Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Problem prvniho hrace

Mam za sebou nekolik her a proste jsme ve skupine neprisli na to…proc je takovy rozdil v pocatecni vyhode pozdejsich hracu (pocet karet a minci do startu). 

Neprijde nam, ze by prvni hrac mel nejakou vyhodu, nebo neco delame spatne?

Ale treba ve hre 2 ma druhy hrac o 2 mince a 2 karty vic a to je docela boost

28.10.2023 21:17:49

mh

Nevím, mně to zase jako až taková výhoda nepřijde. Shodou okolností u nás při hře více hráčů zatím vždycky vyhrál první hráč (ale ne vždy ten samý člověk).

28.10.2023 22:05:45

Podle mě je to jeddnoduché - hra je závod. A končí okamžitě, když hráč získá poslední trofej. Takže teoreticky, kdyby všichni hráli "optimálně", tak vyhraje první hráč. To samozřejmě u dobrodružné hry plné náhody není tak snadné, ale prostě čím dřív hrajete, tím větší šanci máte, že to ukončíte dřív. Proto se to kompenzuje na začátku (takže budeš jako pozdější hráč pálit méně akcí třeba na zisk mincí a máš v prvním kole víc možností než začínající hráč). 

---
Time Slug Studio

29.10.2023 12:34:40

Výhoda prvního hráče je ta, že se nedohrává kolo. Jakmile někdo dosáhne 4. trofeje, okamžitě hra končí. Takže pokud ve hře vyhrál 1. hráč, znamená, že měl o 1 kolo více, než všichni ostatní.

Podle statistik (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScD_I2scTkKD6Lz8jLmQJvaZKs9e3Ug2ba1mePXhGa-9ClrMQ/viewanalytics?pli=1) to rozhodně nevypadá, že by byl 1. hráč v nějaké nevýhodě, spíš naopak (osobně tipuji, že ta největší výhoda je, že většinou jde o majitele hry, čili nejzkušenějšího hráč skupiny).

30.10.2023 12:41:37

Za mna je toto cele zla herna mechanika a zial sa v hrach casto nachadza. Hrat hry na zavod s tym ze maju hraci nevyhodu cisto na poradie hracov proste nefunguje dobre. Ano vyhral si ty ale mal si o jeden cely tah navyse. Rovnako zle to je aj napriklad v scythe alebo Roote. Pri roote sa da aspon argumentovat ze sa ten hrac dal nejako spolocne zastavit ale tam je to debata sama o sebe. 2 mince pripadne iny bonus jednoducho nenahradi cele herne kolo.

30.10.2023 14:23:48

Já rozumím tomu, že hráč č.1 má “jakousi” výhodu, ale v praxi se ta výhoda vůbec neukázala.

Mám za sebou 6 her a ani jednou nevyhrál 1.hráč. Hráli jsme 3x ve 2 a 3x ve 3. Jen jednou to 1.hráč opravdu “skoro” vyhrál, ale nezvládl boj s nestvůrou.

Jinak ten boost (zejména mincí) je prostě moc silný. Třetí hráč si v prvním tahu klidně upgradne 3 vlastnosti a s trochou štěstí na průzkum postoupí i o lvl výše. To si první hráč může nechat zdát.

Tedy u nás vždy vítězí hráč č.2 (ve hře 2) a ve hře 3 je to challenge mezi hráčem 2 a 3. 

Pročtu si nějaké diskuze na BGG, jestli už tam hráči nevymysleli nějaký jiný balanc…..za mě třeba nenásobit mince, ale přidávat je jak karty. Takže ve hře 3 by bylo 2/3/4 a ne 2/4/6

3.11.2023 10:03:42

súhlasím z @Korenar , je lepšie pridať karty postupne ako ich násobiť. 
Hrali sme to podľa pravidiel,… no posledný hráč skoro vždy vyhral (alebo sa bil o víťazstvo z predposledným hráčom), potom sme si trošku upravili na 2/3/4… karty a hra bola vyrovnanejšia
No žiaľ prvý hráč to má najťažšie (raz skoro vyhral - raz)

4.11.2023 10:41:58

Tak jsme zavedli upravu pravidel….pocatecni nastaveni pro 3 hrace

Karty 3/4/5

Mince 2/3/4

Po 3 hrach vsak stale cekame na vyhru prvniho hrace. 

Rovnez uz nikdo nechce hrat za Vlka, protoze ta specializace je trash a stalo se, ze ji dokonce v cele hre hrac ani jednou nedokazal spustit. 

12.11.2023 12:59:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@Korenar  není s prominutím trash ten hráč? Já v pohodě vyhrál za školu Vlka. Až dva zranění jen tak zadarmo a dobrání karet je super. Podmínka je úplně easy. Není trash hráč že není schopný udělat ani kombinaci tří karet? To jsem měl už na první monstrum…

12.11.2023 13:50:38

No ta schopboat je silna, kdyz ji spustis. Ale 2 zraneni a dobrat karty ma i medved….2 stity a dobrat karty a ten to ma automaticky a spusti to v kazdem boji.

Vlk pro to potrebuje hodne drzet karet v ruce, nebo si dojit dobu na lekce gratis pres pul mapy, kde to 3 ostatni skoly maji na skok.

Nerikam, ze je nehratelnej, ale zatim po 10+ hrach je to nejslabsi skola.

12.11.2023 14:36:39

Medvěd má schopnost automaticky, což je často úplně k ničemu. Buď má hráč plnou ruku karet (nebo by dobral do plna) a schopnost je k ničemu, nebo na ruce i dostatek štítů, a tudíž je vůbec nepotřebuje.

Takže znova se ptám - nejsou trash ti lidi, co to u vás hrají? Schopnost kterou neovládám já a spustí se téměř vždy v nevhod, je prostě už ze své podstaty k ničemu. Efekt propadne.

12.11.2023 15:16:49 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

@Korenar Nejsem teď doma a nemůžu se podívat. Ten medvěd má tu speciální schopnost opravdu na každý boj a ne 1x za boj?

12.11.2023 16:33:39

@mh schopnosť medveďa je použiteľná 1x za boj.

12.11.2023 17:03:27

Kazda schopnost zaklinace je funkcni 1x za boj.

12.11.2023 19:44:09

@Bargud no to ne, protoze pokazde to hral nekdo jiny. Tak jako tak je schopnost Vlka pro pokrocilejsi hrace. A kombinaci 3 karet bezne nedavam….casto bojuji s kartama.

12.11.2023 19:48:32

@Korenar tak to já vždy bojuji s pravým opakem - maximálním limitem počtu karet na ruce v souboji. A vlastně všichni spoluhráči se kterými jsem hrál také. Vylepšená schopnost plus plno karet co navyšují dobrání (proto je pohoda hrát i červené karty). Díky lektvaru není problém jít do souboje i se žádnou nebo jednou kartou..

Ale každopádně jak říkám - schopnost kterou neovlivním já kdy spustím - je nejhorší varianta. Protože nemusí nic přinést (obranu zvýším i jinak a dobrání taktéž - nepotřebuji)

13.11.2023 09:39:36

@Bargud tak ale to je ted otazkou…jestli nehrajete moc na pohodu,…protoze my jedeme prvni souboje v dobe, kdy mam boh na urovni 1 max 2 a sotca 1-2 lektvary

13.11.2023 09:48:02

To vám jako vystačí 10-12 karet jako životy? Protože ve 4 kole už většinou je skoro všechno na 3 úrovni. Vždyť tak brzo tam ani nejsou karty aby dali příšeře dostatek zranění.

13.11.2023 10:42:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@Korenar s bojem na jedničkou na monstrum fakt nechodím, nicméně s dvojkou už ano. Ono se to vylepší hned v prvním/druhém kole, tak proč jít s jedničkou.

13.11.2023 13:45:09

Hele je to závod……jako Vlk mám pro vylepšení boje cestu dalekou, takže většinou vezmu alchymii, pak jeden upgrade (obrana) a jdu si pro boj. Takže ano, většinou boj je na 2.úrovni.

2x koupíš červenou bojovou kartu a jdeš to zkusit, protože není času nazbyt. Se štěstím boj vyhraješ a pokud ne, dostáváš kartu 0 a posílíš.

Každopádně ostatní specializace jsou rychlejší, protože Kočka si jde do boje bez karet, což je pro ni v podstatě tah navíc. Gryf naboostuje specializaci a má vlastně život navíc, Zmije dává dmg a nastaví si friendly karty v soupeřovo balíčku a Medvěd si zvýší obranu, což jsou životy navíc. Jediný vlk těží ze specializace až poté, co se naboostuje, ale to už je pozadu za ostatníma.

A zaspíš a vlastně tě ostatní vyžerou nestvůry 1.úrovně

 

13.11.2023 15:39:34

Docela bych to zkusil, kde hrajete? Chtěl bych být první hráč a Vlk. :-D určitě netvrdím že bych vyhrál, ale zkusit bych to chtěl :-)

13.11.2023 21:31:22

Tak kletba zlomena. Hra ve 3 a zacinal a vzal si vlka…nestvury senam 2z3 vyrojili na Skellige a1 v ve skole gryfa. Cesta pres jih zalekci boje a k monstrum zabrala tah navic. Mel jsem klikuna vyborny pruzkum, kdy jsem ziskal gratis 3 zlaty. Porad ale jsem schopnost v prvnim boji nedokazal uzit a celkove jsem ji pouzil jen 2x.

Vyhra ale byla velmi tesna, vyhral jsem jen diky tomu, ze 2.hrac gryf nezvladl 1.boj a jen nestvuru zahnal.

Kazdopadne krasna hra a vitezstvi diky skalpu zmije, ktera po vycerpavajici bitve zustala oslabena v lesich 😁

 

14.11.2023 01:41:30

@Kat312 ja jsem z Budějovic a jezdi mi sem 2 kamosi, synove kamaradky. Hrajeme v podstate jen takhle v noci…to vis otec od rodiny se driv ke hre nedostane 😉

14.11.2023 01:43:12

Vybíráme z Bazaru

Zahrajte si Doomtroopera - hrací balík Černé Legie
Zahrajte si Doomtroopera - hrací balík Černé Legie
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas