Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak to nejlépe hrát za 4 postavy?

Chtěl bych se vás zeptat, jak to nejlépe hrát za 4 postavy místo 6? Všem moc děkuji za rady 

24.4.2023 08:20:52

Je několik možností. Buď se na internetu se dají stáhnout scénáře přímo pro 4 hrdiny, nebo pokud chceš hrát ty originální tak jsme zkoušeli dvě úpravy. Přidání jedné akce každému hrdinovi, nebo náhodně neaktivovat jednu až dvě počáteční zóny oživení. (Očísluješ si je a házíš kostkou). Druhá možnost se nám osvědčila víc, protože nenarušuje sílu postav, jen snižuje množství spawnovaných zombie.

24.4.2023 08:55:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@deiv_lupen děkuji moc za radu. Vyzkoušíme tedy tu druhou možnost, akorát prosím pro doplnění, co mě musí na těch kostkách padnout, abych věděl kde se zombií objeví? 

 

K tomu mám ještě dotaz, zdali jste nezkoušeli stáhnout počet zombií co se mají táhnout podle karet? Někdo doporučoval, že funguje snížení na ⅔3 zaokrouhlováné směrem nahoru? 

 

Zkoušel někdo tuto možnost? Funguje to?

24.4.2023 09:11:34

Zkoušeli jsme snížit počet spawn zone a to funguje skvěle. Případně hrát za přeživší z různých rozšíření, kteří o poznání silnější než hrdinové v základu. 

24.4.2023 09:24:41

Jak už padlo, nejlepší varianta je odebrat při setupu jednu náhodně zvolenou spawnovací zónu. 

______________
aka WantonDuke

24.4.2023 09:34:40

@Pepe46 Očísluju si jednotlivé spawn tokeny např. 1-6 a hodím D6. Co padne neaktivuji, zbytek ano. Pokud je víc zón než 6 mohu zamíchat třeba jednu barvu ze žolíkovek a tahat kartu. Fantazii se meze nekladou.

@Kulashaker Odebírání zóny při přípravě už mi přijde moc velké zjednodušení, protože tím vznikne stálé hluché/bezpečné místo.

24.4.2023 09:50:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Paladinové, Vikomti, Letopisy záp. kr. + rozšířka
Paladinové, Vikomti, Letopisy záp. kr. + rozšířka
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas