Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zombicide černý mor + zelená horda

Měl bych dotaz.

Nezkusil někdo zkombinovat černý mor a zelenou hordu dohromady?

A pokud ano, jaké s tím máte zkušenosti?

Je hra obtížnější? nebo naopak lehčí? Je potřeba nějaká úprava pravidel?

Smíchaly jste balíčky oživení a ze všech oživovacích míst může vylézt cokoliv? Nebo máte zvlášť místa pro hordu a zvlášť pro zombíky a oživujete ze dvou různých balíčků?

Děkuji za všechny nápady postřehy a zkušenosti. 

31.1.2022 08:30:23

Ahoj, ano, hrajeme dohromady úplně se vším, co máme :) Tedy ČM+ZH+WB a několik dalších rozšíření a KS figurek. Pravidla jsme nijak neupravovali, snad až na to, že neděláme nic speciálního při setkání dvou nekromantů (máme 4 a potkávají se fakt často). Nepoužíváme ani katapult a balistu, pokud tak nestanovují přímo pravidla scénáře. Všechno máme smíchané dohromady a na jakémkoli místě se může oživit cokoli.

Je to docela masakr - těžší je hra hlavně v tom, že je najednou na herní desce spoustu různých druhů zombies a je náročné sledovat, co která bude ve své aktivaci dělat, o kolik polí se pohne, jestli na přeživší bude moct zaútočit, koho je tedy třeba kosit přednostně apod. 

Z mé zkušenosti je to tak zábavnější, mnohem víc se toho na herní ploše děje. Hrát teď znovu jen s jednou sadou by mi asi přišlo takové nezáživné, ploché :)

31.1.2022 09:42:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za info.

Trochu jsem se bál jestli se nesníží obtížnost tím že při tolika zombií nebude tak často docházet k aktivaci z důvodu že zásoby daného druhu byly vyčerpány.

 

2.2.2022 12:49:16

Vybíráme z Bazaru

Advanced Squad Leader: Starter Kit #1 -ASL
Advanced Squad Leader: Starter Kit #1 -ASL
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas