Zátoka obchodníků

xxxxxxxxoo hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

Zátoka obchodníků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Carl Van Ostrand
Drake Villareal
Jonny Pac
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vaše dojmy ze hry?

Ahoj všem, je tu někdo kdo tuto hru hrál a poreferoval by o ní? Graficky vypadá velice lákavě, ale jaká je po herní stránce? Díky všem :-)

12.11.2021 08:33:31

Po hernej stránke naozaj vybalancované asymetrické charaktery. Skutočná výzva využiť svoj charakter vzhľadom na aktuálny priebeh. Hráči strategicky ovplyvňujú dopyt na trhu, hrajú na svojej pestrej doske v snahe zarobiť čo najväčší bodový majetok. Jazykovo nezávislá hra akurát sa prehryznúť cez pravidlá…pomôžu aj videá na nete. S rozšíreniami je to klenot vo svojej triede. Určite odporúčam.

30.11.2021 21:32:52

Hra skvěla. Vyvážená.
A pravidla jsou přeložená a momentálně se upravují :)

1.12.2021 04:15:23

@secretfranta Palec hore za prípravu prekladu…pokiaľ robíš preklad zaraď sa do sekcie zoznamu prekladov, aby to niekto nezačal zbytočne robiť tiež. 

5.12.2021 17:41:53

Nádherná hra, která je podle našich zkušeností dobře vyvážená. Pravidelně hrajeme ve čtyřech a všichni si užíváme rozmanitost charakterů, jak hráčských, tak karetních. Vřele doporučuji alespoň jedno nebo dvě rozšíření a idealně bonusovou krabici, neuvěřitelně rozšíří požitek ze samotné hry.

5.12.2021 18:30:21

A v méně lidech? Pravidelně hráváme doma většinou ve 2, tak by mě zajímalo jestli i v méně lidech ta hra bude stát za to. Je psána 1-4, ale to samozřejmě moc neznamená.

5.12.2021 22:25:06

Grafické zpracování nádhera, dle zkušeností pro zvýšení variability a zábavnosti je rozšíření nezbytné … dovolil bych si nesouhlasit ohledně vyváženosti postav. 

Je potřeba k hernímu zážitku přistupovat spíše jako k složitější párty hře, než k asymetrickému euru.

 

5.12.2021 23:44:29

@Azifaral Hrál jsem to jen ve čtyřech lidech, ale myslím, že je to stejné v jakémkoliv počtu. Každý hráč hraje vždy stejný počet kol a navzájem se moc neovlivňují.

6.12.2021 08:16:43

@JimboSlinger prosím jak to vypadá s překladem pravidel? Kdy se na ně můžeme těšit? 

21.12.2021 11:46:49

@Lady corten  Bohužel se před svátky navalilo moc práce a povinností, tak zábava musela jít stranou. Do týdne bych mohl uvolnit pravidla, jen se může stát, že tam bude něco né úplně oku lahodící (nwm, například přežblebt, slovosled).

21.12.2021 14:46:25

Púšťam sa do prekladu rozšírení. Všetky mám odohrané, tak dúfam bude na úžitok.

26.12.2021 13:00:12

Fakt odporúčam všetkými desiatimi. 

Rozšírenia sú nevyhnutné, ale myslím si, že to stojí za to. 

Pravidlá sú pomerne jednoduché. 

15.2.2022 12:04:35

Konečně jsem se k tomu dostal a předčilo to veškerá očekávání. Opravdu úžasná, krásná hra. Komplexitu bych na BGG trochu zvýšil, přece jen nám to chvíli trvalo rozjet a to hráváme Brass nebo GWT (ty jsou samozřejmě těžší, ale nejsme nehráči). Asymetrie opravdu v této hře vyniká a nezdá se, že by nějaká postava byla přesílená. Hrál jsem to zatím jen bez rozšíření a podle popisu se na něj těším :) Taky bych nesouhlasil s tím, že si každý hraje na svém písečku, naopak přidáváním meeplů do lodí, používáním roguů na přesun apod. Vám do hry může protihráč hodit pořádně vidle a vy zůstanete s plnou skříni materiálu, kterou není komu prodat. 9/10

6.7.2022 17:50:44

@Infidus To, že hra může být konfliktní, ale závisí na použité kartě. Nemám je nahrané všechny, ale jsou tam i mnohem méně konfliktní varianty, takže si každý může jet na svém písečku, pokud hráči chtějí.

13.7.2022 20:28:55

@chubbop 

To určitě, proto si také můžou lidi vybrat,co jim vyhovuje. Už jsem rozbalil rozšíření a to tu hru opravdu hodně oživí a tu interakci ještě zvětší, pokud hráči chtějí 

13.7.2022 22:12:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Zatím pár her jen základu. Ale přijdou mi Kovář a Alchymistka trochu ve výhodě, proti Čarodějům. A kapitánka ještě více těžší - je hodně náchylná na škodění a náhodu (poklady). 

Ale jinak dobrá zábava. Uvidíme, zda-li půjdeme i do rozšíření ještě nevíme, možná Skrýš a z postav se mi zatím nejvíc pozdává Matka Draků.

Declon (hráč, malý sběratel, dříve i PJ a PC gamer) a RPG pozitivní.

31.8.2022 19:02:50

Vybíráme z Bazaru

Lords of Ragnarök - Gameplay Bundle
Lords of Ragnarök - Gameplay Bundle
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas