Zombicide (2nd Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Zombicide (2nd Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ktorý Zombicide?

Ahojte, potreboval by som poradiť, ktorý zombicide sa oplatí .. nechcem mať všetky zombicide hry a hrať len jednu, chcel by som komplexnú verziu, znovihrateľnú, s rozšíreniami, určite v CZ… najviac ma laka 2 edicia, nakolko mesto, súčastnosť a zombie mi sedia najviac, ale nechám si poradiť… vďaka.

12.7.2023 13:31:13

Nejlepší je mít KS edici aby jsi měl hromadu obsahu, ale tu česky neseženeš. Řekl bych tedy ten, který má nejvíce přeložených rozšíření. Jinak vybírej podle toho, které téma ti sedí nejvíc.

12.7.2023 15:57:17

Ahoj, měl jsem postupně všechny a je to převážně o tom tématu. 2 edice je hezká, ale rozhodně nejjednodušší ze všech. Ale to se dá snadno upravit skrze house rule (např. u každého rodění +x navíc). Černého moru je nejvíc přeloženého (ale ona ta eng u toho opravdu není složitá), ale je nejpomalejší ze všech. Western je fajn, ale příjde mi, že odflákli mise. Invader mám nejraději tématicky a koncentrovaná palba je skvělá, ale nevyšel CZ. Marvel v CZ podání je spíš takový pokusný (standees, méně misí)

Co se týká KS obsahu, měl jsem ho u 3 a popravdě to s ním bylo daleko horší. Abominace ještě, ale vybírat z 150 přeživších a pamatovat si o 6 druhů chodců, to mi smysl nedávalo. Vždy šel poměrně rychle pryč. 

 

12.7.2023 19:16:16

Černý mor, vyšel k němu Wolfsburg. Je kompatibilní se Zelenou Hordou (byť já ji nemusím) a pokud BF vydá Bílou smrt, tak budou v češtině tři kompatibilní základní hry + jedna velká expanze. To asi obsahově nic jiného v ČJ netrumfne.

12.7.2023 19:31:03

No to je asi jen o tom, které téma tě bere, já jsem na fantasy, takže scifi, western a modernu nechci, marvel už vůbec, ale jinak jsou to všechno velmi podobné hry, já to miluju ale především proto, že si můžu hrát vlastní mise a různě si vytvářet vlastní příběhy, klasické scénáře nehraju vůbec, ta hra mohla být mnohem lepší, kdyby se jí pověnovali. Jestli chceš hrát klasické mise, asi ti stačí základ, max nějaké menší rozšíření a klidně tu moderní verzi. Je to ameritrash, nečekal bych nic komplexního, je to spíš o tématu a vybíječka zombíků, takové Diablo, euraři u toho budou asi spíš trpět.

13.7.2023 09:01:14

Vďaka za názory… Mňa viacej berie moderný štýl, predsa brokovnica ku zombii patrí :) A ano, viem, že fantasy je predložených viacej… bolo by super, keby preložili chlapci aj Washington… vraj tam sa dosť upravuje práve ľahkosť tejto hry… fantasy je môj štýl, ale ten modern ma láka viacej… hoc nemá takú ppdporu v CZ…

14.7.2023 22:05:33

Vybíráme z Bazaru

Za pár stovek - Legendary (Marvel) - EN
Za pár stovek - Legendary (Marvel) - EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas