Wings of War: Famous Aces

xxxxxxxooo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Wings of War: Famous Aces - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Nexus
PS-Games
Autoři: Andrea Angiolino
Pier Giorgio Paglia
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak zacit

Ahoj, uz davno mne tahle zajimava vecicka zaujala, kdyz jsem ale videl krasne miniatury, tak jsem se podle drivejsich zkusenosti jen pokochal a rekl si vzdy neco jako "to bude drahy", "to se u nas nebude dat sehnat", "to by spunti jest nezvladali" apod. - jak moc jsem se mylil! Jak uz dnes vim, tehdy bych to asi mel docela sanci sehnat, dnes uz ji prakticky nemam (mluvim o deluxe setu).

Nyni jsem se po case tedy opet dostal na stranky s timto (alespon myslim) skvostem a rad bych se do toho pustil. Nejvice by se mi libilo zacit deluxe setem, protoze by byly pritomny miniatury a vse co je treba, tyto sety jsou dnes ale prakticky nesehnatelne.

Nabizi se tedy dve moznosti:

- zakoupit nekolik miniatur a zbyly nezbytne nutny material si nejak vyrobit sam - mel bych krasna letadelka (to by se detem fakt asi hodne libilo), ale mam tu zkusenost, ze kdyz si nejaky herni material delam sam (nejsem holt profik), tak to preci jen jaksi neni ono (mozna kdybych si to dal nekde byjet na laseru, tak by to bylo lepsi, nez na mem inkoustu, ale stejne...)

nebo

- zakoupit set bez miniatur - vyjde to o neco malo levneji, bude tam vse, co je potreba, pokud se nepletu, tak tam dokonce bude do zacatku vic letadel (tusim ze asi 16), takze by mohly hry byt hned pestrejsi, ale nevim, zda pak absenci miniatur nepokulhava trosku atmosfera (i kdyz puvodne to tak vyslo a i tak si to naslo spoustu fanousku); pokud by se nam to libilo a hrali bychom to casto, dalo by se par miniatur dokoupit dodatecne, ale v tom pripade by se vlastne zacinalo zase od zacatku a ve vysledku by to pak vyslo preci jen draz nez prvni varianta, na druhou stranu, kdyby nas to treba tolik nechytlo, tak by ta investice "na zkousku" nebyla az tolik velka

Chapu, ze kazdy na tohle bude mit asi trosku jiny nazor, ale presto bych se rad zeptal, co mi spise poradite?

Dale jsem se chtel zeptat jeste na par veci, ktere mi nejsou zcela jasne:

Pokud si koupim miniaturu (s kartami) a budu mit jina karty jinych letadel (bez miniatur), da se to pak kombinovat - respektive, obsahuje balicek u miniatur take kartu samotneho letadla pro tuto variantu hry?

Pokud moc nebudeme resit historickou realisticnost a teoreticky bychom smichali letadla z WW a WW2, bude to normalne hratelne a vyrovnane, nebo bude jedna skupina letadel (WW2) vyrazne navrch? Pochopte, pri hre s detmi uplne vidim, jak jeden proste musi mit "Rudeho barona" a druhy Spitfire...

A na zaver jedna uplne hloupa, lze nejak kombinovat WoW a WoG?

Predem dekuji za nazory.
1.3.2013 21:50:57

Pro Bludu
Ahoj Bludo,
to je opravdu mnoho otázek, ale zkusím ti na ně odpovědět a nastínit možná řešení. Možná trochu přeházím pořadí, ale snad to bude i tak srozumitelné:

1) Wings of War (WoW) a Wings of Glory (WoG) jsou plně kompatibilní - při změně názvu a vydavatele hry to byla jedna z podmínek. Liší se především designem karet, ale funkčně, rozměrově a v zásadě i pravidly, je to totožné.

2) Kompatibilita platí jen v rámci válek. Nejde kombinovat WWI a WWII. Důvodů je několik - především rozdílná rychlost letounů (ve WWII jsou dokonce možné i rychlosti 2 - pomalá a rychlá), ale také systém zásahů (u WWI buď jeden nebo dva kulomety, u WWII až 4 druhy poškození a jejich kombinace).

3) Se změnou vydavatele a názvu byla ukončena podpora karetní verze. Sám jsem si ještě pořídil jednu takovou "na cesty" a stále se u nás dají ještě koupit, ale už v nich nebude dál vycházet nic nového. Pokud by ses k nim dostal, není herně problém kombinovat karty a letadla (dokonce při řešení větších kolizí karty dočasně používáme).

4) Pokud se rozhodneš pro WWII, lze koupit Deluxe set z loňska, který obsahuje 4 různá letadla, stejně jako to bylo dřív. A pak je tu možnost koupit letadla samostatně a komponenty (žetony zásahů, pravítka, žetony) si doma vyrobit nebo koupit samostatně tzv. Rules and Accessries Pack pro WWII, který tuhle omáčku obsahuje (a je v něm vše potřebné mimo letadel).

5) Rozhodneš-li se pro WWI, je situace podobná, jen neexistuje Deluxe set, ale mají vyjít tzv. Duel Packy - jakési demo s dvěma plnohodnotnými letadly a nezbytnou omáčkou (takže tam třeba budou jen zásahové karty pro dvojici kulometů, avšak už ne pro jednotlivý, pro rakety a PVO). S nimi si lze hru vyzkoušet za relativně snad rozumný peníz. Varianta s Rules and Accessories Packem platí i tady a je to prakticky totožné.

6) Pro aktuální přehled je dobré se kouknout na stránky výrobce: www.aresgames.eu - mají tam i podrobný plán vydávání nových sérií a přehled těch, co už vyšly s novým jménem.

7) Ještě tě odkážu na skvělé fórum o této hře: www.wingsofwar.org - nelekej se angličtiny, máme tam svou vlastní českou sekci, kde se bavíme v rodném jazyce a rádi poradíme. Je tam i přehled vydaných miniatur a sem tam i nějaký ten soubor. Navíc na fóru je část Files, kde je mraky vylepšení, tabulek a vychytávek. Takže určitě stojí za to se mrknout.

Nechal jsem ještě nějakou otázku bez odpovědi? :-)

PS: Nenech se odradit délkou mého textu - WoG není těžkou hrou a někteří hráči ji hrají i s relativně malými dětmi (8 let).

2.3.2013 00:10:31 | Upraveno autorem (porovnej)

dan-sam
Ahoj,
diky moc za odpoved, dost veci jsi mi vysvetlil kratkym textem lepe nez dlouhe googleni, za coz ti moc dekuju.

Takze pokud nechci sam vyrabet komponenty, tak je pro mne asi nejlepsi cesta koupit si "Rules and Accessries Pack pro WWI" (WWII mne laka daleko mene) plus nejaka 4 letadla, tato bych zvolil (snad by to tedy nemel byt problem) spise z puvodni serie WoW, objevil jsem kramek, kde jeste nejaka maji v doprodeji a preci jen cenove je to o chlup prijatelnejsi. Skoda, ze i tak se cena vysplha na temer dvojnasobek toho, co by normalne stal (onen nesehnatelny) starter pack.

Dalsi letadla bych asi resil spis nejak prilezitostne, zatim nepredpokladam, ze bych to nejak vylozene sbiral, i kdyz, asi by to pak k tomu dost svadelo :) . Nejsem v zadnem klubu, hrajem si jen tak doma, takze se 4 letadly bychom si imho vyhrali, pripadne casem prikoupili, az by se chtela zapojit i ta nejmladsi a treba aby bylo neco navic pro moznost vyberu.

S tim Duel Packem nevim, zni to zajimave, ale asi by zalezelo, jak to pak vyjde financne, prednost bych asi dal ale tomu prvnimu reseni, jen ta pocatecni investice mne uz ted trosku desi :( .

Za link na webik diky, regnul jsem se tam a zatim jsem jen tak lehce kouknul.

Jeste jednou moc dekuju za reakci.

2.3.2013 20:01:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Duel Pack
Hmm, kdyz tak na to koukam, tak ten duel pack cenove nevychazi zas tak hrozne, zkusim najit, co presne tam chybi a jeste o tom popremyslim... :( Skoda, ze pokud bych pak do toho chtel nastoupit "naplno", tak se stejne asi nevyhnu tomu Rules and Accessories Packu, cimz do jiste miry vyhodim penize za duplicitni material, achjo, proc nemaji normalni starter set :( .

2.3.2013 20:18:12

Pro Bludu
Asi zkouseji neco trochu jineho nez doted, tezko rict. Osobne mi prijde, ze s druhym WWII Deluxe setem velkou diru neudelali (letadla k sobe historicky moc nesedela a chybely ikonicke stroje [Spitfire, Me 109, Zero, Wildcat]), tak to zkousi jinak.
V Deluxe setu byly presne ty 4 prave vydane typy - Fokker Dr. I, Albatros D.Va, Camel a SPAD. Jsou ted v prodeji jednotlive i v ramci Duel Packu, takze temito typy urcite neprohloupis (vesmes dobre ovladatelne, slusna vyzbroj).
Seznam obchodu, kde se daji (i puvodni) miniatury koupit je na jiz odkazovanem foru.
Co se tyce volby DP vs. Rules a miniatury, tak zavisi na tvem odhodlani - pokud to bude jedna z prilezitostnych her s detmi, tak asi spis DP. Pokud budes chtit vyzkouset i neco jineho (nebo rozsirit pocet hracu) jako dvoumistne stroje, balony nebo dokonce tezke bombardery (a tem je opravdu hodne tezke odolat), je perspektivnejsi asi koupit pravidla a letadla samostatne.

3.3.2013 00:35:11

Vybíráme z Bazaru

Demeter (v obalech)
Demeter (v obalech)
Akt. cena: 399 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas