ZhanGuo

ZhanGuo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Whats Your Game?
Autoři: Marco Canetta
Stefania Niccolini
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

- „Císař si přeje postavit ve zdejší provincii honosný palác na počest svého rodu!“
- „Ale pane, lidé potřebují sklidit úrodu, než skončí léto!“
- „Ať pošlou na pole své syny a dcery. Do zítřka chci mít k odvedení sto zdravých dělníků!“

Ve hře ZhanGuo se hráči stanou pomocníky císaře ve sjednocení Číny po období Válčících států. Budou stavět paláce na jeho počest, zeď na obranu proti barbarům ze severu, dosazovat do jednotlivých provincií loajální guvernéry a v říši zavádět jednotné písmo, měnu a zákony. Hráč, kterému se bude ve všech oblastech nejvíce dařit, se stane císařovým oblíbencem a vítězem hry.

Hlavním hracím prvkem hry jsou karty, které hráči budou dostávat v každém kole hry. Tyto karty mají dvě funkce: zaprvé mohou být zahrány na hráčovu soukromou desku, kde přispívají ke sjednocení země a přinášejí bonusy k příštím tahům. Druhou možností je kartu zahrát do oblasti císařského dvora a získat tím akci, kterou může být najmutí úředníka, nábor dělníků, stavba zdi nebo paláce, přesun úředníků, nebo jmenování guvernéra. Tyto akce jsou za určitých podmínek posilovány právě výše zmíněnými bonusy z karet zahraných hráčem na desku.

Čím více karet hráč zahraje do dvora, tím více akcí provede. Čím více zahraje na svou desku, tím silnější akce získá v budoucnu (díky bonusům) a tím více má vlivu v oblasti sjednocování říše. Ten se počítá speciálními žetony tří druhů (písmo, měna, zákony) a za převahu v jejich vlastnictví hráč může na konci každého kola získat nezanedbatelnou odměnu.

Některé tahy hráčů (nábor dělníků, sjednocovací akce) mohou v provinciích vyvolat nepokoje, které je nutné umírňovat, jinak provincie přestanou spolupracovat.

Hra trvá pět kol a v každém z nich hráč zahraje přesně šest karet. Body hráči získávají již v průběhu hry, ale hlavní bodování probíhá na konci hry, kdy se bodují splněné císařské úkoly (kombinace zdí, paláců a guvernérů postavených v předem nalosovaných provinciích) a další předem dané kategorie.

 

Autor: Kew

Vybíráme z aukcí

Poslední zpráva
Poslední zpráva
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas