Wings of War: The Dawn of World War II

xxxxxxxooo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Wings of War: The Dawn of World War II - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Nexus
Autoři: Andrea Angiolino
Pier Giorgio Paglia
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Panzer

něco špatně ?

Vážení, tuto hru už mám delší dobu, občas ji se synem zahrajeme a na 90% se zvrhne v ukrutnou nudu. Problém je v podstatě jeden a to zásadní - Immelman. Tento výkrut umožní během tří tahů o 180 stupňů změnit směr letu. Celá strategie tedy spočívá v tom, že když už se soupeř dostane do výhodnější pozice za letadlem, než stačí zaútočit {dostat se do vzdálenosti útoku), nahodím Immelmana a letíme proti sobě. Logicky pak většinou střílí a zasahují oba dva soupeři a časem vyhrává letoun se silnějším zásahem na kartě.
Pokud Immelmana vyloučíme z balíčku manévrů je téměř nemožné, při pravidle plánování jednoho manévru, dostat se nějak k soupeřovi aby zároveň nebyl oboustranný útok, tedy situace popisovaná výše. Chtěl bych se proto zeptat jaké máte zkušenosti s touto hrou (pro zjednodušení nelétáme výšková pravidla, možná je v tom ten problém ?), případně jaký je rozdíl v původní hře WOF z 1.sv, kde se plánují dva manévry a která je dle ohlasů na webu velmi populární? Dík
17.5.2009 00:08:59

to Panzer
Já mám pocit, žes bez Immelmanna se to hrát prostě nedá (obrat některých letadel by trval cca 6 tahů). Doporučím ti asi hrát větší scénáře s více letadly, napadáním pozemních cílů atd. Je pravda, že pokud v souboji zbyde jen po jednom letadle na každé straně, dopadne to jak popisuješ a je to nuda. Doporučuju postupně přidávat všechna rozšířené pravidla včetně výšky, zas tak složité to není a dělá to hru výrazně zajímavější.

18.5.2009 07:34:18

Panzer

to Eyron
Děkuji za reakci. Nezbyde než postupovat dle Tvého doporučení. Běžně hrajeme dvě letadla proti dvou letadlům, potíž ale je, že synovi je 8 let a plánování pohybů dvou letadel mu neskutečně trvá a hra se pak dost vleče. Určitě ale vyzkoušíme bombardování, případně hru vezmu na dovolenou a vyzkoušíme ve více hráčích to také může pomoct.

19.5.2009 11:52:38

Panzer
Chápu, naplánovat dvě letadla trvá dlouho i mě, skutečně pomáhá hra víc hráčů, když hrajeme dva na dva a každý má jen jedno letadlo, je to docela svižné. Pokud nechceš syna učit zbytečně složitým pravidlům, docela hezký je ten scénář s naletáváním na pozemní pěší jednotky, ten je víc taktický než klasický dogfight a nepotřebuje žádná extra pravidla...

19.5.2009 17:44:28

Vybíráme z Bazaru

Mosaic: Wars & Disasters (kickstarter) - Sphinx
Mosaic: Wars & Disasters (kickstarter) - Sphinx
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas