X-Wing - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Jason Little
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyrovnanost stran

Mám core set X-Wing a k němu jsem dokoupil v rozšíření stíhačku X-Wing, aby hráč za rebely měl více lodí. Takže v tuto chvíli to mám 2x X-Wing vs 2x TIE Fighter. A to je zase přesila rebelů, protože mají silnější lodě. Myslíte že platí poměr 1 X-Wing = 2x TIE Fighter?

Jako další loď plánuju TIE Advance, takže už to budou dva X-Wing proti dvěma TIE Fighter a jednomu TIE Advance. To by mělo hru zase vyrovnat. Jak dále rozšiřovat flotily, máte nějaké tipy s ohledem na sílu lodí a nebo jejich hodnotu při tvorbě letek za body? O lodě z druhé vlny rozšíření zatím zájem nemám, chtěl bych postupně doplnit sbírku o všechny z první vlny. Ale nevím, jak to pak bude vyrovnané.
7.12.2012 11:20:42

Vyrovnanost
Docela dobré je se řídit těmi body. Já hrál 3 Tie fightery (dobří piloti) proti dvěma X-wingům (Wedge a Rookie pilot) a bylo to opravdu vyrovnané. Zase je otázka s kým to hraješ a jak odhadneš soupeře...
Teď si pořídím Tie advance a zkusím jeden TieA a dva obyč Tie proti dvěma X-wingům s Lukem a Wedgem... Tak jsem zvědavý, jak to půjde!

7.12.2012 12:24:29

mstrauss
A to ti vyšlo bodově nastejno? Tak jak to píšeš, mi přijde, že rebelové museli mít mnohem víc bodů. Moje zkušenost je, že když impérium používá nejlevnější stíhačky (doplněné jedním silnějším), tak se to moc nedá (100 bodová hra).

7.12.2012 12:30:09

Mstrauss
A jak určujete počet bodů do začátku hry? Nechci určit body tak, aby všechny strany měly na nejsilnější piloty a vybavení. Určujete to podle nějakého matematického vzorce nebo prostě citlivě, když je to moc, tak do další hry pár bodů uberete...

EDIT: nechci aby si hráči mohli koupit za body veškeré vybavení, ale ani aby byli moc omezení. Ideálně samozřejmě aby měli nějakou možnost rozhodování, co si do bitvy vzít.

7.12.2012 12:47:17 | Upraveno autorem (porovnej)

body
Zas tolik toho nemám, abych mohl dát 100 bodovou hru ;)
Ale do nějakých 60 bodů jsem se vešel. Mám pocit, že impérium potřebuje alespoň jeden tie advance (nejlépe s Darth Vaderem) a už je to hratelný... Ale jelikož ještě TieA nemám, tak nemůžu úplně posoudit.
A co se týče té mé hry, tak rebelové snad neměli žádné vybavení, takže tak silní nebyli a bodově se impérium od rebelů lišilo o bod...

7.12.2012 12:49:33

Mstrauss
Já bych se chtěl postupně dostat na všechny lodě z rozšíření, zatím po jednom kuse. Takže to bude vypadat takhle:

Rebelové:
2x X-Wing
1x Y-Wing

Impérium:
3x TIE Fighter
1x TIE Advance

Netuším jaká pak bude vyrovnanost, zda bude zapotřebí více TIE Fighterů...

7.12.2012 12:52:54

Venca
No já prostě určil nějaké přibližné číslo (snad to bylo 60 nebo 50) a každé straně jsem to vybral tak, aby se do toho vešla. Vždycky je to otázka kompromisu. Rebelové s nejlepšími piloty a vybavením jsou bodově drahý jak prase...

7.12.2012 12:52:55

Venca
Nějak se míjíme o příspěvek :)
A to jsi napsal chci taky hrozně moc testnout, ale zatím nemohu nikde sehnat ten y-wing. Bodově to lze vždycky vyrovnat vybavením...

7.12.2012 12:54:32

Mstrauss
No já hrál vlastně jen Core Set, tam je určena hranice 31 bodů. Ale nakupovat stejně není co. Pod stromeček přistane druhý X-Wing s Wedgem a jak jsem psal níže, pak bych co nejdříve rád TIE Advance. A pak se uvidí, ale myslím, že v téhle kombinaci by mohla být hra vyrovnaná. Uvidíme.

7.12.2012 12:59:58

Moje letka
Já pořídil dva základy a dva X-Wingy proti čtyřem TIE-Figtherům už je zábava. Sice mělo pokaždé Impérium navrch díky nějaké schopnosti, že jeden TIE měl vždy dvě akce a jako jednu dal evade a jako druhou focus, takže nebylo možné ho prakticky sestřelit.
Každopádně by mi snad příští týden měly dorazit další posily. Rebelům přibude X-Wing s Wedgem a dva Y-Wingy a na stranu hodného Impéria dorazí sám Darth Vader ve svém TIE-Advance spolu s dalšíma dvěma TIE-Fightery, tak počítám, že to už budou super bitvy. Jen těch peněz co to stojí ... :)

14.12.2012 16:20:18

Zikous82
Žádný Tie neumí dvě akce, kromě Darth Vadera. Bylo by to skutečně moc silné.
Imperium už je tak dost silné. Právě evade většina zarytých fandů odsuzuje jako příliš silnou akci.

14.12.2012 19:31:58

Zikous82, Stepan
Souhlasím se Stepanem, v Core Setu není žádný upgrade, co by dával TIE fighterům dvě akce.
Stepan: Evade je hodně silné, ale TIE fightery mají tak málo životů, že se nám stávalo, že nepřežily první střet s X-Wingem. Byla to sice smůla na kostky, ale i to se stávalo. Navíc mám zkušenosti, že Evade dávají TIE fightery opravdu jen když mají v závěsu X-Wing. Prostě mrštné potvory, které není snadné sestřelit.

15.12.2012 04:53:59

Dvě akce
Volnou focus akci umí Night Beast po provedení zeleného manévru. Jako svojí normální akci si pak může vzít evade. Lze tím takhle odehrát perfektní defenzivní hru.

17.12.2012 15:53:27

vyrovnanost
To Zikous82: A vida toho jsem si vůbec nevšiml... Ale i tak je nejlepší útok :)

Jinak na konci listopadu měli FFG turnaj v X-wingu a vyhrál to týpek s pěti Tie fightery a jedním Tie advance...
celou strategii popsali tady (viz On Running TIE Swarm Tactics):
http://www.fantasyflightgames.com/edge_nrep.asp?eidm=108#dougkinney

Používal hlavně swarm tactics s Howlrunnerem a nepřátele docela slušně dokázal rozstřílet... Swarm tactic umožní impériu vcelku snadno útočit jako první a spolu s Howlrunnerem je to dost dobré kombo.

17.12.2012 21:11:35

Vybíráme z Bazaru

Tiletum CZ + insert
Tiletum CZ + insert
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas