Zombicide (2nd Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Zombicide (2nd Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozdíly oproti jiným verzím

Zvažuji kterou variantu vydanou v češtině koupit.
Čím se tato - krom tématu - liší od Černého moru?
21.4.2021 10:33:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych řekl, že s každou další verzí je prostě a jednoduše vylepšená hratelnost. Zombicide je v tomhle dost evoluční hrou. Když si člověk zkusí zahrát první verzi Zombicide, a pak například Invader, tak je gameplay prostě naprosto jiný, a za mě mnohem lepší. Odpadlo mnoho nudných věcí, které jen zdržují od hry a prostě se rovnou řeže, střílí, mlátí! Co mě ale mrzí jsou scénáře, je jich prostě hodně málo :D

21.4.2021 10:43:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Neřekl bych, že je scénářů málo. Zrovna dvojka jich má 25.
+ další přibývají a budou přibývat na CMON webu.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.4.2021 11:00:52

Je asi na posouzení člověka, jestli je pro něj 25 hodně nebo málo :D. Já už mám 2nd edici předobjednanou a čekám na dodání. Hrál jsem všechny předchozí + Invader dokonce KS komplet, kde je těch scénářů ještě malinko více než u základu. Nicméně za mě je ta hra tak dobrá, že bych potřeboval scénářů minimálně dvojnásob :D

21.4.2021 11:30:44


jardoom: takže malá znovuhratelnost?

21.4.2021 11:41:21

Změny oproti proti Černému moru:

- více figurek a scénářů.
- dětské postavy které mají méně životů, ale mohou 1x za tah proklouznout.
- 4 zrůdy každá s trochu jinou mechanikou.
- Temné zony v budovách kde se zrodí zombie při otevření dveří.
- Nehážete kostkou při otevírání dveří.
- automobil
- méně slotů v batohu
- pokud zemře jeden z hrdinů je konec.
- můžete mít u sebe společníka čímž získáte jeho schopnost.

21.4.2021 11:53:48


zacinajici: Ani náhodou bych tomu neříkal malá znovuhratelnost. Každý scénář se dá zahrát kolikrát chceš, pokaždé to má jiný průběh, takže ti to nepříjde vubec stejné, nebo nudné. Ten prvek náhody díky hledání, spawnování ruznych mobů, je fakt dost velký měnič hry. Často se nám stává, že scénář, u kterého těžko procházíme, na druhé zahrání prolezem s prstem v nose nebo naopak na první zahrání je to easy, a při druhém pokusu třeba prohrajem. Znovuhratelnost je právě něco, co tahle hra má!! Nicméně já jsem fanda například Descentu/Gloomhavenu, který má ty příběhové linie propracovanější, a těch scénářů je tam v globálu prostě více. Gloom je samozřejmě extrém, Descent + rozšíření je také scénářově delší.

Doufejme, že se bude základ prodávat, protože s rozšířením Washington Z.C se přidává super kampaň, která tu hru zase oživí.

21.4.2021 12:04:13

Jardoom - ale come on, porovnavat Zombicide s Gloom? to fakt ne :D Zombicide je oddychovy dice fest, ktera na vic ani neaspiruje, gloom je propracovana RPG gamesa... Zombicide vicemene nulovy pribeh (prominte ale jednotlive scenare na sebe leeeehce navazuji, ale pribehem bych to fakt nenazyval) atd... ;)

jinak jak uz tu bylo zmineno, gamesa mi dorazila dneska domu... tzn zatim jen unboxing :) ale proti cernemu moru - vylepsena hratelnost, zjednoduseni nekterych zbytecne complicated veci, pridani novych mechanik atd...

ale realne o co celkove jde - je tematika - libi se ti moderni prostredi ala Walking dead - tak to je hra pro tebe (zde predpoklad toho ze se Ti libi Zombicide jako takovy), pokud mas radsi scifi, pak Invader, pokud fantasy tak Cerny mor... nic vic extra bych za tim nehledal, CMON proste jen recykluje a recykluje s drobnymi upravami, aby vydelaval penize ;)

29.4.2021 20:13:18

Ty jo, ačkoliv mám černý mor, wulsburg, friends and foes, střelce atd. a všechno v barvě téměř. trochu jste ně nalakali na toto, ikdyz  je to v podstatě stejne ale ta grafika,nove mechanismy a moderní prostředí to me láká jak cyp 

Jeff

8.5.2021 21:20:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Truhlaříci s.r.o
Truhlaříci s.r.o
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas