Wilderness War

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Wilderness War - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Co přesně je FORCE? Rozumím, že je to stack jednotek vedených leaderem, který má pod sebou několik subordinovaných leaderů. Z pravidel mi ale nebylo příliš jasné co je stack jednotek s jedním leaderem BEZ dalších jemu subordinovaných leaderů. Je to taky force?
12.7.2011 12:09:31

Force
Podle mě je force jak stack velitele a jednotek, tak i stack několika velitelů s jednotkama. Rozdíl je pouze v tom, že ve druhém případě se vybere jeden "hlavní" velitel.

12.7.2011 15:36:38

Zásobování
Trochu mě popis kapitoly 12 - zásobování. pochopil jsem, že aby drill troops byly zásobované potřebují vytvořit souvislý řetěz míst, která neobsahují nepřátelské jednotky nebo opevnění (neobléhané).

Čemu úplně nerozumím je bod 12.1. Každé místo musí splnit následující podmínky: je osídlené, přátelské opevnění, amphib (ve msylslu hry, nejsem si jistý cz překladem), ale potom nerozumí úplně té podmínce s vodou. Znamenáto, že pokud je to místo v divočině a nesplňuje ani jednu ze zmíněných podmínek, tak musí být propojeno pomocí řek a jezer s ostatními místy v zásobovacím řetězu?

19.8.2011 14:12:39

Parxel
Jestli narážíš na tu Important doložku, tak to je jedna z věcí, která mě v těch pravidlech vytáčí. Než jsem pochopil, že je to jenom zopakování předešlého pravidla jen jinými slovy, tak jsem si fakt málem ulámal hlavu. Je to tak jak říkáš. V řetězci zásobování lze libovolně kombinovat způsoby propojení s tím, že poslední políčko nemusí být propojeno, aby bylo stále zásobeno. Výjimka je však u propojení vodními toky, kdy zásobené (poslední/cílové) políčko musí být propojeno vodou.

19.8.2011 15:38:55

Havelock
Přesně to myslím. Tomu se říká napsat jednoduchou věc složitě. Já do toho čuměl půl hodiny jak slon a říkal co tím myslej.

19.8.2011 17:34:43

par otazok
ohladne pravidiel mam predsalen par veci, ktore si potrebujem overit

1. pri assaulte, defender neziska ziadne VP ani ked vyhra a utocnika odrazi?
2. raid moze byt uspesny aj ked je jednotka ktora ho previedla eliminovana?
3. pokial je vyraidovany indiansky settlement a indiani nemozu byt eliminovani, pretoze su v obliehanej pevnosti ostava na policku allied marker? a tym padom moze byt cielom dalsieho raidu?

a este:
4. moze byt v hre viacej indianov z rovnakeho settlementu?

12.9.2011 18:40:06 | Upraveno autorem (porovnej)

zda sa
ze moje otazky zapadli. nema niekto odpovede? aj ked si myslim ze je to tak ako sa domnievam.

BTW mam za sebou dalsiu neuplnu partiu a zacinam mat z tejto hry vynikajuci pocit.

20.9.2011 21:40:01

Gaspar
1. Nejsme si jistý.
2. Ano.
3. Nevim.
4. Myslím si, že ano.

21.9.2011 07:00:05

interception
zacinam byt este zmateny z interception. pokial uspesne interceptujem s velitelom+armada utociaceho nepriatela na policko kde uz mam armadu s velitelom, kto je pri obrane komandantom? Ten velitel, ktory viedol intercept, alebo komander s najvyyssim rankom (ako by to pri beznej obrane bolo)?

26.9.2011 13:23:54

Gaspar
Skoro jistě druhá možnost.

26.9.2011 13:51:19

rozdíl odstavce 1 a 3
Ahoj, překládám k téhle hře pravidla a lámu si hlavu nad následujícími odstavci (odstavec "2" jsem tam nechal jen pro úplnost, tam není problém). Výsledky odstavce "1" a "3" jsou jiné (v prvním se smíchá dobírací a odhazovací balík a pak se karty doberou, v třetím se dobere balík dobírací a až pak se dobere karty z původně odhazovacího balíku), ale u obou mi přijde stejný způsob, jak k nim dojít. U obojího není dost karet na dobrání v dobíracím balíku. Nebo mi něco uniklo? Dík moc

5.25 If the draw pile runs out when more
cards are needed for the deal, or at the end of
any season in which the Surrender! card has
been played—whether or not for the Event
(and even if a player was forced to discard
it)—then reshuffle the discard pile and any
remaining undealt cards together.
PLAY NOTE: Upon playing the Surrender! card, place it face
up on the draw pile to serve as a reminder that the deck needs
to be reshuffled.
~ CLARIFICATION: If Surrender! hasn’t been played,
and there aren’t enough cards in the Draw Pile to refresh both
player’s hands, deal out the remaining cards in the Draw pile.
Then reshuffle the Discard Pile and deal enough cards to fill
both hands.

28.10.2015 17:43:47

Paco
Podle mě se jedná o doplnění originálních pravidel.
V 5.25 vysvětlují jak se má míchat balíček když dojdou karty, přitom se mluví o míchání zbylých karet spolu s diskartem, což může být matoucí. Ještě to dorazili "notifikaci". Takže pak na základě dotazů na forech, zřejmě dodali do nových pravidel klarifikaci.
Osobně bych pravidla v tomto případě nepřekládal podle přesné struktury, ale tu klarifikaci zakomponoval už dovniř pravidla 5.25. pokud dojdou karty míchá se diskard, pokud je zahraná Surrender! míchá se diskard se zbytkem dobíracího balíčku.

29.10.2015 08:46:46

Lumirius
Super, takovou odpověď jsem potřeboval. Dík

29.10.2015 11:38:42

Vybíráme z Bazaru

Century všechny 3 vydání
Century všechny 3 vydání
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas