Zóna: Tajemství Černobylu

xxxxxxxxoo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Zóna: Tajemství Černobylu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost, Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Krzysztof Głośnicki
Maciej Drewing
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cz edice

Nějak jsem přehlédl,že bylo ohlášeno vydání v Cz.
A v připravovaných novinkách ,zde na ZH taky není.

15.11.2019 08:25:17

a já se těšil,
že nám jdeš sdělit, že to jde rychleji, a že už to máte na skladě o den dřív...

16.12.2020 11:26:17

Pelly
Normálně mám strach napsat, že jsem měl pravdu.
Zase se přiřítí smršť, která označí můj příspěvek jako nevhodný nebo přímo admin jako "hloupý".
Oni ti spravedliví v poslední době rostou ze země jako houby po dešti.

16.12.2020 12:40:29

dobrá věc se podařila
jestli věci vyjdou, měli bychom v pondělí Zonu provětrat v JouobCastu. Stay Tuned!

19.12.2020 17:11:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Do Vánoc
Osobně nechápu tady tu snahu stihnout všechno do Vánoc (bavím se o těch případech na poslední chvíli). Chápu, že release v říjnu/listopadu může mít velký dopad na prodejnost titulu, pokud má ale hra dorazit 3 dny před Štědrým dnem nebo až týden po něm, bohajeho, vždyť to je úplně jedno. Za sebe mohu prohlásit, že není nic horšího, než když se různé předobjednávky začaly doručovat právě teď. Všude fronty až do... do ulice, nervózní lidé, protivní doručovatelé, unavení prodejci... Jsem rád, když se tomuto martýriu můžu vyhnout.

19.12.2020 18:21:49

Vánoce
Ono je to jednoduché,Zona promeškala tyto vánoce,což může mít důsledek menších prodejů.
Když to porovnáš s Arnakem(né kvality hry nebo mechanismy),ale datum vydání,tak Arnak má náskok který Zona nemusí dohnat. Pokud to totiž nebude titul jako třeba Na křídlech nebo Scythe ,tak ty prodeje před vánoci jsou celkem zásadní.Pokud by byl třeba Arnak i Zona ,lide by objednávali obě hry ,takto ,ale Zona přišla o chlup později.
Problém,podle mě je,že v lednu prodeje poklesnou a to i u deskových her(však všichni nakoupili na vánoce) a když se zase zvedne ,už tu budou nové hry a pokud ty starší nebudou top,nemají už moc šancí.

19.12.2020 18:37:04

Těším se moc
Já se těším a počkám si až to vánoční šílenství opadne :)
Jakožto milovník série PC her S.T.A.L.K.E.R je to pro mě must have :)

19.12.2020 20:10:45

Bastacka
Kdyby takhle naříkali v BF, tak to i chápu, ale nějak mi uniká, z čeho máš ten hysterák ty.
Neumím představit, že kdybych nějakou hru fakt chtěla, tak si ji nekoupím jen proto, že nejsou Vánoce nebo že mezitím vyšla nějaká novinka.
A taky podle mě srovnáváš hrušky s jablkama.
Je blbost srovnávat vánoční (!!!) prodeje hry, co je od 12, a má líbeznou grafiku, čili je stále ještě v kategorii "rodinná"- se hrou od 18 u níž nikdo teď dopředu přesně neví, nakolik je nebo není drsná. To srovnávej prodeje s nějakým This War of Mine, nebo něčím takovým.
Takže ty tvoje závěry mi přijdou jen jako chronické "kdo chce psa bít - hůl si najde!" :-/

19.12.2020 20:22:02 | Upraveno autorem (porovnej)

zacinajici
Nějak mi uniká smysl tvého komentáře.Já odpovídal na saiweruv post ohledně vánoc.A jak jsem psal, vůbec nejde o konkretní hru,Arnak jsem použil,protože to do vánoc ta hra stihla.Stejně tak Divukraj.
Samozřejmě jsou lidé co si hru koupí i po vánocích,ale také je velké procento,co by si před vánoci koupilo a pak už ne.
Samozřejmě,pokud to bude extra dobrá hra,tak se bude prodávat pořád.

19.12.2020 21:47:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Doručení
Osobně sdílím názor, že je lepší hru stihnout do Vánoc, neboť určitě jsou hráči, kteří by ji koupili před Vánoci, ale když nebude, sáhnou po něčem jiném a tuhle nechají být.
Určitě ale nechci nijak pokračovat v téhle "hádce" :)
Osobně mám předobjednávku už nějakou dobu dobu u Fantasyobchodu. Teď přišla SMS, že odesláno, teď už tedy jen doufat, že to stihne Zásilkovna dodat... ????

21.12.2020 12:42:47 | Upraveno autorem (porovnej)

tak prd...
jak už to tak bývá, člověk míní, život mění. Natáčení posunuto na cca "mezi svátky"

21.12.2020 21:03:15

Pelly
Škoda,chtěl jsem ignorovat efekt dopadu artefaktu a musím tedy počkat.

21.12.2020 21:17:59

nerozumím...
je v tom něco víc? Snad tam zas nemám nějakou botu?

21.12.2020 21:52:12

Pelly
Spíš je to nějaký "zmršený" :D

22.12.2020 00:07:23

?
Za chvilku mi doputuje moje kopie. Vůbec nechápu o co jde. Můžete být konkrétnější?

22.12.2020 08:08:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Objevuji se hlasy, kterym se nelibi preklad scavenger jako mrchozrout - konkretne scavenger suit jako oblek mrchozrouta. A jeho efekt: ignoruj efekt dopadu artefaktu.
___
redaktor Deskofobie

22.12.2020 09:07:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Aha
Takže běžný BF hate... Ok, zatím zůstávám v klidu...

A propos: pokud má někdo problém s překladem, proč to neřekne přímo mě?

22.12.2020 09:29:49 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Klasickej hate, no stress....




"I want to play a game." Jigsaw

22.12.2020 09:33:49

hate
Neoznačil bych to za hate. Spíš takový povzdech. Deadliny jsou často šibeniční, takže dokážu pochopit, že nějaký kvalitní překlad, případně poradit se s komunitou je utopie.

22.12.2020 10:02:52

Dobrý. A teď vážně...
Jak jinak by dotyční šťouralové chtěli přeložit scavenger? Dva slovníky angličtiny mi nabídly pouze výraz mrchožrout a pouze slovník na seznam.cz mi kromě mrchožrouta nabídl ještě podivnou variantu vybírač popelnic.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

22.12.2020 10:14:51

MalcolmReynolds

Slidic, Patrac, Sberac, da se neco najit

22.12.2020 10:22:48

...
Neznám předlohu, ale řekl bych, že zde scavenger není nějaký ghúl požírající mrtvoly (mršiny), ale spíš člověk v postapo světe hledající v bordelu nějaké užitečné věci. Takže najít spíš výraz v této oblasti.
Ale, aby bylo jasno, je mi osobně jedno, jak je to přeložený a nejsem na ničí straně.
___
redaktor Deskofobie

22.12.2020 10:34:32

MalcolmReynolds
Tak osobně jsem nechtěl mrchožrouta komentovat, ale když jsi začal s tím slovníkem :
Definition of scavenger

1 chiefly British : a person employed to remove dirt and refuse from streets
2 : one that scavenges: such as
a : a garbage collector
b : a junk collector
c : a chemically active substance acting to make innocuous or remove an undesirable substance
3 : an organism that typically feeds on

You might guess that "scavenger" is a derivative of "scavenge," but the reverse is actually true; "scavenger" is the older word, first appearing in English in 1530, and the back-formation "scavenge" came into English in the mid-17th century. "Scavenger" is an alteration of the earlier "scavager," itself from Anglo-French scawageour, meaning "collector of scavage." In medieval times, "scavage" was a tax levied by towns and cities on goods put up for sale by nonresidents, in order to provide resident merchants with a competitive advantage. The officers in charge of collecting this tax were later made responsible for keeping streets clean, and that's how "scavenger" came to refer to a public sanitation employee in Great Britain before acquiring its current sense referring to a person who salvages discarded items.

22.12.2020 10:37:34

...

Už je škoda plakať nad rozliatym mliekom. Áno výraz zberač, a pod . by bol vhodnejší,ake ten, čo je tam teraz.Do budúcna by bolo asi fajn sa opýtať aj komunity, na ich pochopenie prekladu,možno sa nájde lepší výraz. Viac hláv, viac kapusty :-)

22.12.2020 10:40:21

:-)
Tak pokud jde o tohle, tak vyraz mrchzrout je tam použit zcela záměrně a po zralé úvaze. Jestli soudíte kvalitu překladu podle tohoto... Upřímně "sberač" je hodně úsměvné...

22.12.2020 10:44:28

Všem
Takže hra Arctic Scavengers byla podle vás Arktičtí sběrači??? Tak to jsem asi hrál úplně jinou hru. V postapo prostředí pro mě bude scavenger VŽDY mrchožrout. Až se děj bude odehrávat v chudinských čtvrtích Anglie 17. století, může to být sběrač, ale v tomhle kontextu mi to připadá jako nesmysl.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

22.12.2020 10:53:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Únik z Alcatrazu
Únikovka: Únik z Alcatrazu
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas