Hlášení nalezených chyb webu Zatrolenek

Založil jsem tohle vlákno, aby se tady hlásilo Diovi, když něco nebude na webu fungovat, nebo někdo najde nějakou chybu, aby se to nerozmělňovalo ve více vláknech. Pokud se to tedy ujme.
5.11.2010 11:05:17

Double post
Kdyz 2x rychle zmacknu tlatiko Pridat (prespevek), prida se 2x

29.6.2017 14:41:28

Tripple post
A kdyz budu dost rychly tak se mozna prida i 3x ?

29.6.2017 14:41:52

Tripple post
A kdyz budu dost rychly tak se mozna prida i 3x ?

29.6.2017 14:41:52

Tripple post
A kdyz budu dost rychly tak se mozna prida i 3x ?

29.6.2017 14:41:52

Tripple post
A kdyz budu dost rychly tak se mozna prida i 3x ?

29.6.2017 14:41:52

Tripple post
A kdyz budu dost rychly tak se mozna prida i 3x ?
Edit: koukam, ze kdyz jsem dost rychly, tak se klidne prida i 6x
Sorry za tapetovani, ale nekde a nejak jsem to vyzkouset a zahlasit musel :)

29.6.2017 14:41:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Tripple post
A kdyz budu dost rychly tak se mozna prida i 3x ?

29.6.2017 14:41:53

Něco málo informací
Na základě výzvy od Pellyho jsem se podíval, k čemu se tady mám vyjádřit. Posty jsem četl od začátku dubna. Je-li nějaký starší dotaz, který zasluhuje vysvětlení, dejte mi prosím vědět.

Mizející body: primárně (tak z 99%) je to způsobenou mou činností. Každá jedna fotka bude mít pro větší přehlednost svou kategorii. V tuto chvílí zbývá asi 1.500 her s průměrem cca. 8 nezařazených fotek na hru. S tím, že jsem začal od nejvíc nezařazených fotek (třeba 80+), tj. s tím nejhorším. Odhadem to bude celkově přes 10.000 obrázků. Pro někoho bohužel, pro někoho bohudík, s tím jde ruku v ruce mazání obrázků, které na web nepatří. Namátkou uvedu přední strany krabice, zadní strany krabice v cizím jazyce, fotky pravidel, komponenty v německém jazyce, když později někdo jiný nahrál kvalitnější české, duplicitní obrázky (ne, opravdu nikdo z nás nepotřebuje 30 fotek hraní u jedné hry - i to jsem viděl), obrázky, které patří k jiné hře, nebo je jejich vypovídající hodnota nulová. Poslední zmíněné je samozřejmě subjektivní, nicméně u fotografie tříleté ratolesti s popisem "Hru mohou hrát i děti", kde ze hry není vidět absolutně NIC.... K čemu to je? Co to o hře říká? Pokud se chcete chlubit dětmi, OK. Ale jsou na to jiné weby. Tady řešíme DESKOVKY. Stejně tak nenechám fotku z hraní, kde jeden z hráčů natáhne ruku před objektiv a 50% fotky je pak daná pazoura.
Doplněk pro Pellyho: máš-li někde kompozičně kvalitní fotku, ale není relevantní ke hře, tak bohužel nemá na webu co dělat. Cílem je mít zdokumentovanou hru, aby si uživatel otevřel katalog a viděl, co hra obsahuje. Na kvalitní kompozice jsou také jiné weby.

Samostatně chci vypíchnout, že neschvaluji jen top obrázky a zbytek zahazuji. Pokud ale vidím odfláklou práci, tak ji vrátím k přepracování. Nějaká úroveň prostě být musí. Tohle by bylo na samostatné článek o dvou A4.
Dále je potřeba zmínit, že časem uživatele poznám a už tak nějak vím, kde jsou jeho hranice. Některým proto schválím i méně kvalitní příspěvek, protože vím, že se uživatel snažil na maximum a víc ze sebe prostě nevydá. Nebo naopak. Například rix má vysokou kvalitu příspěvků a za to ho chválím. A pak mi jednou nahraje fotky, že jsem se málem sesunul ze židle. Když vím, že má na mnohem víc, tak to po něm prostě chci. Je to nejen vizitka jeho, ale i webu. Samozřejmě napravil a vrátil se ke svému vysokému standardu.
Uvědomte si 2 věci:
1) Je pravděpodobné, že vámi nahraný obsah zde zůstane "navždy." Snad i vy chcete, aby nějak vypadal; ne? I vy se chcete dívat na kvalitní obrázky, překlady, recenze. Nebo se pletu?
2) Pokud schválím nekvalitní obsah, další uživatel si řekne "Aha. Tak tady už nic nedám, protože tady obsah je." Podívejte se na Puerto Rico a Puerto Rico druhé vydání. Vidíte ten rozdíl? (A ano. U druhého vydání chybí fotka z hraní a celkový pohled na komponenty. Jde však o porovnání kvality.)

A teď z druhé stránky, té lidské. Neskutečně mne mrzí každý smazaný obrázek. I pokud byl nevhodný, s nulovou vypovídající hodnotou, nebo dokonce porušoval pravidla (přední strana krabice například). Chápu a vím, že za tím je práce uživatelů, které si vážím. Nicméně vezměte prosím v úvahu, že ty obrázky neměly být buď vůbec schváleny (tj. pochybil tehdejší admin), nebo byly schváleny v době, kdy platila jiná pravidla. Ano. Zpětně potrestat uživatele je nefér. Jak body jednou dostal, mají mu zůstat. Bohužel to nejde. Bavil jsem se o tom s Diem a není možnost, aby byl smazán obsah a body zůstaly. Je to na sebe navázáno. Ale to je ten známý evergreen; že? "Body mě vůbec nezajímají, ale nedej bože, abych jich dostal málo, nebo mi dokonce nějaký zmizel!"

A teď konkrétně pro krena: Vážím si práce, kterou jsi pro web udělal. Bylo jí hodně a nebude nikdy zapomenuta. Stejně tak by bylo ale fajn, kdyby sis jí vážil i ty sám. Od doby, co jsi srdcem Deskožrout vytrvale ryješ do čehokoliv, co je zatrolené. Myslím, že by nebylo od věci být méně emotivní a více objektivní. Jsi zralý zkušený muž, takže by to k tobě i lépe sedělo. Když ti smažu obrázek (co si namátkou vzpomenu) u Studené války, kde jsi vyfocený ty a tvůj syn, jak doma vyrábíte karty s popisem "Domácí manufaktura karet", tak to jednak o hře nic neříká (ukazuje to, jak vypadá laminovačka a laminace karet - ne jak vypadá Studená válka) a hlavně je otázka, jestli už nejsme v oblasti trestného činu porušování autorského práva. Takže smazat třeba takovou fotku není nefér, ale přímo nutnost. Samozřejmě vím, že spousta DIY doplňků zde nafocených a vystavených už může být ve stejné oblasti, nicméně tvůj případ byl do očí bijící.

Můj příspěvek byl dlouhý a čekám brutální hate. I proto, že jsme nehledal hezká slova. Pak by byl ještě delší. Naprosto otevřeně a upřímně jsem vám popsal, jak se situace má. Pojďte do mě. Admina obrázků dělám, jak nejlépe umím. Je vás tady tolik, že nemám naději se všem zavděčit. Tak to prostě je. Pokud počet uživatelů, kteří mě nesnáší, nepřesáhne 50%, je to cajk (jsou 2 zásadní názorové proudy, rozdělené cca. půl napůl, a já mohu plavat jen v jednom). Kritiku mám ve zprávách dnes a denně. Je spousta rozezlených uživatelů, kteří mi píší, že už nikdy nevystaví žádný obrázek. Je mi to líto. Ale ne natolik, abych změnil směr, který jsem "své" sekci dal. Kde beru tu drzost tohle říct? V tom, že mi chodí mnohem víc pozitivních ohlasů a roste počet nových přispěvatelů i jejich příspěvků. Pokud se tedy situace zlepšuje, jedeme dobrým směrem. Chápu a respektuji, že starým mazákům, kteří se serverem začínali a tak nějak ho "spoluvlastnili" a dělili si ho po svém, se teď nelíbí, že to dostalo jiný řád a jsou pevně nastavená pravidla, která se striktně dodržují a oni na ně nemohou. Chápu to. Nicméně respektovat to nebudu. I teď jsem byl až nepříjemně upřímný. Přeberte si to podle sebe. Pokud se s tím nemůžete ztotožnit, vždy máte možnost stěžovat si u Dia a žádat výměnu admina. Tu možnost máte.

A POSLEDNÍ KLÍČOVÁ MYŠLENKA. V DALŠÍ DEBATĚ ANI NEZKOUŠEJTE POROVNÁVAT ZH S BGG. BGG JE JINÝ SERVER, KDE SE HRAJE NA KVANTITU A KVALITA NIKOHO NEZAJÍMÁ. TO UŽ JSME JEDNOU ŘEŠILI A UKÁZALO SE, ŽE ZHRUBA TŘETINA OBSAHU JE K NIČEMU, OFF-TOPIC. ZATROLENÉ HRY TAKOVÉ NEBUDOU. NE, DOKUD BUDU ADMIN. V TOM SE S DIEM SHODUJEME NA 120%. ZH BUDOU MÍT JEN RELEVANTNÍ A KVALITNÍ OBRÁZKY. NE PRÁZDNÝ BALAST.

30.6.2017 11:46:33

Ok
a to, že by uživatel byl informován o tom, co z jím přidaného obsahu bylo odstraněno je také nereálné?

30.6.2017 12:24:02

to Špatňák
Reaguju jen proto, že jsem byl explicitně jmenován.

1) Srdcem nejsem ani na jednom webu v tom se hluboce mýlíš, ale chtěl bych nějaké příklady, kdy jsem ryl do Zatrolených her nepravdivě a od věci, prostě kdy jsem neměl pravdu v tom, co jsem napsal?

2) Žil jsem v domnění, že Zatrolené hry jsou o životě s deskovými hrami a ne jen suchá encyklopedie.

3) Pokusů dát tomu řád, slibů od Dia, krátkého entuziasmu následovaného mlčením a vyšuměním do ztracena, nekomunikace a střídání adminů a různých pravidel bylo za posledních deset let už tolik, že to beru opravdu s rezervou.

To je asi tak vše, co jsem chtěl říct. Jen snad ještě vyjádření, že "tady řešíme deskovky a proto není na místě fotografie tříletých dětí, jak hrají deskovky" je pro mne velice úsměvná. Pamatuju se, když byly moje děti malé, tak se zajímaly o každou fotku, která byla s nima uveřejněna na Zatrolených hrách. Taky díky tomu jsem je dokázal přitáhnout k deskovkám a k Zatroleným hrám, že se sami něco snažili nafotit, uveřejnit, nebo vyrobit či počeštit komponenty. S vašim přístupem tohle je "vážný encyklopedický web pro nás hráče" si zaděláváte na budoucí nezájem. No co, je to vaše rozhodnutí, ale uvědomte si, že hráčská komunita začíná už od malých dětí, kterým je tak trošku jedno jak dokonalé fotky herního materiálu u hry budou, hlavně když budou hrdé na to, že jsou tam na fotce.

30.6.2017 13:28:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
V podstatě ano. Všimni si počtu fotek, které "musím" projít. Hrubý odhad je ten, že mi to zabere cca. 100-150 dnů po dvou hodinách práce denně. Myslíš, že mi pak zbývá čas psát vysvětlující soukromé zprávy. ;)

1.7.2017 10:31:13

nemluvím o vysvětlujících zprávách,
ale o tom, aby se uživatel dozvěděl, co z jím přidaného obsahu bylo odstraněno. Mohl by pak například obsah nahrát znovu v lepší kvalitě nebo s odstraněním toho, co bylo na závadu...

1.7.2017 10:52:47 | Upraveno autorem (porovnej)

..
vieš si predstaviť pri takých množstvách takéto niečo také robiť manuálne? :) Ináč Špatňák, síce s tebou úplne nesúhlasím, ale máš môj obdiv, že si sa na niečo takéto dal.

1.7.2017 11:00:13 | Upraveno autorem (porovnej)

samo,
že ne manuálně... Jestliže je DB údaj o tom, kdo daný obrázek nahrál (a zřejmě i kolik za něj dostal bodů), dokážu si představit, že by uživatel dostal informaci od Trola, že bylo odstraněno to, to a to a že přišel o tolik a tolik bodů...

1.7.2017 11:02:03 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
1) Například Zatrocon. Kdyby to byl Sasacon, tak se k němu takto nevyjádříš.
Pokud se mýlím, tak jsi prostě jen hater z principu. Taky možnost.
Zatím co jsme ale viděl, tak každá zatrověc se ti nezamlouvá a šiješ do ní, co to jde. Viz. také tvůj bod 3.
Svůj názor jsem vyjádřil a dál v této debatě nehodlám pokračovat. Je to ztráta času a nic se tím stejně nevyřeší.

2) Ano. To jsou. Ale nejsou skládka, kde bude naházeno vše bez ladu a skladu.

3) OK. Ale já nejsem Zeus, ani bývalí adminové. Mé názory jsou konzistentní po celou dobu, co jsem se stal adminem. Trvám na nich do té míry, že když jsme se s Diem začali už moc rozcházet v úhlu pohledu na věc, tak jsem mu oznámil, že pokud nenajdeme kompromis, má si najít někoho jiného.

4) Trefil jsi to přesně. Kdysi. Kdysi (když to lehce přeženu) měly Zatrolenky 100 uživatelů. Pokud jsi sem plácl fotku, která říkala něco o tobě a zobrazila třeba další 4 uživatele, tak jsi reálně oslovil 4 uživatele + dejme tomu další 30, kteří vás osobně znají. Tj. přinesl jsi nějakou informační hodnotu 34% serveru. Při 1.000 uživatelů 3,4%. To není moc, ale OK. TEĎ, v tuto chvíli, mají Zatrolenky 19.754 registrovaných uživatelů. Pokud tedy vystavíš nějakou osobní fotku, přineseš informační hodnotu 0,172% serveru. Má to opravdu smysl? Já jsem na své dítě taky pyšný, ale opravdu si nemyslím, že by zde někoho zajímalo (ale pořád ji můžeš plácnou na BGG, kde projde vše - i to, co s hrou nemá absolutně nic společného). Raději nafotím hru jako takovou, která má relevantní informační hodnotu pro 100% uživatelů. To je přesně to, o čem jsem psal - dnes jsou už Zatrolenky jinde. Není to web jen pro partu přátel a kamarádů, ale pro širokou hráčskou veřejnost. A jako takový se prostě přizpůsobuje.
Navíc není ani pravda, že ta možnost prezentovat se pro přátele zmizela. Je zde stále. Udělej zápis z hraní, který tady od toho je. Tam mají podobné aktivity vysloveně smysl. Navíc nově vznikla off-topic kategorie, která se také dá slušně využít. Ale ani ta nebude sloužit pro prezentaci členů rodiny.

Budoucí nezájem komunity je skutečně vidět už teď. Za poslední 2 roky strmě roste počet nově registrovaných uživatelů, příspěvků i návštěvnost serveru. Máš pravdu. Opravdu to děláme špatně. Ve vztahu k výše uvedeného je proto můj cíl dělat do do budoucna co nejhůře.

1.7.2017 11:09:51

Špatňák
Možná šlo na titulku před revizí fotek hodit info, že se ve velkém překopává fotogalerie a s ohledem na technické řešení, bohužel smazaná fotka znamená snížení bodů. Pokud jsi tohle zjistil za pochodu (na rovinu, mě by to nenapadlo, že je to provázané), možná to chtělo trošku rychlejší reakci na dotaz ve vláknu k obrázkům, kde se tě na to už ptali dříve. I blbé info, je lepší než žádné info. Každopádně, neskončilo to hlavou v písku, takže po vyjasnění stavu za mě OK.

Tvůj koncept profi galerie je pro současný stav ZH asi to pravé ořechové. Holt po tom obrození a nastoupení nové generace adminu (ty, Kew, Wolfsen) jdou ZH prudce vzhůru. Takže vytrvat a svoji práci dělat co „nejhůř“. Diskuzní příspěvky, které na sto honu smrdí něčím o psovi a holi, případně chutnají po kyselých hroznech, bych na tvém místě hodil za hlavu.

No a nakonec by mě zajímalo, jak tvé oko vyhodnotí 2 fotky u Mage-Knight a 1 fotku u Pán prstenů (případně je už vyhodnoceno?) od uživatele gev. Já normálně nevím, uměleckou hodnotu to má, komponenty jsou tam taky …

2.7.2017 06:13:58

maximum apocalypse
U této hry je obrázek z Epoch the awakening, zatímco tato hra v katalogu není

6.7.2017 14:11:34

Pelly
Až teď jsem si všiml tvé zprávy. Web by asi mohl uživateli napsat, že byl jeho obrázek odstraněn. Akorát je to otázka spíš na Dia, jak moc by to bylo pracné. Kdyby k tomu měla být informace, proč se tak stalo, tak jsme zase u toho, že to budu muset vysvětlit. :/

13.7.2017 00:16:28

tarnow
Máš pravdu. Měli jsme o tom informovat. Resp. já o tom měl informovat.

Fotky u MK a PP jsem přesunul do off-topic. Smazat by je bylo škoda. :)

13.7.2017 00:41:33

Bazar
Ahoj,

Nevím kam to dát a rozhodl jsem se umístit poznámku zde. V případě potřeby ji odstraňte nebo přesuňte

Začíná mě docela iritovat, že v bazaru v sekci PRODEJ se objevují inzeráty KOUPÍM a nikdo je nesmaže

Když už máte interní kvalitativní politiku nastavenou tak jak máte, tzn. vše se musí odsouhlasit, schválit, musí to projít hodnocením a zvážením, zda jsou věci přínosné a zda ten či onem příspěvek reagoval skutečně na to či ono, tak mi nejde na rozum, že toto prochází bez povšimnutí

Děkuji

13.7.2017 08:24:06

M

"V rámci zvyšování"
Je opravdu nutný toto upozornění (1/5 na mém mobilním displeji) mít natvrdo na všech stránkách, i když se uživatel právě přihlásil, tzn. očekávaný "problém s přihlášením" nepociťuje ?

2.9.2017 19:29:53

prihlásenie
Som jediný, kto sa teraz po zmene musí prihlasovať znovu zakaždým, keď prídem na stránku? Dokonca, aj keď zaškrtnem, že chcem zostať prihlásený???

2.9.2017 20:23:01

ludomyl
Nejsi jediný, taky se musím pořád přihlašovat.
To zvýšení zabezpečení je super... to nemohu říct....

2.9.2017 23:03:12

IN

Prihlaseni
Take se pridavam. Pomerne otravne prihlasovat se pokazde.

3.9.2017 14:57:02

Přihlášení
Totéž

3.9.2017 15:04:30

Vybíráme z Bazaru

Brass: Birmingham
Brass: Birmingham
Akt. cena: 1229 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas