Síň herních výroků

Každý to určitě známe. Ať hrajeme s nováčky či s ostřílenými deskoherními mazáky, každou hru se objeví nějaká ta hláška. Ať je neuvěřitelně vtipná, nebo už prostě patří mezi ty neustále omílané deskoherní kecy, na které již máte alergii, nebojte se o ně podělit! Všichni se rádi zasmějeme, zaťukáme si na čelo, a třeba taky poznáme trochu z toho našeho deskoherního slangu.

Za nápad děkuji uživateli #5C4RL37 :).
9.5.2017 23:20:15

Role Play v Proroctví
"Co to má být? Ty si paladin a v klidu projdeš kolem mystika? Je to zaprodanec černé magie. Máš mu vyříznout střeva, utrhat mu ruce, zničit mu hůl a jeho hlavu napíchnout na kůl a jeho Magickou věž vypálit do základů."

7.8.2017 23:43:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Reva
Nechybi tam neco? Vtipna odpoved?

7.8.2017 23:56:29

Naše klasika
Kamarád prosadil pravidlo, že brečet se může až po třetím kole.

Jak jsme koupili Blood Rage, začal mít problém. :D :D :D

16.8.2017 22:41:30

Poslední slovo
Hrajeme poslední slovo a hráč nadšeně vyhrkne: "absence". Nechápavě se na něj podíváme a on vysvětluje: "Na téhle kartě je absence čehokoliv, co by začínalo na A". Uznali jsme mu to. :-)

21.8.2017 06:58:09

Druhý tah
Při druhém tahu: právě jsem si od*ebal celou hru.

Když v TtR zaberete důležitou jedničku při prvním tahu: Díky kámo, právě mám -22 bodů :-)

31.8.2017 09:37:55

...
špatňák:
ale to pravidlo potřebuje doladit, např. když jedno kolo trvá 3 hodiny...

mě vždycky pobaví spojení "discard this card"

4.9.2017 15:29:04

ot - ad kolo
Hlavně jde o to co se bere za kolo. Podle,mě je to vždy doba co se na svém tahu vystřídali všichni hráči, což samozřejmě nejde aplikovat na všechny hry. Ale bloodrage má klasický koncpet střídání tahů,,takže jedno kolo tolik netrvá... často v tom dělají zmatky špatně naosaná pravidla, nevím jestli je tak těžké těch několik kol za sebou nazvat epochou, etapou či třeba rokem hry.

4.9.2017 15:41:31

Talisman
V dávných dobách, kdy to byla jediná deskovka v mé sbírce, se nasbíralo několik více i méně kvalitních hlášek:
- (hráč bere kostku pro určení útoku nestvůry) "Abraka dabraka, hodím ti na draka"
- "Karneval na hřbitově!"
- "Hřbitov, toť galerie Smrti."
- "Držel meč pevně obouruč, ale stejně mu poryv větru odfoukl brnění."
- "Z váčku na krku vytáhl celé brnění."
- "Mula se změnila ve vlkodlaka, jestli mě kousne, budu se za úplňku měnit v mulodlaka..."
- "Hoďte mi někdo na útok, nechci mít jeho krev na rukou." (soupeř hodil tak, že duch byl poražen) "Fuuj, mám na rukou ektoplazmu z ducha!"
- "Mamut měl u sebe 2 zlaťáky, v mamutí peněžence."
- "Zavřeli do cely koňa s povozem..."
- "Leprikón přišel o 13 zlaťáků, falešných - inu, leprikón"
- "Z paláce ledové královny vylezl ohnivý obr. Kde ho tam měla?! KDE??!!"
- "pohádka o Karkulce a upířím knížeti"
- "Náš pan warlock v kapli koupil..."
- "Podomní prodej - od hradu k hradu prodávám princezny a prince. Chcete blond, nebo brunetu? Vše na skladě podle eugenického programu."
- "v hustém lese kvílí pomstychtiví duchové a já si tam spokojeně ustelu"
- "Mrchožrouti měli takový hlad, že snědli hliněného golema."
- a na závěr jeden kreativní překlad "dryad and sage owl = suché reklamy a kořeněné sovy"

8.1.2018 13:23:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Trůn 2
Trůn 2
Akt. cena: 1 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas