Zelená planeta

xxxxxxxxxo hodnoceno 93x (Seznam vlastníků)

Zelená planeta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Maxime Tardif
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Konec hry

Nebyl mi úplně jasný konec hry (konkrétně jestli se dohrává kolo). Po srovnání CZ a EN pravidel mi přijde, že z české verze vypadl odstavec "End Game". Přehlídl jsem něco?

23.7.2023 11:54:08

Je to hned na začátku pravidel :) Ano, dohrává se tak, aby každý z hráčů vybíral akci stejněkrát.

_________
Vláďa z Mindoku

23.7.2023 12:03:13

Lol, vidim, ze Mindok opat raz skrtol dolezitu vec z pravidiel, ktora hracom pomaha pochopit hru, za ucelom “ich zlepsenia”. To uz je normalne running joke.

23.7.2023 20:41:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Takže je to záměr? Nechat takovouhle informaci pouze na přebalavou (!) stránku pravidel, kdy člověk ještě ani nezná komponenty, natož aby věděl, jestli pravidla skutečně důsledně rozlišují tah a kolo, mi připadá poněkud odvážné. Ostatně moje zmatení o tom něco vypovídá :D

24.7.2023 09:10:57

Tohle je takový podpis jednoho kreativnějšího překladatele. Myslí si, že ty hry vylepšuje… :) 

EDIT: Jde jen o spekulaci, třeba toto konkrétně vůbec záměr nebyl? :)

...................................................................
Odvážný dobrodruh

24.7.2023 09:39:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlasím, že napsat na úvodní stránku pravidel, za jakých okolností hra končí, není úplně standardní a šťastné, ale na druhou stranu si myslím, že z toho není potřeba dělat vědu ;-) Už mnohokrát se mi stalo, že jsem v pravidlech něco nemohl najít (přehlédl jsem apod.) a podobných dotazů tady najdeme spousty. @kroelh na dotaz odpověděl a tím pomohl tazateli i všem ostatním, kdo to potřebují, což je skvělé. Díky ;-)

24.7.2023 10:05:25

@Cyclopanda Už si ta pravidla nepamatuju (kde je co napsané). Ale pamatuju si, že jsem si pravidla přečetl, hru vytáhl a zahrál. Co jsem si nepamatoval jsem si bez problémů zpětně dohledal. Nikde jsem žádný problém s pravidly neměl…

24.7.2023 10:15:22

Ve verzi anglických pravidel, které jsme my překládali, tato informace bohužel na konci nebyla. Mrzí nás to, že nám to vypadlo dát i dozadu.

Ve spoustě her naopak přidáváme informace a pravidla skládáme tak, aby byla srozumitelnější, než anglický originál, tady nám to ale bohužel uniklo.

Jinak bych jen rád poznamenal, že, troufám si říci, naše pravidla vždy důsledně rozlišují tah a kolo :) Na tom si opravdu snažíme zakládat :)

_________
Vláďa z Mindoku

24.7.2023 10:23:17

Tak já se musím Mindoku zastat, že po přečtení českých pravidel nám zrovna tohle bylo jasné a ani jsme se nad tím nepozastavili :D

Až teď jsem se koukla na anglická pravidla a jo, kdyby to tam bylo, bylo by to lepší, ale asi bych z toho nedělala kovbojku. V té české verzi to napsané je, jako problém bych viděla, kdyby to tam nebylo napsané vůbec.

24.7.2023 10:52:07

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush: Rift in time
Kingdom Rush: Rift in time
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas