Ta hra je rozbitá!

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s hrami, které byly nějakým způsobem rozbité, nebo obsahovaly přesílená komba či strategii, prostě kde něco bylo "broken". Je mi jasné že to často bývají případy spíše zapříčiněné nezkušeností hráčů, či neschopnosti herní skupiny se přizpůsobit na určitý styl hry hráče, který aktivně využívá údajné přesílené kombo, a právě proto prosím o příklady doplněné argumentací, proč je podle vás daná věc rozbitá. A nebojte se obhajovat ony haněné hry, aspoň bude co číst a možná se i něco dozvíme o tom jak jednotlivé mechanismy ve skutečnosti fungují :-)

Ps: očekávám hlavně Blood rage, tak jsem zvědav zda jsem si tipl správně :-)
7.5.2017 12:22:47

Uxmal gambit plus big resources
Tzolk'in sam o sobe bez house rules je urcite pokazeny, koneckoncu proto tu taky existuje rozsireni s proroctvima. Jinak nase domaci pravdilo je, ze jakmile delnik ve dvou dnech vyzivy neji, tak umira hlady. Pokud nejedl jednou, tak se hrozby smrti da zbavit tak, ze je dokrmen v dalsim dni vyzivy. Neni to dokonale, ale aspon to zabranuje umyslne konverzi kukurice na suroviny pred vyzivovanim.

8.5.2017 12:52:14

tzolkin a few acres of snow
muzete mi prosim nekdo konkretnejc vysvetlit toho tzolkina, nebo odkazat na vysvetlujici debatu na bgg?

a co few acres of snow a legendarni halifax hammer, udivuje me, ze to tady jeste nikdo nezminil...

8.5.2017 13:08:25 | Upraveno autorem (porovnej)

yarin - Tzolk'in
Ve zkratce - udelej si co nejrychleji 6 panaku, vylepsi surovinovy tech na max, shromazduj suroviny z yaxchilanu celou prvni eru a ve druhe to vybal a stav vsechny chramy, co uvidis.

8.5.2017 13:50:14

tzolkin
to je hodně ve zkratce, tohle yysloveně "broken" není... jedná se o ten podrobnější postup, ale psát ho sem nebudu, páč nechci aby si kdokoliv zkazil z té hry zážitek.

8.5.2017 13:52:52

splendor
Kdyz se hraje na 15 bodu tak je mozne hrat strategii, kdy karty z radku jsou prakticky zbytecne a slechta uplne zbytecna. Hra kde vic nez polovina komponent je zbytecna je rozbita... Mozna kdyby se hralo na 18-20 bodu tak to bude lepsi, ale nevim, zkousel jsem i tu online verzi a ta s tou "rozbitosti" v nekterych scenarich vylozene pracuje ...

8.5.2017 14:23:33

#5C...
To že jsou o penězích nerozporuju. Jen je nemusíš mít pořád, můžeš klidně jedno kolo vypustit a nic ti nehrozí s ohledem na to, jak invaze funguje. Pegas toto mění a je to jediná karta, která tohle ve hře dělá. S jeho použitím se dá vyhrát i ve hře zkušených hráčů. Málokdo totiž bude držet peníze ve větším u sebe jen proti Pegasovi, to je zbytečný luxus...

8.5.2017 17:12:11

Yspahan a Takenoko
ještě mě napadly dvě hry které byly importovány do CZ

Yspahan má prakticky jen dvě herní taktiky, hrát na rychlé obsazování súků anebo na karavanu. Přičemž hra na karavanu nemůže být ostatními ignorována, neboť hráč co posílá zboží na karavanu ma velmi vysokou vysokou pravděpodobnost výhry, zvlášť pokud hraje taktiku lízání dvou karet. Vyzkoušeno proti reálným hráčům i proti AI.

Takenoko ač dětská hra, tak i dítěti dojde že nejjednodušší cestou k vítězství je hrát jen na pandí úkoly, neboť panda žere při jakémkoliv hodu kostky na padesát procent dva bambusy. Pandí úkoly jsou tam přeposilované. Mohlo by se říct že protihráči by nemuselí hrát na zahradníky (aby neživili pandu) ale pak nehraje nikdo na nic (snad jen na "políčkáče" které jsou naopak zoufale plonkovní)

8.5.2017 18:42:51

ruy

Cabo da roca
..je to paradox, ale vdaka tomuto smejdu, som zacal kupovat doskovky
...kupil som to ako vobec prvu hru, pred rokmi na hranie s malym synom (dovtedy sa po baraku povalovali len mariasky a zolikovky) a ked som po takmer bezsennej noci musel skonstatovat, ze predsa nemozu byt vsetky spolocenske hry taketo retardovane a sadol si k webu nasiel "tuna zatrolke" :)

...a samozrejme AKTIVITY bleh
:)

8.5.2017 19:19:49

aneken
Chce to víc hraní ve dvou (e;

8.5.2017 21:06:55

#5C...
Tak zrovna Cyclady bych ve dvou po pravdě hrát moc nechtěl, ale já vůbec hry ve dvou nerad. Ale jako toho Pegase jsem jim stejně odpustil, patří to mezi mé oblíbené hry. Jsem zvědav na Monumenty, minulý týden nám dorazily a budem je teď rozesílat do obchodů;)

8.5.2017 21:15:50

yarin
A tys někdy HH zažil v reálu? Opakovaně? Já o tom vím, nikdy jsem to nezkoušel (a proč, abych si vyhonil, že jsem bůůůh), nikdo to nezahrál proti mně, a ta hra mě stále baví... Když mi někdo prozradí mat třetím tahem (proti šachoblbům, jako jsem já, třeba) zavrhnu šachy obecně??

8.5.2017 21:19:27

aneken
Víc lidí je určitě lepší, ale ve dvou se člověk naučí dávat pozor i na jiné věci (a zůstane mu to).

8.5.2017 21:34:34

bacil
nezazil, protoze jsem tu hru jeste nehral. jen jsem nacital, tak jako to vzdycky delam pred koupi nove hry. nemam na to tim padem zadnej nazor, jen, jak jsem psal, me prekvapilo, ze tu to nikdo nezminil, mimo jine i vzhledem k tomu, ze sam autor tu "chybu" uznal a zmeni na to konto pravidla, aby ten HH hrat nesel...

8.5.2017 23:02:59

úderník
ty tvé příklady jsou dosti zkreslené... Yspahan je jenom o dvou taktikách, prostě ta hra je tak postavená, ni víc v ní nehledej, je to o tom kdo má vyšší efektivnost používání těchto dvou taktik, nemůžeš přece nadávat na hru za to, že je jednoduchá a má "jen" dvě cesty k cíly, jde o to, jak je umíš dobře využívat... jediné co mi přijde trochu divné je obsazování dvou malých súků jak je lze pak oba najednou posílat do karavany... ale to je trochu chyba ostatních.
Takenoko: o tomhle se už vedly debaty na DŽ a stále si za tím stojím: pravděpodobnost že se ti na kostce něco podpoří je u všech případů stejná a pandí úkoly nejsou přesílené pokud hraješ normální pravidla, že si nemůžeš líznout úkol, který už je splněný... i tak, ale vyšlo rozšíření, kde už panda přesílená určitě není, ba bych řekl, že je oslabená.
Aneken: asi bych pegase neměnil, ale také podle mě mění posloupnost hry, ale to je imho pěkné oživení.

9.5.2017 08:01:14

yarin
Ona to je možná vnitřní "chyba", ale sám na to přijde málokdo a i když jsem si o tom přečetl, je to taková kombinační konstrukce, při které se může kdykoli jeden prvek zhroutit, že není třeba o tom příliš spekulovat... Mě by se do toho prostě nechtělo. Je to jako kdybys měl děsnou (ale fakt děsnou) chuť na tatarák, ale odmítl bys ho, protože kdysi jeden bratrancův kámoš říkal, že z něj jeho švára dostal salmonelózu (a tudíž je tatarák z principu špatnej) ;-)

9.5.2017 09:30:07

Bacil
Nikdo tu nemluví o hrách z principu špatných, ale jen o hrách ve kterých se objevilo něco přehnaně silného atd... také souhlasím, že na tyto rozbité strategie hrát je dost zvláštní a zcela určitě nudné, ale o tom tohle vlákno prioritně není, nikdo tu hru nehanil. Naopak je zajímavé číst o tom, jak různě se může ten složitý systém ozubených kol v podobě mechanismů rozbít :)

9.5.2017 10:14:30 | Upraveno autorem (porovnej)

to matewr84 ad Bacil a yarin
No chtěl bych se zastat Bacila, protože tohle vlákno by mělo být především o vlastních zkušenostech a ne o tom, že "jedna paní povídala" ke hře kterou jsem vůbec nehrál a nemám s ní osobní zkušenost.

9.5.2017 10:22:52

Matewr84: Takenoko
> pokud hraješ normální pravidla, že si nemůžeš líznout úkol, který už je splněný...

Coz jeste vic posili ty pandi ukoly, protoze tech se toto omezeni netyka (pravidlo omezuje "ukoly splnene diky rozlozeni na hraci plose" a resi ciste strategii "snahy nahodne si liznout neco splneneho - coz popravde je asi jedina sance jak konkurovat tem zracim pandam). Jo a aby ty panda zraci ukoly nebyly slabe tak podle pravidel pri remize rozhoduje, kdo ma vic techto zracich ...

A rozsireni Pandatka IMO na tom temer nic nemeni (je to roztomile ale furt stejne rozbite).

Jedina sance jak zrave Pandy omezit je dat limit napr. jen 3-4 zraci ukoly na hrace (a zbytek musi byt prave ty zahradni/stavitelske).

9.5.2017 10:28:16

robkin
Na to oficiálně odpovídal autor hry, týká se to i pandích úkolů to pravidlo :)
K té rozbitosti: ono to tadyvtom případě doopravdy vypadá na určitý předsudek, páč když se podíváte na statistiky nejlepších hráčů takenoka na bga, kde je to pravidlo také špatně implementováno, tak nejvíce vykládají políčkové úkoly a až na druhém místě pandí... aspoň tři roky nazpět, kdy jsem byl ještě členem to tak bylo, snad tři pandí na zápas, 4 políčkové a dvě zahrádkářské v průměru.
Kren: To máš pravdu, ale Bacil mi příjde, že mluví trochu o něčem jiném ;)

9.5.2017 10:36:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Puerto Rico
Hráme to hlavne vo dvojici. Nerád začínam s kukuricou,lebo potom len zbieram kukuričné plantáže a vyvážam dookola a snažím sa kúpiť virtuálnu loď. Zdá sa mi to dosť silná stratégia na to aká je jednoduchá.
Radšej začínam i indigom. Musím sa snažiť hrať aj proti súperovej silnej kukuričnej stratégii a nie je to vôbec jednoduché.
Takže za mňa. Puerto Rico je super hra, veľmi ma baví, ale nerád začínam s kukuricou keď hráme dvaja. Zdá sa mi, že by kukuričná stratégia mohla byť o niečo slabšia.

9.5.2017 12:59:45

Dorn
V Dornu se nám teď stala taková poměrně bizarní situace, naprostý herní bug a nic moc se s tím nedalo dělat. Hrálo se proti hrdinům Almanor, Gor, Cedric, ta elfka s kopím a Stryx, všichni druhý level, všichni téměř mrtví (1-3) životy, čerstvě sebraný druhý artefakt, všichni víceméně ve skupince kolem pravého horního portálu, napravo od Rituální místnosti. Kostěj na třetí úrovni a byla noc, napravo v Rituální místnosti, kolem sebe pár potvor, poměrně solidní armáda ale v bažinách hned vedle portálu; vítězství Kostěje se blíží!... Nikoliv. Vedle portálu se postavil Cedrik, poblíž Kostěje a jeho skupinky příšer zase Acerdrac, mezi oba hrdiny Gor. Cedrik každé kolo vyvolal do portálu nestvůru, tudíž armáda z bažin neměla šanci dostat se k hrdinům a Acerdrac každé kolo seslal Ledovou bouři (potvory do vzdálenosti tří polí se nemohou příští tah hýbat ani útočit) a tím totálně vyřadil ze hry Kostěje i všechny příšery okolo sebe. A trik byl v tom, že Gor stál mezi hrdinama a podle potřeby jim dobíjel životy. Takže nekonečný zdroj. Hrdinům tedy zbývalo už jen rychle sebrat poslední artefakt a do dvou kol naprosto s přehledem vyhráli. Totální bug :).

Pak se taky stalo, že jsem kdysi kolem posledního hrdiny, elfky s kopím (3 artefakty již sebrala) měl opravdu doslova monstrózní houfy příšer a ona měla posledních pár životů. Od Rituální místnosti byla asi 15 polí. Za jeden tah (ano, opravdu jen jeden!) se jí podařilo pomocí pokladů, schopností a požehnání dostat přes všechny mé zrůdy do Rituální místnosti a ve stejném kole zničit chudáka vajíčko.

Takže jsem teď na Dorn pěkně naštvaný (ano, v obou případech jsem byl Kostěj) a dlouho ho zase za trest nevytáhnu :).

9.5.2017 16:31:16

Durin
"Hrálo se proti hrdinům." získalo nominaci do síně slávy herních výroků (e;

9.5.2017 17:04:05

scrarlet
No, ta tečka tam úplně není, i když uznávám, že ta formulace v prvním pádě úplně hezky česky není :p...

BTW taková Síň herních výroků není vůbec špatnej nápad :)!

9.5.2017 21:19:40

Semsesíní
Založte síň, pobavíme se :-) (ale to už sem vůbec nepatří...)

9.5.2017 21:32:28

broken
mě napadají dvě
jedna objektivně - Panovník - hra je fajn ale jeden z těch zákonu co dáva bod za každou kartu jej prostě mimo a tedy broken.

jedna subjektivně - X com - pro mě je to hra co už never ever , i když udělám vše optimálně tak ve finále záleži na hodu kostou, a pokud někdy na začátku hry dva po sobě nevýjdou nemá to už cenu ani dohrávat. Ano je to sice pravděpodobnost 1/8 nebo jak ten první hod vychází, ale když se dojebe a nedej bože dvakrát tak je vymalováno. Pro mě je to broken.

11.5.2017 12:15:23

Vybíráme z Bazaru

Die Macher - 2nd edition
Die Macher - 2nd edition
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas