Zombicide: Invader

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Invader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

balancování obtížnosti

Za mě je to rozhodně nejlepší díl Zombicide série a zároveň také první, ke kterému mám KS edici, takže hromady dodatečného obsahu. Jenže společně s novým obsahem nastává i zásadní problém: Jak vybalancovat obtížnost?

Hru hrajeme vždy v menším počtu lidí než je 6, nejčastěji ve 4 nebo 5, každý má jednoho přeživšího (jsme tedy 1-2 pod doporučeným limitem). Hra ale neustále osciluje mezi dvěma extrémy: buď je příliš jednoduchá, nebo se to naopak nedá... A většinou to záleží jenom na tom, jak jsou na sebe nalepené karty abominací - vytáhnout si tři v jednom kole je konečná. naopak pokud abominace chodí málo, je to zívačka...

Máte nějaké typy, jak ideálně namíchat spawnovací xenos balíček, aby v něm byl dobrý poměr abominací, obyč. xenos a bonusových potvor z KS? Případně jak upravit balík vybavení s kartami Black Ops?

Aktuálně hrajeme worker+hunter+tank všechny karty vyšší obtížnosti (tzn spawnují se po 4 na modré), k tomu po 4 kartcáh flingers+spitters a 6-8 karet abominace. Vybavením z Black Ops kompenzujeme nižší počet hráčů, ale stále to není úplně ono.
23.1.2020 09:39:50

obtížnost
Tahle věc (balanc obtížnosti) je problém napříč všemi verzemi Zombicide a pomyslné nůžky se ještě více rozevírají s dalším herním obsahem.

Já bych určitě začal tím, že pokud je příchod Abo natolik fatální, rozhodně bych jej neponechal náhodě. Neboli karty s Abo bych do balíčku umístil podle nějakého daného vzorce, třeba na každé tři Xenos karty jednu Abo kartu.


23.1.2020 10:51:31

BGG
Na BGG jsou ke stažení jakési charracter randomizery, Xeno spawn deck creator atp. Doporučuji skouknout, možná tam najdeš něco zajímavého.

23.1.2020 10:59:38

Obtíížnost

Obtížnost se zde nastavuje velmi obtížně. Záleží na misi, složení přeživších a pak na náhodě. Když ti vyleze spoilerka ve špatném místě, je hned mold plný barák a to je pak velký problém. Nastavení spawn je hold potřeba zkoušet. Za mě je asi dobré odebrat nějaké karty, když tam nějaké chcu přidat. Já mám rád vyšší obtížnost u Zombicide. Přidával bych jen jeden typ xeno navíc a jednu abominaci (třeba druhou spoilerku, nebo jinou). Přišlo mi totiž, z předchozího hraní, že je to příliš jednoduché jen se základním spawn balíčkem.

Co teď hráváme Misi 8 z Invadera, tak z balíčku odeberu karty 1-20 a přidám všechny karty Seekerů a Shadow Ab. V některých pokusech sme měli i druhou spoilerku, ale to už je moc. Zatím sme to nedali, ale myslím, že je to krásně hard obtížnost, která se dá zvládnout. Hráváme většinou ve dvou či třech hráčích (s třema či dvěmi hrdiny).

23.1.2020 12:25:13

druhá spoiler abom.
Myslel jsem, že hrát se dvěma spoiler abominacemi je standard, když jsou dvě v krabici. :)
(začne to být peklo až v Black Ops, kde je stůl moldů plný už od začátku)

Je otázka, nakolik tu obtížnost skutečně vybalancoval lze, když průběh hry řídí z větší části náhoda. Posledně se nám to zdálo moc lehké, tak jsme místo Black Ops bota a turretu použili klasické stroje ze základu, a pak nás ve druhém kole pro změnu podělalo prohledávání, kdy ze čtyř karet tři spawnovaly xenos na moldy (takže 27 xenos za kolo, se kterejma nešlo už nic moc dělat) a v zápěti přišla abominace.

23.1.2020 12:46:23

2x Spoiler

Od toho, co sme šáhli na obtížnost, jsme vždy měli dvě spoilerky, ale při posledním pokusu už nechtěli. I když tam nás hlavně, podle mě, vždy zničil první spawn spoilerky v nejvzdálenějším koutě. Já bych klidně hrál s 2x spoilerka a shadow, ale na obtížnosti je nutno se shodnout s kolegy. 8)

K Black Ops sem se ještě nedostal. Jedem to postupně. 8) Ale už sem tu četl, že je to dost obtížné, a těším se na to.

Jak říkáš, je těžké tu obtížnost nastavit. Náhoda udělá své.

Mold spawn je peklo, to už nás párkrát zařízlo i na základní obtížnost. 8D Chce to správné postavy, nebo být daleko od mold. 8D

23.1.2020 13:16:43

Black Ops
S tou obtížností právě nevím. Taky jsem to četl, ale zatím 3/3 misí (a to měly být medium a hard) byly s prstem v nose - a to jsme hráli jen v pěti a jen dva z toho byly postavy z Black Ops. Nové zbraně a roboti jsou hrozně over-powered, zatímco na obtížnosti hry se změní jen startovní počet moldů.

23.1.2020 15:16:32

2 Dansemacabre
Jenom se v souvislosti s Black Ops zeptám, předpokládám, že bez ohledu na počet hrdinů to hrajete tak, že všichni mají rank Soldier, tzn. že nemohou hledat v místnostech (tedy vyjma "Security Room") ?

23.1.2020 15:40:15

Black ops
To je dobré vědět, že si máme obtížnost trošku zvednout. Je pravda, že ta jejich SG je fakt dobrá, ale zase na druhou stranu, na Abominaci z BO to je potřeba. 8)

24.1.2020 06:54:38

Black Ops a obtížnost
Hrajeme to podle postav: Black Ops postavy (vojáci) hledají v červených, civilisti kdekoli. Při vyšším počtu B.O. postav vyfasujou jednoho hledacího drona. Hru se šesti B.O. sme vůbec nezkoušeli.

ad B.O. abominace: jo, ta může být docela pekelně těžká v klasické hře, ale právě v těch B.O. misích zas tak ne, protože padne na jeden výstřel Meteor turreru, který nemusí vidět a pokryje čtvrtinu mapy. Případně ji stačí nalákat na pod zónu a odpálit.

Další pravidlo, co doporučuju změnit: v B.O. misích dávají fialový a zelený ovladač na roboty hned na startovní pole a dle pravidel je za jeho zvednutí 5 exp. Znamená to tedy, že postava dostane 5 exp ještě než vůbec začne hrát. Tohle je myslím lepší zrušit a exp za to nedávat.

24.1.2020 09:52:33

Black Ops
No vidíš, ty pod zóny mě hned nenapadly. Zatím nevím jak to bude fungovat, ale přeci jen už se musí s tou abominací blbnout (když si vzpomenu na Černý mor, kde sme někdy Abominaci popotahovali po mapě od brzkých kol 8D ).

S těma ovladačema pro SG a bota je to určitě věc ke zvážení. Dík za radu. ;-) Ale uvidím, kdy se k BO dostaneme. Po Invaderovy chceme hrát Wulfsburg.

24.1.2020 13:30:48

2 Dansemacabre
Pak si to vyzkoušej (nejenom v Black Ops scénářích) jenom s vojáky, co hledají věci pouze v červených místnostech. Dej ale jednotce do začátku jeden ten speciální předmět, jehož držení umožňuje vojákovi hledat všude, aby to zase nebyl až takový masochismus :)

A mimochodem, dodržujete při hraní pořadí hrdinů? Tzn. ten, kdo jde v daném kole jako první, musí jít v kole následujícím jako poslední? Tohle obvykle opomíjené pravidlo nastavení obtížnosti také trochu posune.

A naposled, své si k dění na mapě řekne i způsob, kterým umisťujete (nasazujete) Xenos do "kokonů" v okamžiku, kdy je jich nedostatečný počet. Začnete nejbližšími nebo naopak těmi nejvzdálenějšími kokony?

24.1.2020 19:00:25

Vybíráme z Bazaru

Glory: A Game of Knights (CZ)
Glory: A Game of Knights (CZ)
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas