popisky / recenze

Dovolil bych si zde vyjádření k současnému stavu popisků her na ZH. Chápu, že Zeus chce mít popisky o nějaké minimální kvalitě, ale jejich současný stav mi přijde přehnaný, konkrétně uvedu např. popisky k Magicu a k Javě. Nechci tím nijak útočit na jejich autory, naopak, jsou to popisky kvalitní a určitě u nich strávili hodně času, pro mě však již zdaleka přesahují funkci popisku a stávají se pro mě neužitečnými. Proč? Jsou zkrátka moc dlouhé. Popisek má dle mého názoru plnit funkci rychlého seznámení s tématem a základy hry. Pokud se z něj dozvím, že se ve hře stávám renesančním stavitelem, který pomocí dřevěných kostiček soupeří s ostatními o přízen krále, pak již nemusím pátrat po tom, zda v pátém kole dostávám dvojnásobný počet bodů nebo zda dvě kola před koncem nahradím kostičky kolečkama. Naopak pokud si přečtu, že se hra odehrává v Říši Divů zničené nukleárním holokaustem a Alenku v něm loví Kloboučník s Bílým Králíkem zkřížení se Shoggothy, pak rychle hledám recenzi. Pokud popisek obsahuje dvacet odstavců se všemi výjimkami a nuancemi pravidel, pak se v podstatě stává recenzí bez celkového zhodnocení, což je třeba pro mě bezpředmětné, v popisku to vědět nepotřebuji a takovéto sáhodlouhé popisky nečtu. Recenze je něco jiného, tam mě u hry, která mě zaujala (např. proto, že k ní někdo napsal zajímavý popisek) zajímá, jak funguje a zda dle názoru autora funguje dobře. Suchý popis mechanismů znát nepotřebuji.

Dalším důvodem je, že takto zpracovaný popisek blokuje prostor pro recenzi - pokud bych nějakou chtěl napsat, v podstatě svými slovy přepíšu popisek a přidám své subjektivní dojmy - tyto dva útvary se ve větší míře budou krýt a málokdo si tak přečte oba.

Ještě jednou - neberte to jako útok na vaše popisky, spíš jen chci vědět, jak to vidíte vy a případně podnět pro Dia, aby trochu povolil nároky na popisky.

Díky za názory.
11.11.2009 09:30:13

popis
Mě taky popis čekal na novou civku nějaký ten týden a pak najednou zmizel z fronty a u civky se objevil jiný popis od jiného uživatele :( Ale nevím jak se řadí příspěvky, jestli podle data nahrání, nebo taky abecedně, jako obrázky.
Spíš bych tipla abecedně, protože pak je možné, že některý je schválen hned a některý si hold musí počkat. Ale to už by musel Ondra pracovat pro zatrolky na plný úvazek aby se to dalo stíhat.

2.3.2011 14:49:58 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

obecna myslenka
ja osobne si myslim, ze pokud Zeus nemusi do dane recenze ci popisu hry stylisticky zasahovat, opravovat preklepy a hrubky, tak je to schvalene hned. Pokud se mu to ale stylisticky nelibi, tak to proste odsune a schvali radeji neco, na co nemusi ani sahnout. A jelikoz je jeho cenzura asi na dost silne urovni, pripadne jsou nektere prispevky na prilis slabe urovni, tak to pak drhne. Holt chce mit vse perfektni. Timto ho neomlouvam, ma delegovat pravomoce, stejne to drive ci pozdeji musi udelat, protoze jinak se z toho zblazni. Jde spis o to, jak ma system pripraveny z hlediska prav uzivatelu, protoze si logicky nechce nikoho proniknout prilis hluboko, aby nad tim neztratil kontrolu. Ale je to pouze moje domnenka, do systemu nevidim, ja jsem jen jakysi fotonadenik :-)

2.3.2011 15:35:52

rbx
Asi máš pravdu. Práce je s tím hodně. Vím, že mi to ze začátku Zeus vracel k dopilování, což jsem sám oceňoval. Je toho prostě moc, jen doufám, že se to časem vyřeší a že i třeba Zhan shi a ostaní, budou trplěliví.

2.3.2011 15:56:37

rbx

Kent
problem je, ze my vime, jak to tu cele vznikalo, zname Zeuse, vime ze je na to sam, ale nove prichozi to nevi a ani vedet nemusi. Oni proste chteji funkcni system.

2.3.2011 16:12:13

rbx
Frustrace přichází hlavně, když se stane něco podobného, co napsala sappho - tedy zamítnutí obsahu, aniž by se autorovi vrátil jeho návrh s komentářem, proč byl zamítnut. Je mi jasné, že vše číst, případně ještě ověřovat a komentovat je šílené kvantum práce.

Člověku dá víc komentář, co je špatně a proč byl obsah zamítnut. Je to motivace a zpětná vazba říkající, co je třeba zlepšit. O něčem podobném jsme se přesvědčili u organizace larpů - existuje kritický bod, za kterým je tlak na omezený počet osob neúnosný a k zabránění zhroucení systému je třeba do práce zapojit více lidí (nebo zmenšit akci, což je ovšem katastrofický scénář). U zatrolenek to bude stejné.

Kent: Nebojím se, že by uživatelé ztratili trpělivost a nedávali sem obsah, ale že naopak je tady takové množství nadšených lidí, kteří obsahem permanentně zahltí lidi zodpovědné za selekci obsahu. To jsou ale jenom mé domněnky, protože nemám (na rozdíl od zodpovědných) relevantní informace o množství nahrávaného obsahu. Moje dosavadní zkušenosti jsou, že do týdne je vše buď schválené nebo vrácené.

2.3.2011 16:15:14

Thales aj.
Tak já po pravdě řečeno měla rozepsané asi tři věci, ale když vidím, jak dlouho by čekaly a navíc, jak říká sappho by pak mohly zmizet v nenávratnu, tak jsem je hodila do šuplíku.

rbx
Tak to mně vůbec nenapadlo, asi máš pravdu, možná chce ty čekající příspěvky Zeus jen důkladně zkontrolovat. Ale jelikož jsem na gramatiku pes, nepředpokládám, že bych článek napsala nějak špatně, spíš bych to tipla na něco v herním systému nebo tak. A zkuste ještě někdo napsat, že dělám hrubki :-EEEE

:-P

2.3.2011 17:41:43

Thales
Nevím, ale příspěvek Zhan Shi je celkem výsižný. Nicméně přeji Zeovi, aby to spravedlivě vyřešil ku prospěchu tohoto krásného a jedinečného webu co nejdříve. Já si myslím, že nováčky to od nějakéh vládání článků odradí. toť můj názor a opět se nehodlám s nikým přít ani kritizovat něčí práci. Je to myšleno v obecné rovině.

2.3.2011 18:17:11

Kent
nejsem nejaky jazykovy pedant, spise si z toho delavam srandu, protoze mi taky lecos ujede, ale Zeus - Dia, Diovi, Dia, Die, Diovi, Diem, tohle je docela zaklad:-)

2.3.2011 19:13:21

PJ

Schvalování recenzí a popisů...
...i já jsem se Ondrovi nabízel jako pomocník a moje nabídka stále trvá.

2.3.2011 19:23:28

Rigno
O.K. Ani já ne... :-)

2.3.2011 20:44:13

PJ
Osobně bych hlasoval pro uvedení PJ'e do pozice Popiskového Jednatele a Primárního Jazykozpytce. Myslím, že jisté jazykové, stylistické i herně odborné znalosti už projevil. ;)

2.3.2011 22:54:28

jenom doplnim
tak po precteni flamu na schvalovni :) jsem kouknul jestli mi nevysi nejaky clanek. Mno jeden starsi by tam byl :) :D. Kazdopadne co jsem psal k Tannhauseru tak do tri dnu byl nahozen.

29.6.2010: Pocket Battles: Celts vs. Romans - popis společenské hry

4.3.2011 01:16:32

schvalování
Tak opět se mi stalo to co už jsem popisovala. Vytvořím docela obsáhlý popis hry, který mimochodem i přes mail na Zeuse stále čeká na schválení a mezitím se u hry objeví popis jiný.
Chtělo by to trošku systém změnit. Minimálně aspoň, že když čeká popis na schválení, tak nebude možné navrhovat další. Tohle je opravdu marná práce.

4.3.2011 13:35:46

ad sappho a další
Zeus podle mne není tento týden vůbec na drátě. Vzkazy ode mne má nepřečtené a na mail v kontaktu taky neodpověděl.

4.3.2011 13:42:10

kren
No každopádně změnu vkládání popisků by to asi chtělo. Protože je to značně demotivující :(

Aby alespoň tlačítko na vložení popisu bylo neaktivní po dobu, co je nějaký popis hry navržen.

4.3.2011 13:45:26 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
To co tady popisuješ mě docela děsí. Obvykle si s popisem dávám docela dost práce a přestava, že by se mi stalo něco podobného se mi ani trochu nelíbí.

4.3.2011 13:52:56

Parxel
No zrovna mluvím o popisu Madness, kde tvůj vyšplouchl můj. To nemyslím zle. Nevidím do termínů nahrání ostatních příspěvků, když vkládám svůj. A stalo se mi to i u civky. Takže poslední dva popisy, které jsem vytvořila byly na prd.
To co navrhuji by to rozhodně vyřešilo.

4.3.2011 13:55:46 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
Jo, to s tim docasnym pozastavenim je dobrej napad. Me se to ted stalo u Munery a ackoliv musim uznat, ze Eyronuv popis je daleko lepsi, stejne me to nejakej cas stalo a je to skoda...

4.3.2011 13:59:26

sappho
Už jsem z ticha.

4.3.2011 14:12:21

popisky
Můj názor, a jak jsem psal, neznám tu osobně nikoho "z rady starších" jak to kdysi nazval Sydo :-)) /prosím brát s nadhledem/, ale názor mám takový, že se asi brzy něco stane....Myslím si, že Zeus usilovně na nějaké nápravě pracuje. Jinak si jeho mlčení nedovedu představit. :-) Zřejmě nás něčím překvapí a oznámí nějakou novinku ohledně tohoto, protože chápu, že když už dělá někdo z Vás zkušenejších hráčů popis, není to práce na 5-10 minut, takže to pak člověka minimálně mrzí. No každopádně se nechám překvapit.

4.3.2011 18:31:44

muj popisek
Ahoj,

schvalite muj popisek na Fight Klub? Uz tam visi dva mesice :-)

10.3.2011 09:31:42

Jedi
Napiš Diovi, tady ti nikdo nepomůže.

10.3.2011 09:34:48

jedi
i mně se to stalo. POsla jsem ho znova.. a dobrý. více méně hned to bylo. Tak to tak taky udělej. Prostě to někam zapadlo. :)

10.3.2011 09:37:06

sydo
Připadám si jak idiot, když každej článek musím urgovat čtvrt roku.

A když ne, tak dopředu radši napsat, ať to schválej.
To to radši píšu jinam, kde občas za to dostanu aj zaplaceno. (sice jsem se divil, ale stalo se tak) :-)

Některé hry, akce a herní kluby tady jsou si rovnější než jiné.
Samozřejmě s plnou pusou rovnosti, svornosti, lásky a bratrství :-)))






10.3.2011 09:44:03

to all:
Ale pořád se tu řeší jedno a to samé. Asi je těch popisků opravdu hodně....No je to tím, že her tu stále přibývá a stále nové a nové.... :-) čož je sice dobré, ale na jednoho člověka je toho pak příliš...tak to nějaou tu dobu trvá. :-(

10.3.2011 09:44:14

Vybíráme z Bazaru

Dwarven Beerfest (EN)
Dwarven Beerfest (EN)
Akt. cena: 115 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas