nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zombie Teenz Evoluce

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
FoxGames
Le Scorpion Masqué
Autoři: Annick Lobet
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Stáhly se do stok. Tam čekaly a množily se. Nyní útočí po celém městě. Zombies se vrátily a jsou připraveny pohltit celé město. Rychle a nemilosrdně. Leda by se jim někdo postavil... Budeš to ty a tvoje parta kamarádů?

Hra Zombie Teenz Evoluce volně navazuje na předchozí díl Zombie Kids Evoluce. S prvním dílem ji spojuje zejména téma a nezapomenutelné grafické zpracování. Hráči se ocitnou v rolích odrostlejších dětí, které se snaží v zombie zamořeném městě nalézt dostatek surovin k vytvoření léku, který zvrátí zombie infekci. 

Opět se jedná o kooperativní hru s rozvojem, kdy obsah hry objevujete postupně - čím více odehraných her, tím více odemčeného dalšího obsahu. 

Už přicházejí - Příprava hry:

Na začátku hry si každý hráč vybere, za jakou postavu bude hrát. Na plánu se vybere jeden výlez ze stok a na něj umístí kartičku zombie v dané barvě. Následně hra může začít. 

Jsou všude ve městě - Průběh hry:

Na začátku svého kola si hráč hodí bílou kostkou. Podle právě hozené barvy buď nasadí zombii z řady vedle hracího plánu na výlez ze stok v dané barvě, nebo pohne určenou zombií na hracím plánu v požadovaném směru. Zombie vždy směřují k jedné z budov, kterou se snaží obsadit. Pokud se to jedné z nich podaří a měla by se dál pohnout, přeskočí na další budovu. Jakmile jsou obsazeny všechny čtyři budovy ve městě, hra končí. 

Dvě strany kostky jsou vyhrazeny pro otazníky. Pokud padne právě otazník, hráči si tahají kartu událostí. Některé karty mají pozitivní efekt, např. přestávka, kdy zombie nedělají nic. Jiné naopak způsobí, že se pohnou všechny zombie na plánu. Což může také znamenat rychlý konec hry. 

Úkolem hráčů je donést 4 bedny z budov ve městě do školy uprostřed hracího plánu. Ve svém tahu provedou libovolné dvě akce (klidně i tu samou opakovaně). Mohou konkrétně:

  • pohnout se na vedlejší pole.
  • zaútočit (zasáhnou zombie na stejném poli, ta jde pak zpět do řady mimo herní plán).
  • předat bednu hráči na sousedním poli.

Mohou se také jedné nebo obou akcí vzdát. Následně hraje další hráč. 

Už je to za námi - Konec hry:

Hra končí okamžitě, pokud hráči donesou všechny 4 bedny se zásobami do školy. V takovém případě hráči vyhrají. Pokud ale zombie obsadí všechny 4 budovy ve městě, hráči prohrávají. 

Autor: martinsun

Další názvy této společenské hry

  • Zombie Teenz Evolution
  • Zombie Teenz: Ewolucja