Hlášení nalezených chyb webu Zatrolenek

Založil jsem tohle vlákno, aby se tady hlásilo Diovi, když něco nebude na webu fungovat, nebo někdo najde nějakou chybu, aby se to nerozmělňovalo ve více vláknech. Pokud se to tedy ujme.
5.11.2010 11:05:17

M

vypadly obrázky z popisu hry
Nevím, zda to souvisí s novou úpravou galerie (??) ale vypadly obrázky odkazované v popisu hry, např. http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/carcassonne-mayflower-527/

27.4.2017 19:56:52

Nefunkčnost akualizace souboru
Nedaří se mi aktualizovat svůj soubor - jakmile zadám jeho adresu a dám pokyn k odeslání, soubor se nenahraje.

20.5.2017 22:45:24

Nelze nahrát obrázky
Stále mi nejde nahrávat obrázky.

26.5.2017 10:24:16

reakce
shadowant: jak se to projevuje? není u her tlačítko nebo v kterém kroku to hapruje? jaký prohlížeč používáš?

Shark: omlouvám se za pozdní reakci. Trvá to? Adresou myslíš lokální cestu k souboru v počítači? A opět - v jakém prohlížeči?

26.5.2017 11:44:59

bílá stránka
Vyberu obrázek k nahrání a dám odeslat, po načtení se zobrazí jen bílá stránka.

Firefox

26.5.2017 17:05:19

velikost
po telefonické konzultaci jsme došli k názoru, že (minimálně u souborů) to může být velikostí souboru - aktuálně nelze nahrát soubory větší než cca 10 MB, ale věřím, že fotka větší není

další možnost je chyba v protokolu https, tam by mělo stačit odstranit to "s" v adresním řádku (nechat jen "http")

26.5.2017 17:45:03

Velikost
Tak to bylo způsobeno větší velikostí fotek. Kvalitní skeny no :D
Díky za radu

26.5.2017 19:16:50

Wolfsen
Obrázek - poté, co najdu příslušný soubor v počítači a dám pokyn k aktualizaci, se soubor nenačte.

Vyzkoušeno na Firefoxu 53 a Chrome 58.

26.5.2017 22:39:40

Aktualizace souboru
Už jsem to asi vyřešil - když jsem ukládal původní soubor, měl formát docx. Při aktualizaci jsem si ale nevšiml, že mezitím došlo ke změně parametrů pro ukládání a že docx už není akceptovaný formát. Zkusil jsem uložení ve formátu doc a zdá se, že to funguje.

27.5.2017 11:07:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Samovolne odecitani bodu
Ne ze by na tom extra zalezelo, ale samovolne se mi odecitaji body. Za posledni cca rok se mi postupne po bodicich snizil pocet bodu cca o 50 :). Je by me zajimalo cim to je.

31.5.2017 12:31:22

beholder
deje sa to aj mne.. tiež som to neriešil, ale takto by ma to zaujímalo :) to akože niekto spätne znižuje už udelené body?

koľko som mal bodov to neviem.. len vidím, že sa mi dáko menia čísla :)

31.5.2017 12:53:13

snižování bodů
Body se snižují za mazání příspěvků, za které jste je dříve dostali. A vzhledem k tomu, že body jsou za popisy, recenze, nahrané soubory a obrázky, tak to budou ty soubory nebo obrázky, protože popisy ani recenze jsem v poslední době žádné nemazal.

31.5.2017 13:02:31

Mazání souborů ???
V tom případě by mne zajímalo proč jsou mazány soubory a obrázky, které byly už jednou přidány a schváleny. To se mi zdá hodně nefér a to je ještě slabé slovo! Ať už od někoho jiného přijde kvalitnější soubor nebo obrázek, tak jednou schválené obrázky a soubory by měly určitě zůstat - pokud jsou tak nekvalitní, tak neměly být vůbec schváleny, ale pokud už jednou schváleny byly, tak tady mají zůstat.

Uvědomte si laskavě, že tenhle web je tvořen hráči a fandy, kterým dá nemalé úsilí a čas nějaký příspěvek "vyrobit". Každý má jiné schopnosti a je jinak zručný, ale pokud už mu to jednou schválíte, nebo to někdy v minulosti bylo schváleno a vy se rozhodnete to vymazat, tak veškerá práce a úsilí, který ten dotyčný věnoval tvorbě tohoto webu jde do kytek a příště se vám na to vyprdne. Tohle přece není profesionální web, který by měl mít jen ty supernejlepší soubory jen těch pár vyvolených, kteří superfotí, dělají superpřeklady v supergrafice, ale měli by mít příležitost všichni, kteří chtějí tomuhle webu věnovat svůj čas a energii.

Znovu opakuju, že mazání už jednou nahrátých a schválených souborů, ať už jsou to fotky, překlady nebo doplňky komponent je NEFÉR, NEFÉR, NEFÉR !!!

poznámka s ohledem na to co napsal stOKYi:
- Ohledně kapacity webu jsem ještě ochoten akceptovat byť se skřípěním zubů mazání obrázků, pokud přijde nějaký úplně stejný ale lepší.
- Nejsem ochoten akceptovat mazání souborů s pravidly a doplňky.
- Ale co vůbec nejsem ochoten akceptovat, tak je to snižování bodů, a trestání tak za něco, za co mohou moderátoři!!! Pokud by se někomu měli snižovat body, tak moderátorům, že nekvalitní soubor schválily.

31.5.2017 13:23:58 | Upraveno autorem (porovnej)

..
pri všetkej úcte, súhlasím s krenom.. takto by som dal príklad na sebe.. v minulosti som už bol demotivovaný nahrávať akékoľvek obrázky s tým, že som si povedal, že aj tak mi to niekto (asi špatňák) neschváli, lebo mi vidno prst na nohe, alebo expozícia bola krátka, dlhá what ever.. :) detto za dáky článok, za ktorý som dostal ja neviem... 3 body??.. vedel by som napísať asi ďalších 20 článkov resp. info o hrách, a keďže ma to nebaví (naopak preklady hier a pravidiel robím s radosťou), tak sa mi to neoplatí už ani kvôli tým bodom (keďže body ja osobne považujem aj trochu ako prestíž v komunite ZH). A takto sú tieto popisy bohužiaľ prázdne...

Ale to sme off topic, ako ináč :-|

PS: ešte som zabudol, že osobne mazaniu nekvalitných súborov rozumiem, o to tu vlastne ide..a keďže za kapacitu servera sa musí platiť asi nemalé peniaze.. v tomto mám vlastne aj pochopenie.. len neviem či znižovať body je spravodlivé..

31.5.2017 13:45:03 | Upraveno autorem (porovnej)

mazání - snižování
já nevidím problém v tom, že se "nekvalitní" nahradí "kvalitnějším", naopak si myslím, že mít u her více "stejných" dokumentů je nesmysl,

ale není přece možné, někomu, kdo udělal třeba to nejlepší co uměl, aby sem ostatním dal k dispozici nějaký dokument, byly strženy body za to, že někdo jiný to umí lépe,
ano, ať je na stránkách ta novější a lepší verze, ale není přece možné za to trestat autora původní horší verze!

31.5.2017 14:14:36

Uz rozumim
Takze to neni chyba, ale zamer. Ok pro me za me...uz je mi nejakou dobu celkem jedno kolik mam bodu. Jen me zajimalo cim to je :).
Jo ale zase na druhou stranu bych nerad prisel o rytirskou helmicku :)

31.5.2017 14:26:49

sTOKYi a křen
Za sebe pouze z pozice schvalovače popisů a recenzí (na zbytek nešahám, takže se k tomu nebudu ani vyjadřovat):

Recenzí může být kolik chce a když už nějaká prošla (ať už přes dřívější adminy, nebo přeze mě), tak ji nechám. Jinak je to s popisy. Tam může být bohužel jen jeden a protože komunita se nikdy nesjednotí v tom, jestli schválit "prozatímní" a případně nahradit "lepším", nebo zakazovat ty "prozatímní", dokud se neobjeví "dost dobrý", tak praktikuju tu dříve uvedenou variantu (s tím, že jsem nahrazení popisu novým využil asi tak 3x).
Co se týče množství bodů za popisy, řešili jsme to několikrát a je to nefér, ale odvíjí se zhruba poměrově od toho, jak jsou nastaveny body za překlady.

31.5.2017 14:57:39 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kew
Něco jsi napsal, ale úplně od věci. Je to jako bychom si stěžovali, že venku prší a ty jsi napsal, že je osm hodin večer.
Vůbec jsi nevysvětlil, a jako moderátor předpokládám bys to měl vědět, z jakého důvodu jsou umazávány už jednou přidělené body za práci, kterou někdo webu věnoval (bez ohledu na to, jestli byl příspěvek nahrazen lepším).

Body snad vyjadřují něčí aktivitu a práci pro web. To je jako bych si šel koupit nové vydání hry a požadoval jsem po vydavateli ať mi vrátí všechny peníze, které jsem zaplatil za předchozí vydání.

31.5.2017 15:55:16 | Upraveno autorem (porovnej)

křen
Jako moderátor opravdu nevím, proč to tak Zeus jako programátor webu nastavil, jen vím, že to tak funguje. Mimochodem jsem to Diovi dnes poslal jako podnět k řešení, jakmile se mi k tomu vyjádří, tak já nebo on dáme vědět, co se děje. Do té doby vím asi tak tolik, co vy. A že píšu od věci? Pokud vím, tak jsem napsal, že já bohužel "vidím" jen do popisů a recenzí, tvůj příspěvek se rozčiloval nad obrázky a soubory. Navíc jsem neřekl, že se to děje, řekl jsem jen, že je to možnost, jak ztratit body.

A ještě k popisům - pokud je popis natolik dobrý, že vydrží, body z něj má člověk pořád. Pokud je nahrazen jiným, znamená to, že to bylo natolik špatné, že to někoho dokopalo udělat lepší verzi a ještě i moderátor uznal, že je opravdu lepší a neudělá pouze úpravu verze původního autora, ale schválí úplně jinou verzi. Pak je možná nefér, že o ty body původní přispěvatel přijde, protože práci odvedl, ale zase z druhé strany to motivuje lidi, aby se snažili trochu víc hned napoprvé. Sám bojuju i v současnosti s tím, co schválit a co ne, protože na jednu stranu si říkám "potřebujeme materiál", ale zas na druhou stranu toho chybí tolik, že lidi se pak věnují radši něčemu jinému než tomu, aby spravovali to, co už je - i když by to vylepšit leckdy potřebovalo. Takže jednou schválený popis většinou už nikdo radikálně nepředělává, nehledě na to, jak může být slabý. A to vůbec neřeším, co všechno prošlo, než jsem se k tomu dostal já.
A zdůrazňuju, že výše psané se týká VÝHRADNĚ popisů, a opakuju, že všech ostatních položek může být u hry teoreticky LIBOVOLNÝ POČET.

Analogie s nákupem nové hry dává smysl, neříkám, že ne. Pokud se ti nelíbí současný stav, změnit ho může Zeus jako vlastník a programátor webu, já jako moderátor ne.

stOKYi> Nepochopil jsem úplně, jak to myslíš. Nepíšeš popisy proto, že tě to nebaví, nebo že je za to málo bodů, nebo obojí? Kdyby bylo bodů víc, tak by tě to motivovalo víc? Nemá cenu jít do detailů, ale jsem původem taky překladatel a přece jen když dostaneš 5 bodů za A4ku pravidel nalitou do původní grafiky, kolik bodů mám dávat za jeden odstavec popisu hry? A jak to pak dělat v poměru k fotkám, které jsou otázka max. 5 minut "štelování" záběru, pak vyfocení dvou-tří fotek a výběru té nejlepší z nich? Systém není fér, nejsou na něj tabulky a v dohledné době asi ani nebudou, válčíme s tím, co máme, každý tak nějak po svém.

31.5.2017 22:50:35

Kew
netreba v tom nič hľadať. Myslel som to tak, že ma nemotivuje písať popisy, lebo ma to nebaví, je s tým občas i robota a ešte ku tomu je za to aj málo bodov :) Ak si niekto dokáže len tak sadnúť a písať o hre, tak potom klobúk dole, ale ku popisu si treba tiež čo to o hre naštudovať. O bodovaní sa tu asi nemá cenu baviť, ale keby boli lepšie hodnotené, tak by si aj ľudia dali na nich viac záležať a ak by za to dostali aj viac bodov, tak by ich mali aj chuť po sebe (po napr. tvojich pripomienkach ) aj opravovať. Takto niekto napíše popis (možno dobrý a dá si s ním prácu) dostane 5 bodov a potom sa na to možno aj kvôli tomu vy... , :)

ale ako vravím, to je moja vec pohľadu, určite nevravím, že je to správny názor.

31.5.2017 23:11:59

2*100+3*3
Ja myslim, ze v tom hledate nejakou slozitou vedu, ktera nema za cil nic mensiho nez zpusobovat krivdu. A pritom to podle mne bude velice jednoducha matematika. Uzivatel ma 3 popisy kazdy za 3 body a 100 fotek kazdou za 2 body, dohromady 209 (nevim presne ty nasobky, popisuji jen jednoduchy princip jak bych to treba jako programator mohl jednoduse vyresit). Pokud se fotka smaze, ma fotek mene a mene bodu. Jednoduche reseni a nejspis nikoho nenapadlo, ze nekdy dojde k nejakemu cisteni fotek/popisu a ze nekomu bude tak hrozne vadit, ze mu zmizely 3 body za starou rozmazanou fotku.

31.5.2017 23:20:54 | Upraveno autorem (porovnej)

to robkin
Nezlob se, ale mě to tedy z principu vadí. Body jsem nedostal za fotku, ale za práci, energii, kterou jsem tomuhle webu "kdysi" věnoval a i díky mému starému příspěvku a rozmazané (kdysi dobré) fotce je ten web teď tam kde je a kde jsem i já malým dílem dopomohl aby byl. Proto mám být za to, že jsem webu pomohl se etablovat, odměněn a ne trestán. To opravdu není o nějaké staré rozmazané fotce, ale o principu a důvodu bodování.

Jednou přidělené body mají rozhodně zůstat, ať už je příspěvek nahrazen nebo ne.

1.6.2017 04:12:21

Body za preklady v grafice
Za to bych klidne daval body po stovkach. Pak by se mohlo zvysit bodovani za popisy a recenze.
Vzdyt je to tak jednoduche :)

1.6.2017 08:40:07

A když už,
myslím, že by bylo fajn, aby byl uživatel informován, co z jeho obsahu bylo odstraněno... Stejně tak, jako když body získá. Nebo je to přílišný zásah do vnitřností webu?

edit: skoro bych ale řekl, že to souvisí se změnami ve fotogaleriích - zřejmě inventura při té příležitosti - jinak by to asi nebylo tak masové...

edit2: tak teď už tomu nerozumím vůbec... Shodou okolností jsem přišel na jednu z mých smazaných fotek - u Dobyvatelů vesmíru - detail polepek. Dle mého ostrá, detailní fotka, na které bylo dobře vidět napasování homemade polepek, navíc opalcovaná několika uživateli a s několika komentáři, protože se mi podařil kompozičně poměrně zdařilý kousek. Co na tomhle komu vadí?

5.6.2017 08:24:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Double post
Kdyz 2x rychle zmacknu tlatiko Pridat (prespevek), prida se 2x

29.6.2017 14:41:28

Vybíráme z Bazaru

Troyes
Troyes
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas