Ceny tu a jinde

Ahoj vespolek! Muzete mi pls nekdo vysvetlit, co u nas dela deskovky tak drahe? Chapu, ze nizsi naklad zpusobuje vyssi cenu na kus. Ale muze tenhle duvod zvednout cenu o 50%???

Dival jsem se treba na Dice Forge, ktery ma BF uz v nabidce.
MSRP v USA: $40 (~830)
MSRP v DE: 40 EUR (~1000)
MSRP v CR: 1199 CZK

Chapu, ze se musi prekladat pravidla. Ale opravdu stoji preklad dvou (mozna jsou velke jako 4 jine, ok) stranek tolik, ze kazda krabice musi mit o 50% vyssi cenu nez za velkou louzi? Ano, neni to jen preklad, ale sazba, grafika atp, ale porad, +50%?
Text na komponentach neni, takze myslim, ze se to vyrabi stejne ve velkych seriich pro vice jazykovych verzi najednou. Takze ten tisk pravidel je takovy naklad? Nebylo by pak lepsi prodavat hry s origo pravidly a CZ verzi online? Stejne mame vsichni smart zarizeni a kdo by chtel hrat na chate v lesich u svicek, muze si prece pravidla vytisknout sam. Na krabici by stacila velka nalepka s QRkem a velkou vlajkou, aby vsichni vedeli, ze tomu budou rozumet.

A pro uplnost z jineho soudku:
Pustina
MSRP v USA: $75 (~1550)
MSRP v CR: 1299 CZK

Mam to chapat tak, ze Albi to umi delat levne a BF ne?
9.4.2018 14:10:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Lacko
Podivej se na tento retezec:

US: FFG - > PRODEJCE - > ZAKAZNIK (a to jeste muze byt jen FFG - > ZAKAZNIK)
CZ: FFG - > BF - > PRODEJCE - > ZAKAZNIK

Najdi jeden rozdil a to je jen jeden z pravdepodobnych duvodu. Podivej se treba na DPH vs. Sales tax v US ;)

Proste je to obycejny hate a exhibice toho, jak je ten BF spatny...

12.4.2018 14:07:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Lacko

Můžu se zeptat v jakém oboru pracuješ Lacko ?

12.4.2018 15:02:57

mamon
Blackfire jsou stoprocentně zlí a hrabiví, dokonce je podezřívám, že pijou krev malých dětí... ale ještě nezkrachovali, tak jejich obchodní model zas asi nebude tak špatný. A vůbec, co mi po tom, jak mají nastavené ceny.
Ale zpět k otázce - myslím, že do ceny hry vstupuje tolik faktorů, že to tady v diskuzi nevyřešíš.

12.4.2018 15:26:53

meah
Mne ceny hry od BF nikdy neprišli hrabive,mne vadil ich prístup k zákazníkom.Pisem vadil lebo už som od nich dlho nič nekupoval.(Civilizace).Asi sa to už zmenilo.

12.4.2018 17:40:27

Nechtel jsem, ale musim :-)
Kdyby nebyl blackfire koho by jsi kritozoval?

Nebyt bf tak tu nemame spoustu her. Treba legendarni Doomtrooper ....

12.4.2018 18:30:41

brblo
To byla nadsázka. Zas toho nekupuju tolik, abych si nějak uvědomoval, že věci od Blackfire jsou drahé. Stejně to vždycky záleží nejvíc na tom, jak moc tu hru chceš. Když ji lokalizuje BF a neumíš cizí jazyk, stejně ji nejspíš koupíš:)

12.4.2018 18:47:16

...
cinan: Zivim se jako Java programator. Proc? Nejaky psychologicky rozbor?

Kedrigern: Retezce super. Jak jen to ti dalsi tri vydavatele delaji, ze nejspis dost podobne retezce nejdou na cene (tolik) videt?

meah: Neumis jazyk, koupis. Dava to smysl. Tahle debata je spis pro tu druhou skupinu, ktera umi jazyk a neboji se ho pouzit. Ta ma moznost vetsiho vyberu a hlavne moznost vysrat se na Blackfire.

ludomyl: Pri prodeji originalu u nas se ten original vyrobi, posle do USA, tam ho nekdo ma v nabidce, odtud ho doveze nekdo do evropy, tam to nekdo proda do CR a pak si to tu s tema 5 extra marzema kupujeme. Pokud jde o vyrobu, je to, imho, fabrika v zemi A a cilove destinace B (USA) nebo C (CR). Fabrika -> Vydavatel -> Distributori. Podle me je to neporovnatelne.
Podle me je srovnatelne, ze ja chodim do prace a amik chodi do prace. On vydela 2x (minimalne) vic nez ja, jde do obchodu a koupi si hru za $40. Ja jdu taky do obchodu, vyberu si tu samou hru, ale vyrobenou primo pro muj trh, a zaplatim za ni $60.
A zitra pujdeme do jineho obchodu, on si koupi hru za $50 a ja tu samou za $45, opet vyrobenou primo pro muj trh.
Kam pujdu pro dalsi deskovku?

_______________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

12.4.2018 20:23:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Lacko
Pekne rozjety hate, to se musi nechat... Predstav si, ze spousta lidi jazyk umí, neni prekazkou, ale z ruznych duvodu si radeji poridi CZ verzi, ktera je navic, svete div se, levnejsi!

Ale ano, kup si z US, tva volba, ale rozmyslel bych jeste, jestli podporovat zle FFG, ktere slo s cenama neskutecne nahoru a Ti nas odrbavaji ze vseho nejvic ;)

12.4.2018 20:27:34

Kedrigern
Retezce super. Jak jen to ti dalsi tri vydavatele delaji, ze nejspis dost podobne retezce nejdou na cene (tolik) videt?

Proc nereagujes na to co ti pisu? Muzes se k tomu vyjadrit, prosim.

Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

12.4.2018 20:41:16

.....

To boli časy keď pred pár rokmi vyšla nejaká hra v češtine.Ako sme sa tu všetci spolu tešili.

12.4.2018 20:47:44

...
Od Blackfiru si kupuju, když chci něco od FFG tak si koupím i originál, když neni překlad. A těch pár stovek který tu tak strašně řešíte, to je mi fakt buřt, to člověk nechá víc v neplánovaný hospodě.

Zpovykaný deskohráči, fakt jako.
:p

12.4.2018 20:58:21

Noob
Mas pravdu, hlavne ze mame co hrat. A ze toho neni malo, od vsech vydavatelu. Takze si kazdy kupujte co chcete, od koho chcete, kde chcete a za cenu jaka se Vam libi. Trochu me mrzi, ze jsem ten hater, snazil jsem se uvadet a srovnavat fakta. Co uz. Treba jsem nekoho povzbudil k premysleni, nekoho urcite k hejtovani me osoby. Co uz. Vsichni si nadale budeme o BF myslet co chceme (a nazoru je tu pozehnane a duvodu k nim stejne tak) a nemusime si tu dal trhat obcanky. Ja mavam bilou vlajkou.

-takze vyjmecne vynecham i podpis-

12.4.2018 21:10:10

BF
Tak bych poprosil ,nechat lacka na pokoji.
Pro vás co milujete bf tak do mě. :+)
Lacko založil jen téma ohledně ceny her,které se opravdu šroubují čím dál víc.
A komu nevadi pár stovek ,tak ať mi je pošle,ale prosím na paypal ,ale jenom jako příteli ať nemám poplatky :+)
----------------------------------------
Oficiální BF "hater"

12.4.2018 21:19:52

Bastacka
To nie je o tom, že či BF milujeme alebo nie. Sám som sa proti cene Mansions of Madness a chýbajúcemu materiálu ozýval.
Ide o to vnímať veci realisticky a nerobiť hate len, aby sa robil hate.
Ja nemám problém kritizovať BF, keď mám dojem, že to je oprávnené a nemám problém sa ich ani zastať, keď mám dojem, že to je neoprávnené, alebo nepodložené, len vyfabulované.

12.4.2018 21:31:25

Lacko

Ne , jen tak pro srovnání, vezmeme-li software a porovnáme ceny, případně v jakém poměru je jeho cena k vydané práci programátorů ... nedali by se tam najít paralely ?? :)
(jestli jsou hladiny cen odpovídající, přemrštěné .. atd).
Co si asi myslí například zemědělec o cenách softwaru, případně o penězích které dostávají programátoři :)

12.4.2018 22:09:28

Lacko
Jde o to, ze argumenty byly predlozeny, ale ty jsi ustavicne nekaceptoval - bezne prodejni ceny ENG vs. CZ, cili Tvou logikou bys mel mit problem se vsemi prodejci, ale cirou nahodou to odbesl jen BF a navic Tve argumenty nesly do hloubky, plus myslim, ze jediny tady doslova a podle Tvych slov se... na BF. Ostatni to drzeli ve slusne rovine...

Pohybuju se mimo jine v obchode a tyhle komentare a lamentovano nad cenou me dost irituji. Jak zminil Cinak, zrovna programatori a cena jejich prace a softwaru by mohli byt klidne na rane, stejna logika... ;)

Jinak zrovna s Ludomylem jsme se chytli ohledne Panstvi hruzy a nemuzu rict, ze bych jo kvuli tomu hatoval, za nej mluvit nemuzu, holt jsme oba meli jiny nazor ;)

12.4.2018 22:25:52 | Upraveno autorem (porovnej)

...
@kedrigern - ja ani neviem s kým som si v tej diskusii pri Panstvi Hrůzy písal :D

... ja neudržím v hlave mená užívateľov s ktorými diskutujem (výnimkou sú ľudia, ktorí by do mňa opakovane útočili na osobnej rovine) a tak raz môžem nesúhlasiť a raz srdečne súhlasíť :D ono koniec koncov nejde o život :)

12.4.2018 22:49:31

Jedeme dál
Já kupuju pro sebe hlavně hry v češtině a nemám vůbec pocit, že by měl Blackfire nějak přemrštěné ceny. Navíc se slevou na určitých internetových obchodech se člověk někdy dostane na celkem rozumné částky. Pokud bych měl dražší originál a chtěl si případně udělat barevné přelepky, tak mě to bude stát ještě více.

zdenda:
Tvůj pohled na problematiku stále dražších her, tu poněkud zapadl. Já na druhou stranu, když vidím, co se děje kolem kickstarteru a lidi posílají peníze a hru pak mají třeba za 2-3 roky (nebo i déle), tak mám pocit, že ceny půjdou stále nahoru. Na druhou stranu jde o to, zda za to ty hry vůbec stojí. Tak nějak počítám, že si kolem sebe vytvořím sbírku her, které když mi někdo navrhne k hraní, tak ho nikdy neodmítnu a vše ostatní půjde z domu.
Ještě bych rád doplnil, že ta cena přes 2000Kč za deskovku by dříve byla za kompletní hru (čest vyjímkám), ale teď je to spíš takové intro do hraní a ty milý zákazníku nakupuj další rozšíření ;)

12.4.2018 23:27:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Fakta
Jop, neni to o milovani BF, ale ocividne nas tady melo vic pocit, ze jsou ignorovany argumenty a neni to tak uplne o faktech...

12.4.2018 23:39:56

Bílá vlajka stále vzhůru
Tak jste si oba ještě kopli, jaký jsem zabedněný a povrchní. Co už. Dál to opravdu rozebírat nechci. Musím ale trochu bránit. Já jsem povrchní a zabedňený, někteří jiní, jako Kedrigern, tu mají buď filtrované vidění a řádky, které začínají jejich jménem, z nějakého důvodu ignorují, nebo to dělají schválně a na přímou otázku neodpoví, protože odpověď buď neznají, nebo se jim nelíbí. Dvakrát. A já jsem tu ten hater, co nepříjmá argumenty ostatních. Co už.

zdenda: máš pravdu, ale je to trochu OT. Založ téma "Proč jsou hry tak drahé" a půjdeme si tam zahejtovat společně.

Kedrigern: Jestli se cítíš uražen mou vulgaritou, omlouvám se.

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

13.4.2018 10:15:49

Lacko
Muj snad jiz posledni prispevek - urazen vulgatismy ne, to me nerozhodi, ale to, ze jsou zvlast v diskuzi na tomto serveru zbytecne, za tim si stojim, omlouvat se mi nemusis, ale beru jako vstricne gesto ;)

Tvuj dotaz - maji istatni vydavatele v portfoliu FFG hry? Nemaji, navic stale plati argument, ze CZ sezenes levněji u nás nez ENG verze, doporucene ceny je opravdu nesmysl resit. Proste Tvuj puvodni argument o zlem BF plave na vode. A opravdu to vyzniva jako kopnuti si do BF, to se na me nezlob.

Jinak opravdu nemam zapotrebi si kopat, ale je potreba uvadet urcite veci na pravou miru. Chapu, ze Te stve cena her, a nekdo to tu zminoval, tady muzeme diskutovat o hrach jako celku (resp. o cenove politice FFG) a vypichnout jen BF. Na druhou stranu, co nezdrazuje?

13.4.2018 10:27:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Kedrigern
Ještě jsi zapoměl dodat ,že chodíš s Michalem na pivo :+)
----------------------------------------
Oficiální BF "hater"

13.4.2018 12:17:31

Bastacka
Jak to vis? ;-D

13.4.2018 13:40:40

Bastacka
„Protože já vám ho točím..“ :)

Promiň, nedalo mi to, snad se tě to nedotkne. Když tak máš u mě to pivo..

13.4.2018 14:35:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Rukavicka
Palec hore :D

13.4.2018 15:05:36

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne - základní hra stará grafika
Carcassonne - základní hra stará grafika
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas