Síň herních výroků

Každý to určitě známe. Ať hrajeme s nováčky či s ostřílenými deskoherními mazáky, každou hru se objeví nějaká ta hláška. Ať je neuvěřitelně vtipná, nebo už prostě patří mezi ty neustále omílané deskoherní kecy, na které již máte alergii, nebojte se o ně podělit! Všichni se rádi zasmějeme, zaťukáme si na čelo, a třeba taky poznáme trochu z toho našeho deskoherního slangu.

Za nápad děkuji uživateli #5C4RL37 :).
9.5.2017 23:20:15

Bacil
A to byl teprve začátek! V průběhu hry byl v centru galaxie ustanoven normový úřad, který určoval, který směr v galaxii je "na horu" aby lodě nelítaly "vzhůru nohama" a následně rozšířil své pravomoci i na normování červích děr (hráli jsme rozšíření s více typy) a používání nekompatibilních červích děr se trestalo vyhlášením války. Ano i toto se dá zažít u eurovky s AT bitvami Eclipse :-)

11.5.2017 13:08:38

naša klasika
kamarát často ked prehráva tak hlási "to je ale blbá hra". ked náhodu vyhrá, tak to ešte zaklincuje "som to vravel". a tak sa to prevzalo a akonáhle niekto prehráva, tak je hra blbá...

11.5.2017 14:13:47

kren
Máš samozřejmě pravdu, nicméně tohle je opravdu nešvar historicky laděných euroher. Co baví tebe nemusí bavit jiné, takže je třeba hledat společně "postižené" jedince, kteří jsou ochotni si o té době něco přečíst. Třebaže ta hra je podle mě fajn tak mě to téma Lewise a Clarka říká něco pouze hodně vzdáleně, rozhodně jsem po hře (nedejbože před ní) neměl chuť si cokoli o tom studovat. Takže za mne utrať jednoho indiána, zahoď jednu kostku, nebo hláška vyšli indiána u mne osobně vyjde prakticky nastejno. U konfliktních strategických her jako například Exodus, Fief, Clash of Cultures, které jsou víceméně podchytitelné s mírnou fantasií, nebo v případě Fiefu klidně i s minimálními znalostmi středověku (prakticky ti stačí vědět, že existoval rytíř a že církev byla jaksi big deal) se nám tohle nestává, protože to téma je většinou dost obecné na to, aby si v tom každý tu atmosféru našel. Pravda existují i vyjímky, například Trough the Ages je tak brutálně abstraktní, že to je pro mne hra vyloženě o tom, že zahodíš červenou, žlutou, modrou kartu (případně kostku), a to historické téma v tom rozhodně nevidím. Je ale fakt, že i abstraktní hry se snažím lidem co nejlépe přiblížit, například Vysoké napětí. Je to hra bez tématu, a i když vysvětlit lidem, že staví elektrickou síť nemá prakticky žádný význam, tak se o to snažím. Jinak máš pravdu tohle patří asi jinam.

11.5.2017 15:08:49 | Upraveno autorem (porovnej)

BMAJTZ OT
OT Nepatří to sem, ale musím reagovat. Podle mého názoru to není nešvar historických euroher, ale nešvar hráčů, kterým stačí jen šoupat, množit a utrácet kostičky podle nějakých herních pravidel, a je jim jedno, kdo je vyobrazený na krabici a ani nečtou v pravidlech historický popis. Podle mého názoru pak ale totálně přicházejí o to nejhezčí co dělá hru hrou a řeší jen nějaký abstraktní optimalizační algoritmus. Mne hra zaujme především kvůli tématu, pak teprve zjišťuju, jestli je herně dobrá a k tématu se snažím co nejvíc zjistit. Asi proto moc nemusím abstraktní hry.

A hodně se mi líbí, když třeba na BGG listuju ve fotkách k dané hře a je tam třeba herní partie, kde jsou hráči v tématických kostýmech.

11.5.2017 15:27:25 | Upraveno autorem (porovnej)

trochu OT
Teď jsem si přečetla v novinách titulek "Zeman převzal iniciativu". Nevíte někdo, co to hrají za hru?

11.5.2017 15:35:43 | Upraveno autorem (porovnej)

to tajemná
Řekl bych že Hru o trůny ;).

11.5.2017 16:30:50

kren
Myslim, ze uznas, ze kazdemu dela to nejlepsi na hre neco jineho. U nekoho je to design, u nekoho pribeh, u nekoho herni mechanismy. Takze tve OT neni na miste, kdyz argumentujes jen svym subjektivnim dojmem a nutis nam, ze pribeh je na hre to nejlepsi. Ja taky v L&C obetuju indiany a neprichazim tim o to nejlepsi ve hre. Tim je pro me celkovy mechanismus hry.

11.5.2017 16:51:30

to Skyfire
Stačí ti, když jsem speciálně pro tebe před každou větu přidal "Podle mého názoru", nebo máš ještě pořád nějaký problém, že ti někdo něco nutí?

11.5.2017 17:38:15

My...
...vezíry a otroky ve Five Tribes, Indiány v L&C a všechny další "suroviny" v jiných hrách zásadně "pálíme" a v Bora Bora si "bereme chlapa/ženskou do trojky". A ve Fiefu není nic krásnějšího, než si namlouvat osobu stejného pohlaví.:-)
A historické hry mám moc rád, téma vidím všude a ve hře se ho vždycky snažím navodit - při troše fantazie to není nic těžkého. To mě ovšem ani zdaleka nevede k tomu, abych se připravil o výroky a případné povyražení výše uvedeného typu. Kdo by nebyl rád, když mu v Shogunovi v zimě pomrznou vzbouření sedláci...:-))

11.5.2017 18:51:47

Některé "hlášky" můžou býti i hudební. Ve VQ se uplatní zejména Sex Pistols a God Save The Queen (při tahu angličana) nebo Mucha a její Ježíš (ocení hlavně Španělé), nicméně nic netrumfne https://www.youtube.com/watch?v=QaoKOt-XlNI v Archipelago.

11.5.2017 20:38:16

Atmosféra
Nemám hlášku, ani vtipnou, ani blbou. Prostě žádnou! Jenom musím reagovat na atmosféru. V Temném znamení čtu všechny texty na kartách a užívám si atmosféru. Čtu texty i v jiných hrách, ale neodsoudím nikoho, kdo utratí indiána (otroka, černocha, věž, rytíře, pěšáka, obránce, kartu civilizace . . .), aby získal vítězné body.

11.5.2017 21:44:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Hláška
U nás je už dlouhá léta legendární hláška, na kterou si často vzpomeneme. Původně vznikla u jedné hry, kdy kamarád držel v ruce pět kostek a nesměl hodit pět jedniček. A jak tak štěrkal těma kostkama v ruce, tak říká "Mám to vůbec házet?"
No, a hodil pět jedniček :-D

12.5.2017 10:40:12

#5C4RL37
Až budu hrát Archipelago, nebudu chtít nic jiného... ╰(*´︶`*)╯

12.5.2017 14:04:33

HIS
"Zatím to vypadá, že se protestanti scházejí v jedné garáži."

12.5.2017 14:41:44

Mark und Thomas
Skoro se mi chce vypustit do světa hlášku z Duny (e;

12.5.2017 15:34:38

:)
to kren, to tajemná:
mně to chvílemi spíš připomíná cosmic encounter než hru o trůny

12.5.2017 15:37:06

u nás klasika
po první 1/3 hry manžel: " hmmm, to je na ..., to už máš vyhraný" a pak mě totálně pojede

12.5.2017 19:30:44

Captain Sonar
"Proč ponorka nemůže najet na vlastní minu?"
"Protože by ji to poškodilo!?"
"No právě, dokonalé krytí. "
"Až na ten výbuch, co se objeví na sonaru..."

16.5.2017 07:25:23

Colt Express
Nejmladší člen rodiny prchá s uloupeným trezorem, všichni po něm jdou...
"I ty, mami?"
"Et ego, mi fili"

31.5.2017 22:24:26

Imperial Assault
A: "Mám tři útoky, to bych musel hodit třikrát močál, aby přežil!!"

po třech útocích

A: "Joo, tak tohle jsem ale opravdu nemohl předpokládat."

----

nebo oblíbená hláška na kterou už je vystaveno embargo

"Tady se to nemůže už nijak podělat." - řečeno 1x ve dvou story missions, které jsme nakonec prohráli

----

A: "Ale já to tam všechno zabiju"
B: "No to já taky."
C: "No pánové, ale já můžu jít tudy a zabít všechny zase tam."
Hráč Impéria: "V pořádku, v pořádku, mě si vlastně vůbec nevšímejte"

31.5.2017 23:27:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Arkham Horror
"Já tu hru mám rád, ale ona mě nesnáší."

11.7.2017 11:25:04

nevím kam s tím, tak to nacpu sem, i když to není "úplně vono"
kluci si dnes hráli s autíčkama, na tom by nebylo nic moc zajímavého, ale po chvilce říká starší z kluků (5 let):

"Tati, podivej, tady jsme zaparkovali do té garáže a s kamarádem si teď zahrajem Valenštajna. Nechceš
taky přijet autíčkem?"

Tak to jsem neodolal a přijel jsem taky autíčkem...

14.7.2017 16:11:23

TTA
při hraní TTA a velmi drtivém útoku hráče padla hláška: (slušnější verze): "Ty jsi takovej křivák že i *se vyprazdňuješ* nakřivo"

19.7.2017 17:27:52

Re jenny
Ja ti nevima, asi potrebuju napovedu k tem hvezdickam

20.7.2017 08:52:27

Prohra s manželkou
Lásko jestli půjdeš na tu kartičku, tak já ale prohraju. (A smutné oči k tomu) :-D

27.7.2017 17:25:21

Vybíráme z Bazaru

1995: Milosevic's Last Gamble
1995: Milosevic's Last Gamble
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas