Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

leonardo
tak jsem měla o víkendu překaprováno - četla jsem knížku pláž (super knížka - doporučuju a děkuju za doporučení) a pak jsme viděli dva filmy s kaprem, v obou byl vdovec a v obou byly manželky střelený - Ostrov byl lepší

10.11.2010 12:01:51

to kandelabr
Utrpení knížete Sternhocha je dobrý masox :D. Podle téhle Klímové knížky byl v roce 1990 natočený film "V žáru královské lásky" a knížete tam hraje Čok a kněžnu Chýlková. Závěrečná scéna byla ale natočena poněkud decentněji než je v knížce popsána. Nicméně Čok se své role zhostil velice dobře a z jeho vizáží bylo šílenství docela věrné :).

10.11.2010 12:03:45

kren
jo jo, ten film si (bohuzel) pamatuju :) šílený amatérismus.

10.11.2010 12:14:06

to kandelabr
No ja to viděl taky jenom jednou a stačilo, ale jinak když by někdo chtěl vidět ulítlou postmodernu nejhruběího zrna, tak to může zkouknout. Pro ty co to neviděli, tak jenom takový malý náznak - sídlo měl kniže v prostorách Žižkovského televizního vysílače :D.

10.11.2010 12:16:36

žižkov
Ten vysílač se mi náhodou moc líbí, obzvlášť ta miminka od Černého jsou boží.

10.11.2010 12:19:48

to Sydo
To jo, ale většinou, co si to pamatuju se to odehrává uvnitř v těch "budkách" s výhledem na Prahu.

10.11.2010 12:22:45

PJ

Právě čtu...
120 dnů Sodomy
D. de Sade

Jsem ve třetině, pravá sekaná má prý ještě přijít....

10.11.2010 12:30:46

PJ

databazeknih.cz
Drobná reklama, ale do tohoto vlákna se docela hodí. Zatrolenky mám na hry, CSFD na filmy a na knížky jsem objevil výborný web databazeknih.cz
Dost se to formou podobá zatrolenkám a jako čtenář si to nemůžu vynachválit. Lze tam dělat vlastní knihotéku, wishlisty, číst komentáře ostatních uživatelů ke knihám... a mimochodem je tam i vidět, co právě kdo čte, takže tohle teď čtu já:

http://www.databazeknih.cz/uzivatele/petrvs-3148

10.11.2010 12:36:19

PJ
to vypadá dobře (databáze knih)

10.11.2010 12:42:50

databazeknih.cz
vypadá to pěkně, ale vzhledem k mojí rychlost čtení 1 - 2 knížky za dva dny(občas i 5 za víkend) bych byla za magora

10.11.2010 12:43:03

Pratchett
Teď čtu asi potřetí Nadělat prachy, Prattchett je moje srdeční záležitost, ale jestli někdo hledá něco hodně ulítlýho, tak doporučuju China Miéville - Město a Město. A nebo cokoliv jinýho, Nádraží Perdido, Jizva, Železná rada. Představte sy cyberpunk říznutej Francem Kafkou, takhle to vypadá šíleně a taky je, ale funguje to a to moc dobře. Krom toho jsou ty jeho knížky docela tlustý, takže dchvilku vydržej... Hlavně svět, kde maj krásný ženský hmyzí hlavy a lidi se za zločiny trestaj přešíváním na kreatůry poháněný parnim motorem... mňam!

10.11.2010 12:55:43

Martin
Tak v rijnu jeho vydavatelka rikala, ze Tanci s draky chybi 5 kapitol, z nichz casti jsou uz hotove. A ze by rukopis rada videla do prosince 2010. Toz uvidime, FFG maji ted o vikendu tu Martinovskou akci, tak tem treba neco rekne;)

10.11.2010 13:03:17

ozzy_China Mieville
Tak k tomuhle se připojuji, opravdu jedna z mála fantasy, která se dá vůbec číst. Já jsem před cca měsícem dočetl poslední román z Bas Lagu Železná rada. Jednoznačně nejlepší je podle mě Jizva, v těsném závěsu následovaná Perdidem. Železná rada a Město a město jsou už krapet slabší, ale ještě pořád dobrý, hlavně že tam není ani jeden elf ani trpaslík;)

10.11.2010 14:30:01

prebio
Než do fantasy bych teda "Čínu" zařadil do steampunku. (Ačkoli sam nemám takovéhle umělé rozřazování moc rád.)
Jen by mě zajímalo, jakou fantasy jsi četl, která se ti nelíbila a která zase jo (protože i fantasy je dobrá a fantasy špatná... a ta dobrá je často lepší než drtvá většina mainstreamu)

10.11.2010 14:38:41

PJ

Ella
Co jsem procházel tamní diskuse, tak nebyla. Jsou tam lidi, co přečtou víc jak 30 knih za měsíc. Nechápu, ale tvrdí to o sobě. Registraci doporučuji, našel jsem tam i z komentářů spoustu zajímavých knih, o kterých jsem neměl do té doby potuchy. Včetně zde již před chvílí zmíněného Nádraží Perdida ;-)

10.11.2010 14:39:32

PJ
díky za uklidnění asi využiju

10.11.2010 14:46:11

morthe
No jo, uznávám, že moc jsem toho nečetl. Asi právě proto, že se mně nechce prohrabávat tunama braku než člověk narazí na něco slušnýho. Upřímně, já si teď ani nepamatuju, jak se to všechno jmenovalo, dokonce ani autora nedám, více jsem toho přečetl tak před +- 8 lety. A většinu jsem toho vůbec ani nedočetl a co se mně nelíbí můj mozek háže do koše. Takže jo, asi máš pravdu, neměl bych dělat tak ukvapené závěry.

A jestli je to fantasy nebo steampunk je mně úplně šumák. To mně trochu připomíná tu debatu co se tu vedla před x lety, zda má správnej trpaslík lopatu, nebo fajfku (nebo o čem tenkrát ta debata byla).

Jinak z věcí, které já řadím do kategorie fantasy, se mně v poslední době ještě hodně líbily např. Konec světa & Hard-boiled Wonderland od Murakamiho. Jinak kamarád mně strašně doporučoval Noční hlídku, první díl se ještě jakž takž dal, ale pak děs běs, takže jsem zase na nějakou dobu zanevřel na žánr.

10.11.2010 15:16:58

aneken
taky na Tanec s draky cekam jak na smilovani bozi uz aby to bylo

11.11.2010 08:53:51

cSf.Loser
Problém je, že do češtiny to stejně přeloží ta (cituji) "kráva ženy" Březáková, takže vlastně není o co stát :)

11.11.2010 08:58:02

PJ
přidávala jsem si zatím akorát přečtení fantazy a 250 mě celkem udolalo, ještě, že tam nepíšou počet stran a kg

11.11.2010 09:48:58

Vlad
no shoulasim ze to co provedla v hostine pro vrany byla proste katastrofa ale tak snad ji dostatek ctenaru mailem lyncovalo aby se vratila k puvodnimu prekladu...

11.11.2010 09:54:10

PJ

Ella
Já to také doplňuju průběžně, jinak se to nedá; kapitala sama pro sebe jsou povídky, to je vážně piplačka, hlavně u antologií...
Jaké tam máš jméno profilu?

12.11.2010 08:27:51

PJ
překvapivě Ella :-)

12.11.2010 08:31:30

PJ

Ella
Máš pravdu. Když jsem se koukal předevčírem, tak tam ten profil ještě nebyl :-)

12.11.2010 10:03:57

žebříček snad to tu nebylo
http://www.legie.info/kniha

http://www.legie.info/serie

ale best je Steven Erikson - malažská série
teď jsem si půjčil detektivky ze starého říma - super, super, super

jo a není tanec s draky už starej aspoň tak rok?

18.11.2010 21:27:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The 7th Continent
The 7th Continent
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas