7.12.2009 12:50:11

Teď čtu
Právě čtu ságu Černé legie (Černá legie, Tyranův stín, Bílá Růže). Super temná fantasy psaná zláštním stylem autora detektivek:-)

7.12.2009 13:39:20

tak mě tak napadlo
existuje něco jako CSFD, ale na knihy??

17.1.2010 12:46:42

andik007
něco je tady, ale hlavně klasika a mainstream http://www.cesky-jazyk.cz

jinak nevim

17.1.2010 15:06:14

S.King
Osvícení - podle ní natočil Kubrick Shining s Nicholsnem

4.2.2010 10:02:03

Ella
tak to je hustý, takováhle rychlost čtení !! To chci taky umět :)

to kardo: Ale film se taky točí měsíce až roky, takže to neúcta k autorovi určitě není - tou by pak muselo být i shlédnutí filmu za večer, navíc na filmu dělá mnohem víc lidí než na knížce. Aspoň toho pak stihneš přečíst víc !

11.2.2010 21:16:44

to trohat
no ono to nebolo myslené vážne. ja osobne čítam knihu dosť dlho a vyhovuje mi to, viac si to vychutnám, aj keď je fakt, že nestíham čítať ani to málo čo si kúpim. Ale inak si môže každý čítať ako chce a nijako sa ma to nedotkne. :) keď si ale zoberiem na dovolenku iba jednu knihu just ju prečítam už prvý deň na pláži a potom suším

11.2.2010 22:12:50

andik
Shining je podle mě jeden z nejlepších horrorů a filmů vůbec. Ono všechno od Kubricka je pecka. Filmy dotažené do posledního detailu.

11.2.2010 22:43:28

hledám
chtěl bych si přečíst nějakou dobrou space operu. Znáte nějakou? Popřípadě máte nějakou oblíbenou?

11.2.2010 22:53:15

kardo
já když si vezmu knížku na dovolenou, tak jí obvykle dočítám až po návratu doma .. ale zas je fakt, že obvykle nejezdím na dovolenou na pláž ... navíc poslední dobou čtu málo a děsně pomalu

11.2.2010 23:29:36

Knihy
Na cteni mi zbyva mene casu, nez bych chtel, ale co me v posledni dobe uplne pohltilo byl Martin a jeho Pisen ledu a ohne. Bohuzel, paty dil ne a ne vyjit...:(

11.2.2010 23:41:51

kandelabr
jj Kubrick to je klasika

Olověná vesta,Mechanický pomeranč, Eyes Wide Shut

Ale kniha je fakt skvělá a čte se úplně sama! Asi vstoupím do fanklubu S. KINGA :-D

11.2.2010 23:57:10

PJ

andik007
Od Kinga mám většinu toho, co vyšlo česky. Doporučuju Temnou Věž.

12.2.2010 00:11:26

to raven
podľa mňa super space opera je Porucha reality od Hamiltona, už som to tu myslím niekde písal, je to síce sedem dielov, ale stačia prvé dva, keď ich prečítaš potom uvidíš či kúpiš ďalšie, a ešte aj poviedky vyšli tiež sú tiež lahodné.

12.2.2010 08:34:45

PJ
Kinga jsem četl, když mi bylo tak patnáct a hrozně se mi líbil. Zvlášť třeba To. Před pár lety jsem zkoušel právě Temnou věž, a bylo to pro mě hrozné zklamání. Přišlo mi to absolutně bez nápadu (četl jsem jen první díl). Asi už to není pro mě.

12.2.2010 08:45:18

aneken
Minulý měsíc jsem dočetl celou ságu i já (a to jsem začal někdy říjnu). Sice jsem poslední 2 knihy byl zmatenej z náhle překládaných příjmení do češtiny, ale jinak super. :)

Teď jsem dočetl Jizvu od Mieville a dle mého stejně dobré jako Perdido! :)

12.2.2010 08:50:23

kandelabr
s tou Temnou věží souhlasím, měla sice světlé chvilky, ale jinak jsem se u ní celkem nudila - jinak je King super
teď jsem četla pár věcí od Folleta (Pilíře země, Kafky) a super, můžu jen doporučit - sice ani jedna není horrorová, ale hezky se to čte

12.2.2010 08:50:53

to andik007
"existuje něco jako CSFD, ale na knihy??"

skvělý zdroj o SF a F knihách je bezesporu:

"LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi" - http://www.legie.info/

Databáze funguje obdobně jako ZH, lze si tam vést vlastní knihovnu, wishlist, atp. Určitě stojí za navštívení!

12.2.2010 12:28:52

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech draků
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas