Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Figurky ze speciální edice

Zdravím,
neměla by nějaká dobrá duše na půjčení 1 figurku každého typu ze speciální edice?
viz. https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/1937/12746.jpg

Chtěl bych se je pokusit naskenovat a udělat z nich 3D modely, aby si je každý mohl případně (nechat) vytisknou.
Figurky samozřejmě po řádném nafocení vrátím.
11.8.2020 17:03:05

+1
Figurky memám, ale o výsledné modely by zájem byl :)

11.8.2020 21:25:40 | Upraveno autorem (porovnej)

+2

Rozhodně bych také měla zájem, figurky ale bohužel nemám.

28.8.2020 22:40:44

LNF

+3
Také bych se přidal...

29.8.2020 08:43:55

+4

Taky bych se přidal, ale figurky nemám.

29.8.2020 19:00:37

X

Jak to dopadlo, máš?

4.10.2020 11:12:50

Spesl figurky

Myslim, ze se tu potom vsichni pocurame blahem :D. Rada bych zapujcila, bohuzel mame jen ty obyc.

2.11.2020 21:53:55

X
Bohužel jsem stále nenarazil na nikoho, kdo by figurky ze speciální edice měl. Takže pokud byste o někom věděli, tak dejte určitě vědět.
Rád se o případné modely podělím :)
Případně pokud se podaří alespoň sehnat co nejvíce fotek v dobré kvalitě z různých stran a úhlů, tak se je mohu pokusit vymodelovat podle toho, ale bohužel jsem rozumné podklady zatím nenašel.

26.11.2020 16:08:03

nejake fotky

https://wren08.wordpress.com/pimping-my-board-games/pimping-my-board-games-discworld-ankh-morpork-wip/

27.11.2020 09:49:41

...
Když jsem brouzdal po webu, abych taky okouknul jak vypadají spešl figurky pro Ankh-Morpork (a Čarodějky), tak mi nakonec přijde, že tomu to dřevo furt celkem slušně konkuruje. Vlastně bych řekl, že pokud tu je nějakej šikovnej modelář figurek, tak má celkem velkej prostor k seberealizaci. Kor když má svět Zeměplochy tak bohatej fond všemožnejch obrázků. Třeba by z toho nakonec mohlo vzejít i něco kultovnějšího než originál. ;)

Jinak jsem při tom bloumání natrefil i na podnikavce, co prodává za celkem slušnej randál vlastní figurky zde:
https://www.etsy.com/shop/PlanszowyDobromir?ref=simple-shop-header-name&listing_id=776663366

Na zmíněnej kultovní počin to sice příliš nevypadá, ale kdo ví - někomu to třeba může sednout na první dobrou.

28.11.2020 11:23:12

De Luxe figurky
Já jsem se pokusil o vlastní tvorbu, ale už to nějakou dobu spí. Myslím, že to není zcela nepovedené, má to ale jeden malý, no vlastně velký, háček. Tedy spíš hák. Hák jako kráva. Je to velké. Nějak jsem to neodhadnul. Kdybych zvětšil herní plán tak 2x, bylo by to akorát. Jasně, pustit se do toho znovu a udělat to menší, to je předsi jednoduché. Jenže když celou dobu budu mít před sebou ty figurky, který se mi líbí, a zaboha se k tomu ne a ne trefit v menším... To mě zrovna chutí do práce nenaplňuje...

2.2.2021 11:28:59

!?

2x vetsi, nebo 1x vetsi.
Dost podstatny rozdil. S platnem by jsi nemel mit problem nechat udelat, ale kde to chces hrat?
Predem diky za odpoved a za fotky.

2.2.2021 13:50:37

Figurky XXXL
Fotka je uploadovaná, čeká na schválení. Právě že větší plátno ne, takže budu muset začít úplně znovu...
Můj agent je v ramenech 43 mm široký, troll dokonce 51 mm. A známka obtíží má průměr 29 mm. Přepálil jsem to slušně. Ale byl to můj první pokus o sochání vůbec. Dělal jsem to, abych byl spokojený s detaily. No a byl sem. Ta nadrozměrnost mi docvakla ex post.
Koukal jsem na fotky toho co prodává ten polák. Pěkné to má. No, dám si závazek - jestli to do roka nezbastlím, koupím si komplet sadu od něj.

2.2.2021 16:09:30 | Upraveno autorem (porovnej)

@Grimpo  Jak se daří s figurkami? 

Upřímně obdivuju, všechny kdo umí 3D modely vytvářet a mají můj respekt. Já s nákresy končím u 2D a maximálně 3D rozkreslím návrh nábytku.

23.5.2021 14:14:50

2JanaK00: Nijak to nepokračuje, bohužel. Doma spíš teď frčí Takenoko+, Azul a Nova Luna, takže do pokračování na Morporku nějak chybí motivace. A čas. Bohužel. Kdyby to bylo v 3Dčku, tak by zmenšování zvětšování byla sranda. Ale tohle je x hodin se skalpelem a různýma tvořítkama a s FIMO hmotou…

8.7.2021 13:50:08 | Upraveno autorem (porovnej)

U nás v Myším doupěti jsme namodelovali a vyrobili alternativu k Deluxe figurkám. Modely jsou ke stažení a i na případném tisku se můžeme dohodnout.

https://www.mysidoupe.eu/mysi-klub-volny-obsah-ke-stazeni/zemeplocha-ankh-morpork-figurky/

Deskovkám zdar!

21.9.2021 15:27:20

Díky moc za modely pro 3d tisk. Sice hru ještě nemám ani rozdělanou, ale nevěděl by někdo, kolik ks jednotlivých komponent v jakých barvách musím tisknout? Resp, kolik je vhodných tisknout? Napr. 5 domečku od každé barvy (červená, modrá, zelená a žlutá), ale lepších by bylo 7, kvůli rozšíření nebo všeobecně. Díky moc za tipy a informace.

2.4.2022 21:05:36

@Muffo děkuji. Kolik kusů jakých modelů je potřeba prosím? A jaké barv?  Na hru čekám, tak bych si to zatím vytiskl a nabarvil. 

3.4.2022 00:07:49

@peca007 stahni si pravidla, vše tam máš. 

3.4.2022 08:57:12

Vybíráme z Bazaru

Sky Team CZ
Sky Team CZ
Akt. cena: 521 Kč
Končí za: 19 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas