Zelená planeta

xxxxxxxxxo hodnoceno 93x (Seznam vlastníků)

Zelená planeta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Maxime Tardif
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření na ks

Ahoj. 22.4 by mela zacit na ks kampan na rozsireni pro Zelenou planetu (https://youtube.com/watch?v=lY0SFtSbZFs&si=mSnGFgYxAK0ttLJi). Obligatni otazka: bude od Mindoku a nebude nahodou možnost podpořit na ks rovnou českou verzi? 

11.4.2024 17:44:14

To vypadá dobře…

__________
Shadowant
hráč a sběratel

11.4.2024 21:06:45

PM

To by mě taky zajímalo. Hlavně ta samotná Zelená planeta vyšla poměrně rychle potom co začala přicházet lidem ta KS edice a obsahovala v sobě všechno z KS edice. Takže pokud by Mindok řekl že to vydá, byť to třeba nepůjde podpořit v CZ verzi už rovnou v rámci KS, tak by nebylo nutné podpořit to přímo v rámci kampaně. Ale je jasné že by člověk měl rád informaci už v rámci toho, když probíhá kampaň nebo aspoň, než se zavře pledge manager. Tak snad k tomu dá Mindok nějaké oficiální předběžné info dřív, než kampaň na rozšíření skončí.

12.4.2024 23:34:25

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu zbytečné použití vulgárních či podobně nevhodných slov.

13.4.2024 08:39:55

PM

Tohle je důvod proč vždy váhám zda si koupit českou nebo anglickou verzi hry. Když se rozhodnu že podpořím českého vydavatele a koupím si hru v češtině tak nikdy nemám jistotu že ten český vydavatel na oplátku podpoří mě a bude v češtině vydávat i budoucí rozšíření. 

Když si koupím hru v angličtině tak mám jistotu že si rozšíření ve stejném jazyce vždy koupím když ho budu chtít. 

Vydavatelé si pak stěžují že se českého překladu neprodalo tolik a je to takový začarovaný kruh. Doufám že Mindok ještě nějak přehodnotí svoje rozhodnutí a buď se ke kampani rovnou přidá, nebo alespoň v průběhu kampaně dokáže dát info zda to rozšíření v češtině vydá ať vím jestli na ně mám čekat nebo ne. 

14.4.2024 09:14:58

Škoda, že na rubu karet je text. Míchání jazykových verzí to hodsně komlikuje.

14.4.2024 09:33:18

Souhlasím s @PM. Tohle je moje běžné dilema. Osobně mi angličtina nevadí ale kvůli kamarádům, co ji moc neovládají, koupím českou verzi. A pak skončím na tom, že rozšíření mít nebudu… Nebo budu, ale v celku mi vznikne mutant…

__________
Shadowant
hráč a sběratel

14.4.2024 16:36:48

@Luke Vidíš a mě se to naopak líbí. Díky tomu jsou hry od Mindoku taková záruka kvality, že ty špatné hry se prostě přes jejich síto nedostanou. Přál bych si, aby to tak dělali i ostatní. Zvláště ti, co to chrlí jak na běžícím pásu a polovina z toho je odpad…

15.4.2024 08:30:18

@Conan70 jenze me stve, ze nevychazi rozsireni, klidne at Mindok prebira zakladni hry do aleluja. Ale pokud tu mame dobrou hru, do ktere rozsireni prida karty a zajimave drobnejsi mechanismy, tak je to “potrebujeme si to zahrat” jenom alibismus na to, ze “nevime, jestli se to vyplati, tak potrebujem max casu, aby se to rozseklo”. Protoze i Mindok vydava horsi hry (nebo ktere musi vydat, aby udrzel zahranicniho partnera), takze to sito neni zadny zlaty standard

15.4.2024 08:49:14

Ale u rozšíření si myslím, že už to není o tom, si to zahrát, ale o tom, jak se prodává základ. A to přeci funguje u všech vydavatelů.

15.4.2024 10:03:54

Tak účelem podnikání je vytvářet zisk :-) a MINDOK je podnikatelský subjekt. Taky mě mrzí, že zazdili veškerá rozšíření k Aresu (a já si to musel koupit ENG), ale pokud se základ neprodával, tak je to pochopitelné. A myslím, že ve videu zaznělo, že prodeje Zelené planety jsou za očekáváním. 

Stejně to dělají ostatní vydavatelé, z mého hledáčku třeba Tlama zazdila trilogii “Jižního Tigridu” a další díly nevydají. 

15.4.2024 10:17:19

Tak ta logika je jednoduchá, rozšíření se většinou vyrábí s dotiskem základu, a pokud není důvod dělat dotisk základu tak nebude ani rozšíření…

15.4.2024 10:37:04

PM

Zisk chápu, nicméně tímhle přístupem vydavatel vytváří takový začarovaný kruh. Lidi si řeknou tahle hra se mi vážně líbí, ale nemůžu se spolehnout na to že když si koupím cz základ tak že k tomu do budoucna vydavatel vydá i cz rozšíření. Takže to nebudu riskovat a koupím si raději anglickou verzi. A vydavatel si pak řekne že nemá cenu vydávat rozšíření když se základ tolik neprodává a je to takový kruh. Podle mě by vydavatel měl říct že když už vydal základní hru tak že k ní holt vydá i cz rozšíření automaticky. Ano, občas se mu sice stane že nebude mít takový zisk protože i tak se těch rozšíření neprodá tolik, ale tímhle přístupem zařídí že lidi nebudou přemýšlet zda koupit už základ v češtině nebo ne a tím se o něco zvedne z prodej základu. 

Samozřejmě chápu že mainstream lidi co si jdou hru koupit do tesca asi takhle neuvažuje a že zrovna tohle je skupina lidí na které vydavatel míří přednostně, ale myslím si že těch lidí kteří kupují hry přes speciálky kde se nabízí jak cz tak en verze taky není málo. 

Já každopádně doufám že ať je to jak chce tak že Mindok bude schopen dát to vyjádření před ukončením kampaně abych věděl na čem jsem a jestli to rozšíření koupit alespoň v rámci pledge manageru, nebo jestli mám počítat s tím že v cz verzi vyjde. To je vlastně veškeré info které bych od vydavatele chtěl a které si myslím že by měl být schopen a ochoten dát už před koncem kampaně. 

 

 

16.4.2024 09:16:37

@PM hezky sepsáno!

__________
Shadowant
hráč a sběratel

16.4.2024 14:33:30

@PM Přesně tak, podepisuji a patřím do ranku kompletistů, který bude HODNĚ naštvaný, pokud se aspoň nedozví, jak to bude. Oživuji vlákno a prosím o alespoň nějakou info / nějaký náznak ze strany někoho z Mindok. Je vidět, že na Kickstarteru ta kampaň parádně frčí, takže globálně o to je velmi solidní zájem. A my ho tady lokálně máme taky, nemám pravdu?

28.4.2024 07:26:50

Jak by to vlastně mělo fungovat? To by měl vydavatel dávat bianco příslib na všechna budoucí rozšíření? Vždyť například právě když MINDOK vydával Zelenou plantu, tak vůbec nikdo netušil, že nějaké rozšíření bude. A nyní by měl investovat finance do projektu, který se mu jednoznačně nevyplatí? Po téměř roce se nevyprodal ani první print run základu, kolik myslíte, že by se prodalo rozšíření? Někdo z vás by snad svoje peníze vrazil do projektu, který s velkou pravděpodobností bude ztrátový?

Osobně se domnívám, že většina českých vydavatelů o své tituly pečuje a pokud je to alespoň trochu rentabilní, tak se snaží rozšíření na český trh přinášet. Proto mi postesky a rozhořčení některých lidí připadá neadekvátní.


Co se crowdfundingu týče, tak by bylo dobré si konečně uvědomit, že žádný z lokálních vydavatelů se dobrovolně do žádné kampaně nezapojí. V lepším případě nejspíše u těchto kampaní totiž nekončí v mínusu a o nějakém solidním zisku si může nechat jenom zdát. Pokud někdo přeci jen do kampaně naskočí, musí za tím vidět nějakou přidanou hodnotu (hlubší navázání spolupráce, šance na dotisk díky značce, ...)

28.4.2024 12:12:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@Sady Tak hodne kampani uz probehlo s ucasti ceskeho vydavatele. Naopak bych si myslel, ze kdyz mas predstavu, kolik lidi si to predobjedna, tak muzes kalkulovat. Asi zalezi na vydavateli, ktery ten ks organizuje, jestli se mu s tema jazykovyma verzema chce drbat uz v kampani (vetsinou jsou ty nove jazykove verze od urciteho mnozstvi objednavek) . Libi se mi, jak to dela FitB, kteri vyrobi hru, kdyz se povede nasbirat určitě mnozstvi predobjednavek. Nevim proc to tak nedelaji vsechna vydavatelstvi,mozna bysme se mohli dostat k vice vecem a videlo by se, jaka je skutecna poptavka a jak moc jsou ty vykriky po ceske verzi relevantni

28.4.2024 12:20:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pepsson Ohledně zapojení se do KS kampaně českým vydavatelem, tak pokud se nepletu tak minimálně od Albi a Mindoku jsem zaznamenala, že je to pro ně převážně nevýhodné.

A co se týče předobjednávek u FitB tak ty jsou fajn, ale jak říkali v nějakém videu kluci z Planety, nedává to pak žádnou možnost pro speciálky, jelikož se všechny ty předobjednávky udělají přímo na stránce vydavatele. Takže kdyby to tak dělali všichni, tak kromě vydavatelských eshopů by nebyl žádný jiný obchod.

28.4.2024 18:37:30

@Pepsson ono to není tak jednoduché. To, že se lokální vydavatelé kampaní účastní, ještě neznamená, že je to pro ně výhodné a nedělají to jen pro udržení dobrých vztahů. Většinou je to bohužel tak, že český vydavatel zajistí překlad, z peněz utracených backery během kampaně nemá nic (nebo jen minimum), a musí se zavázat k nějakému minimálnímu odběru. Ve finále tak má pouze náklady spojené s lokalizací, trh nasycený díky crowdfundingové kampani a sklad plný kusů, pro které nemá odbyt.

28.4.2024 19:19:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Sady Fungovat by to mělo tak, že dají oficiální prohlášení, jestli do toho jdou nebo ne (samozřejmě tím myslím jen situaci, kdy se rozšiřuje něco, co v minulosti lokalizovali). Nikdo je nemůže nutit, aby šli do ztrátového byznysu. Stejně tak zákazník si může říct, že se jim na to příště vybodne, když jdou jen po jistotě a přinesou třeba půlku lokalizovaného obsahu. Takže já jen chci vědět, na čem jsem, a podle toho se zachovám v této i třeba nějaké budoucí kampani.

28.4.2024 21:52:38

Co jsem se bavil různě s vydavateli (a budu rád, pokud mě upřesní, nemusel jsem to pochopit dokonale), tak ve finále jde o nějaký odhad prodejního potenciálu. A ten je u rozšíření vždy nejvíce ovlivněn prodejem základu (řekl bych dost logicky).

A ač sám jako člověk, co má tendenci kompletovat si hry (teď zrovna vnitřně trpím kvůli #Euthia: Torment of Resurrection a nové KS kampani - ani ne tak kvůli penězům jako nedostatku skladovacího prostoru), tak prostě z pohledu firmy, která musí dlouhodobě být v zisku, to chápu. Ale trpím a absolutně rozumím tomu pohledu sázky na jistotu a koupě EN verze.

Na druhou stranu sám svádím boj mezi svým sběratelským já (chci mít vše kompletní) a svým pragmatickým já (kolikrát jsi hrál aspoň základ, že musíš nutně mít všechna rozšíření). Jo je to souboj emocí a rozumu. A pragmaticky vím, že her je tolik, že nakonec (ač s těžkým srdcem) si zahraju radši něco nového než rozšíření hry, kterou mám nahranou (= v mém případě to může být zahráno 3x :-).

A přesně z tohoto důvodu jsem si tak trochu pro sebe i spustil na Zatrolenkách achievementy u her a snad i díky tomu se vrátím k #Arkham Horror, a pár dalších Prastarých pošlu na kolena :-).

28.4.2024 22:18:34 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus Aha, tak achievmentů jsem si všiml až teď. Byla by možnost aby si je přihlášený uživatel mohl nějak odškrtávat, že je má splněné? A bylo by možné, abychom mohli do různých her přidávat další? Klidně třeba po schválení, jako obrázky, aby nevznikaly blbosti, nebo duplicitní věci..

29.4.2024 09:29:00

@Conan70 Odšrtávat si je samozřejmě můžeš, udělují se na základě uloženého zápisu z hraní, když v něm jsou splněny podmínky pro jeho získání. Více informací v článcích o achievementech:

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-achievementy-v-zapisech-z-hrani-10425/
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-nove-achievementy-10580/

A dodal bych, že seznam her s achievementy je dostupný v Katalog her → Speciální seznamy → Hry s achievementy (vím, je to schované, ale zatím nebylo lepší místo a to samé platí pro podobně schovanou Trolí hlídku).

Ale dál bych už toto vlákno neunášel od původního tématu…

29.4.2024 09:39:13 | Upraveno autorem (porovnej)

PM

Posledních 15 hodin a rozšíření je v rámci kampaně k dispozici v 7 jazycích, Angličtina, Němčina, Francouzština, Španělština, Polština, Korejština, Srbština. Jen ta Čeština v tom chybí. Škoda že Mindok není schopen už teď říct zda to rozšíření u nás vydá nebo ne. Docela mě překvapují ty minoritní jazyky jako je Korejština a Srbština, pravdou ale je že to rozšíření je poměrně levné, takže tam se asi lokálním vydavatelům vyplatí risknout to a jít už do kampaně…

 

Jo a kdyby to někdo chtěl backnout tak je možnost zaregistrovat se tady, zaplatit 1usd a mít bonus Weather Module Mini Expansion právě za ten 1 usd. Což se vyplatí.

https://prelaunch.insideupgames.com/checkout?data1=|EMAIL|

7.5.2024 11:32:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bot Factory
Bot Factory
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas