Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 211x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České gameplay video

Před chvílí vyšlo nové gameplay video v češtině (bohužel stále jen anglická verze, což asi překvapením není :) ).

https://www.youtube.com/watch?v=-pE1XI6wAVU (opravená verze)

1.6.2021 18:46:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Video je soukromé / Není k dispozici

1.6.2021 20:53:42

Jo, ona tam byla nějaká chyba, tak to stáhli. Čekal bych že ho tam časem nahrají znovu opravené…

(bude to na tomhle kanále: https://www.youtube.com/user/GamesczTV/videos )

1.6.2021 21:25:35

@WestFlame Upřímně, celé to video byla chyba…ale holt já asi už nejsem pubertální cílovka, abych ocenil vtípky typu “hraju za zaklínače školy vlka a mým cílem je sehnat šampon na růst vlasů”, tam jsem udělal poprvé posun někam dále po tom, co jsem přežil úvod. Po náhodném posunu o kus dále následoval podobný třeskutý vtip o vidličkách v nějakém úkolu a to jsem už vypnul.

2.6.2021 12:23:30

@Fleder Jo, to chápu. Mě to tolik nevadí, ale dokážu si představit, že to někoho bude hodně rušit :).

2.6.2021 12:49:31

@Fleder Díky za info, teď už vím, že to video nemám potřebu vidět, na takovýhle “vtípky” v recenzích jsem už moc starej…

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

2.6.2021 13:18:47

Ja myslim, ze video bylo v pohode. Pro me je nejdulezitejsi informace - ve 4 po trech hodinach cca v polovine hry, mozna kousek dal. Ta hra je max pro 3 hrace.
Jinak deckbuilding mam rad, ale asi je duvod, proc maji hry jako napr. Eldritch horror kostkove souboje.

2.6.2021 22:07:31

Tak já předpokladám že pravidla pořádně nikdo nečet krom toho borca co to donesl. Spousta povídání kolem a vtípky … věřim že při dalším hraní muže být hra svižnější. 

Čili 3 hodiny na komplet hru je dost … ale zvladnout se to dá

3.6.2021 17:56:41

I kdyby to člověk hrál bez povídání a vtípků (což by u gameplay videa asi byla těžká nuda), tak to vypadá, že ve 4 hráčích už to bude fakt dlouhé. Jakmile se hráči začnou mydlit mezi sebou, tak se to evidentně protahuje. Což platí obecně o jakémkoliv souboji, který se kombí několik kol. I další lidé psali, že to je spíš hra pro 2 až 3 hráče a ve více už se to dost táhne. 

---
Time Slug Studio

3.6.2021 18:09:55

Je pravda, že to video mě teda vůbec nepřesvědčilo. Tahy byly nudné, možnosti malé. A závěr - po 3 hodinách se vlastně nic neudálo, nikdo nikam se neposunul. Přitom se mi “papírově” ty mechaniky líbí. 

3.6.2021 19:16:52

Jo, taky souhlasím, že ve čtyřech a víc to asi bude trpět na prostoje. Otázka je, jak velký podíl na tom mělo to, že to většina stolu hrála poprvé. Doufám, že to obecně tak dlouhé nebude :).

4.6.2021 09:00:58

Na gameplaye deskovek na Games se bohužel nedá, koukat, pouze s velkým sebezapřením. Co se týká deskovek, tak jediné, co má nějakou hodnotu, jsou video recenze deskovek, ale i tam je na mě těch vtípků až moc. Ale informativní jsou, to ne že ne.

5.6.2021 08:44:08

PM

Já jsem se na to video podíval a alespoň mi pomohlo v tom, že jsem zjistil že ve 4 je to zdlouhavé, až bych řekl nehratelné. Ideální hratelnost bude podle mě tak ve 2 max ve 3. Kostkový poker mi přišel dost zbytečný, souboje vypadají docela OK, plastové figurky jsou, zdá se, k ničemu, když ta figurka prostě jen stojí na mapě. I když chápu proč tam jsou, protože plast prodává a ty figurky vypadají, alespoň na obrázcích, hezky. Co mi ale přišlo jako největší problém je znovuhratelnost. Resp. to rozhodování pomocí příběhových karet. Nedovedu si představit jak má fungovat ten údajný single player, ale když od tohoto odhlédnu, tak vzhledem k počtu karet jsem přesvědčen že si po pár hrách budu pamatovat co jaké rozhodnutí znamená. Pokud už je to takto ve hře implementované, tak by podle mě pomohlo jenom to, kdyby to nebylo řešené pomocí karet, ale pomocí aplikace, kde těch rozhodnutí může být stovky, ne-li tisíce. 

5.6.2021 16:12:38

No já bych řekl, že si pak nebudeš vybírat sám, ale hodíš si mincí. 

5.6.2021 19:07:13

Re:PM, tak pokud to je tak jednoduše řešitelné, tak se časem možná vytvoří fanouškovská aplikace a můžou se tam i prohazovat třeba texty. Pak třeba řešení, že se v průběhu budou hodnotit karty, vytvářet jim nějaký rating a na začátku hry si jen vybereš z jaké kategorie ti mají jít do hry texty a hotovo. Je vytvořena hra s nekonečným příběhem. 

5.6.2021 21:02:04

Vybíráme z Bazaru

Hit the Silk! + rozšíření Extra Crgo
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas