Holandská dražba

Ahojte, ma tak dávnejšie napadlo po rôznych diskusiách pri bazáre, že niekto umelo prihadzuje a pod. ,či by to nevyriešila tzv. Holandská dražba.

Viem bolo by to asi dosť komplikované takéto niečo nastaviť softvérovo do bazáru, ale môžeme diskutovať pre a proti, či to má zmysel, alebo nie.

Predávajúci by nastavil max.cenu a zadal o koľko denne klesne cena hry, a ten kto by mal záujem by ju kúpil, princíp tejto dražby je vám asi známy.

A mohlo by sa nastaviť aj možnosť kúpi, len pre tých čo su tu na ZH dlhšie ako… dní, prípadne bez negatívneho hodnotenia, prípadne až od XY pozitívnych hodnotení a pod.

Hm, čo Vy na to?

18.9.2023 18:24:58

@Honza S.  Co je to za stránky s holandskou dražbou her? 

19.9.2023 17:30:04

@jirkau  Bývaly i na Deskožrot.cz, ale po letech jsem tam nahlédl a koukám, že bazar už tam není vůbec.

19.9.2023 19:19:53 | Upraveno autorem (porovnej)

žeby reroll.cz ?

19.9.2023 19:23:09

@Bandy75 

No nebyl bych zase tak příkrý a zbytečně jedovatý. Na bazaru prakticky výlučně nakupuju a popravdě mě celkem unavuje dostávat neustále ta samá upozornění na pořád tytéž hry za stále stejnou cenu. V tom upozornění navíc není cena uvedena, takže musím pokaždé otevřít inzerát, abych zjistil, jestli už prodejce nastavil reálnou cenu, nebo pořád doufá v zázrak.

Nevidím důvod, proč by to tu nemohlo být, však by to nebylo povinné. Ale Zeus by se k tomu stejně dostal nejdřív v příštím životě, takže je to vlastně jedno.

20.9.2023 18:12:59

@kjus  Nejsem příkrý, a už vůbec ne jedovatý :-D

Jen popisuji věci pravým jménem.

Popravdě jsem o “holandské” aukci nikdy neslyšel.

I když se tomu říká aukce, tak to žádná aukce v pravém slova smyslu není ;-)

Prostě koupíš produkt na ceně která ti vyhovuje bez přímého vlivu ostatních.

A nezlob se na mě, ale UPOZORNĚNÍ od toho jsou.

A vždy si je můžeš vypnout ;-)

 

20.9.2023 22:18:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Holandská aukce není nic nového, bez ohledu na to, jestli to někdo již slyšel. Je to zcela legitimní způsob dražení věcí.

A opravdu si nemyslím, že předpokládat, že se každý snaží něco přečůrat, znamená nazývat věci pravými jmény. Někomu by to mohlo vyhovovat, jinému zase ne, to je celé.

21.9.2023 00:31:37

AmS

@kjus  Ono pokud někdo dokola vystavuje hru za stejnou cenu, tak by stejně do holandské aukce nešel. 

Za mě nemám problém ani s jedním způsobem aukce a to jak z pohledu kupujícího i prodávajícího, ale na místní bazar bych to asi netahal. Mohl vzniknout trochu chaos v tom, že by se míchaly aukce mezi sebou nebo by se to roztříštilo do kategorií. 

Navíc jak někdo psal, už funguje Reroll, bohužel u něj je problém v tom, že se z pohledu prodávajícího nevyplatí kvůli velkým provizím, tak se tam málokdy objeví něco zajímavého.

21.9.2023 12:04:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Prodej Three  sisters
Prodej Three sisters
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas