XCOM: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 173x (Seznam vlastníků)

XCOM: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidlá, aplikácia

Prosím Vás, pravidlá sú v aplikácií čo ide na mobiloch alebo tabletoch, ale na krabici je aj že by mala ísť v internetovom prehliadači, prosím Vás viete mi povedať, kde by som našiel aplikáciu, alebo pravidlá, ktoré by som vedel spustiť cez windows na pc?

Ďakujem.
18.10.2015 17:27:12

aplikace
webova aplikace
https://xcomapp.fantasyflightgames.com/web/Player.html

jinak je i offline verze - ke stazeni na webu FFG
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/xcom-the-board-game/#support-section

18.10.2015 17:37:31

ďakujem
A inak aký je najlepší spôsob naučenia pravidiel? Najprv treba prečíťať pravidlá v aplikácií a potom spustiť v aplikácií vyúkovú hru?

18.10.2015 17:49:45

pravidla
V aplikaci nesjou čitelná, jde o abecední rejstřík všech pravidel a pojmů. Nejsazší a přesně tak míněné je seznámit se s materiálem a principem hry z papírového přehledu (jde to i bez něj) a spustit hru na obtížnost výuka... Je jedno, jestli na solo, nebo ve skupině. Appka tě provede za ručičku prvními 3 koly hry a pak tě vypustí do snazší varianty hry. Stejně ale dostanete na pr.del ;)

18.10.2015 21:01:55

Ďakujem
Ďakujem, tak asi teda len pozrieme ten prehľad z krabice a potom rovno vyúkovú hru.

A inak na stránke ffg sú 3 pdf materiály (nejaké prehľady...), to ale asi v čestine nikde nezoženiem že?

Ďakujem.

21.10.2015 13:25:40

pdf
jedno z toho jsou "pravidla", která najdeš ve hře a zbylé dva jsou více méně přepis části aplikace. Nemusíš z toho mít ale obavy, nechá se to zvládnout v pohodě

21.10.2015 20:50:19

otázky
Ďakujem za info, dalo sa to v pohode chápať aj čísto len keď som si dal výuku a rovno hral hru:)

Ale prosím Vás mám pár otázok:

1. V aplikácií je povedané, že môžem nasadiť vojakov na normálnu misiu a tých istých vojakov potom aj na finálnu misiu, to znamená, že nasadím vojakov napríklad na kartu normálnej misie a potom hádžem kockami na tú misiu a ak ešte niekto žije potom môžem s tými žijúcimi vojakmi na karte normálnej misie plniť ešte aj finálnu misiu? Platí sa za nich len raz alebo dvakrát?

2. vyhodnocovanie úkolov, ak mám karty, ktoré automaticky urobia poškodenie a následne je nepriateľ zabitý, treba ešte hádzať kockou? Alebo netreba hádzať. Napríklad nepriateľ má 2 životy, zabijem ho pomocou kariet, ešte budem hádzať kockou (je to celkom dôležité lebo hádzanie mi môže zabiť vojakov a zvýšiť aj náročnosť úkolu) ako to je?

3. Kedy končí hra keď sú 2 kontinenty v panike? Hneď keď sú behom hry 2 kontinenty v panike, alebo až vo fáze vyhodnocovania, keď sa na to aplikácia pýta, že koľko kontinentov je v panike?

4. Ak nie je na karte vybavenia/technológie napísané, že sa karta vyčerpá tak sa nikdy nevyčerpá? A môžem ju použiť koľko krát chcem, ak spĺňam ostatné podmienky?

5. odhadzovanie krízovej karty pomocou karty čo má mysím veliteľ jednotky - keď na tú kartu dá 2 vojakov, tak môže odhodiť jednu krízovú kartu, otázka je že či vyberiem akú krízovú kartu vyhodím alebo ako sa vyhadzuje tá krízová karta? A ak dám napríklad 4 vojakov môžem odhodiť 2 krízové karty?

Ďakujem.

30.10.2015 14:15:01

odpovědi
(tedy pokud se mi podaří zorientovat v tolika otázkách naráz)

1.) Ne. Vojáka nasadíš buď na řádnou, nebo finální misi. Za každého zaplatíš jednou jeden kredit. Po splnění mise se vojáci vrací do rezervy.
2.) Ne. Zabiješ ho předmětem a konec.
3.) Ve fázi vyhodnocení.
4.) Ne. Ano, pokud tam není napsaný limit na kolo.
5.) Odhodíš horní, navíc se na ní ani nedíváš. Nicméně Náčelník ti může poradit. Ne, limit je jednu za kolo.

30.10.2015 15:01:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Jazyk aplikace
V Google play jsem našel, že aplikace je v angličtině. Je i česká verze?
Díky

27.10.2020 12:17:13

re
Aplikace je v češtině. Akorát pokud si přidáš rozšíření, tak z toho je kočkopes, protože rozšíření v čj nevyšlo...

27.10.2020 12:53:31

Vybíráme z Bazaru

Burgle Bros
Burgle Bros
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas