Western Legends: Wild Bunch of Extras

xxxxxxxxxx hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Western Legends: Wild Bunch of Extras - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Legendy Západu
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Kolossal Games
Autoři: Roland MacDonald
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Bude? Plánuje se? Má někdo zákulisní informace od Mindoku?
2.2.2021 13:43:07

Čeština
Ahoj ,
priamo som sa obrátil na Mindok , či vydaju Wild Bunch of Extras a aj Blood Money ešte minulý týždeň a dostal som odpoveď , že budu o nich určite uvažovať , ale tento rok to nebude.

10.2.2021 20:33:03

čeština
Super. Děkuju moc.

Popravdě se mi hra v češtině hrozně moc líbí a s každým rozšíření se rapidně zvyšují možnosti co ve hře dělat a připadá mi lepší a lepší.

Tak snad to vyjde a bude se na co těšit :-).

10.2.2021 21:54:46

Čeština

Maximálne s Tebou suhlasim

11.2.2021 20:26:59

Upřímě beru každý rozšíření, hra s pár house rules a všema rozšířeníma co doposud mám, tak je čím dál lepší, má úplně peckovní atmosféru. Pevně doufám že to v četšině vyjde. Jen se v nich trochu ztrácím co je co. Mám Hodný zlý a pohledný, Hrst novinek a Vysoké sázky. Nevím který pak z připravovaných má toho traveling tradera atd, to je tady v tom? V anglických vs. českých názvech mám hokej :)

8.7.2021 10:43:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@Edison - nikoliv. Obchodní cestující je v Blood Money, které ještě nevyšly ani v angličtině (pokud se nepletu).

V tomto rozšíření jsou hlavně věci pro Vysoké sázky.

Obsah:

  • 4 nové charaktery a jejich goal karty
  • 22 story karet (několik jich je s novou mechanikou)
  • 2 karty banditů
  • 11 karet pro muže v černém
  • 3 tokeny muže v černém
  • 6 karet vlaku
  • 8 karet událostí (přidají do hry žeton se kterým se interaguje)
  • 8 legendárních předmětů
  • 2 nové předměty do obchodu (taška na koně a spacák/karimatka)
  • 3 tokeny pro objevování/prozkoumávání (s číslem)
  • nové tokeny karbaníka, prospektora a desperáta (o dost náročnější než v základu)
  • 18 dřevěných tokenů nábojnice + 6 pro označení životů
  • 12 karet titulu (přidávají pravidla do hry)
  • 6 karet gangu/smlouvy
  • 6 karet šerifa - konečně má i šerif nějaké vlastnosti

 

9.7.2021 14:24:04

Super, díky moc. O to víc se těším jestli to bude v CZ.

12.7.2021 08:13:12

Nedobre správy. Pod týmto videom https://m.youtube.com/watch?v=sRQbH3_x3L8 v komentároch sa Mindok vyjadril k otázke vydania ďalších rozšírení, LZ že s ohľadom na predajnosť je to nepravdepodobné a aktuálne to nemajú v pláne. No mňa to veľmi mrzí, lebo každý víkend si to aspoň raz zahráme s deťmi , pre ktorých je divoký západ veľký zážitok. Rozmýšľam , že si to zaobstaram v angličtine , len si to budem musieť všetko preložiť a vytvorí nejaký “pomocný  list”. No veľká škoda , lebo do poslednej chvíle som dúfal , že to bude v češtine aj s Blood Money.

15.1.2022 12:07:24

Tak to je velká škoda, mám vše, co v češtině vyšlo a tohle by bylo hodně přínosný. Každé rozšíření tu hru zlepšovalo.

15.1.2022 12:21:16

Ach…to je škoda, aj my tu hru mame tak radi .. synček a ja ju drtíme jak diví.. a kde som ju doniesol mala úspech…len áno treba si urobiť trochu poriadok v pravidlách..sú teds napísané jak v salóne po 10 panakoch whisky

15.1.2022 15:09:57

Snad se tady najde nějaký dobrodinec, který to přeloží…

15.1.2022 17:57:39

Dostal som otázku správou, čo je na pravidlách zle napísané….tak, aby som to objasnil:

  • myslím si, že je veľmi náročné napísať pravidlá pre sandbox, určite oveľa viac náročnejšie ako na strategickú vec, ktorá má presne definované veci
  • myslím si, že boli originálne zle napísané, chudák prekladateľ (viem o čom je reč- ja som tlmočník, prekladateľ…, chudáci v Mindok (síce som počul, alebo je to v nich napísané, že trošku boli vylepšované Mindokom, pred tým to asi muselo byť fakt horor…)
  • tak a teraz k veci, môj názor je, že vlastne v legendách by bolo fajn keby sa veci pochopili a potom nanovo napísali a to asi v štýle
    • vysvetliť tému
    • vysvetliť priebeh hry (možné akcie)
    • vysvetliť ako získava BV strážce zákona a ako psanec (tento bod sa ma každý ale ozaj každý pýta, kto má tu hru…je jasné, že pravidlá nemajú diktovať ako hrať sandbox, ale aj prvotný prehladový list vlastne bol taky, že vždy bol problém na začiatku vedieť čo vlastne robiť…mám to už nahraté a dokonca som aj interpretoval pravidlá pri recenziách a videách a videl som, že majú s tým problémy viacerí.. napr. aj Bartyxovi som písal, že pozor áno max 3 predmety ale pozor zbran nie je predmet…lebo takto by sa to nedalo ani poriadne hrať..a myslím, že na Youtube ešte asi bude moj komentár k tomuto videu
    • a jednoducho stále v tých pravidlách niečo hľadáš..z mojho pohľadu treba viac používať grafiku, vysvetľovať schématicky
    • nie som odborník, je to len subjektívny názor, ale takto to vidím….mám trošku pocit, že v poslednom čase sa tie pravidlá (ich vytváranie) a tiež preklady trošku flákajú…napr. taká veľká vec ako sú Výročná edícia Jízdeniek tá 15 a keď si idete prečítať tú čechslovenčinu na krabici…tak fakt, akoby to po sebe ani nečítali. Vrátim sa však ku legendám…tu by som videl problém u tvorcov pravidiel…veď aj tých banditov a ich poradie domýlili v tom rozšírení….ach jaj…preklad by mal byť potom verný originálu
    • príklad na super pravidlá aj ked sa to asi nehodí porovnať je Naše osada..tie sú jasné, štruktúrované, presné…ale iné sú zasa legendy…ale akože hra je to super a s tými pravidlami sa to nejako dá, len už treba naozaj za tie peniaze, ktoré za to dávame isť po kvalite

16.1.2022 22:05:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@stanci00 

Nechci tu rozviřovat nějakou polemiku, která by nota bene patřila do vlákna se základní hrou, a nejsem ani oprávněm mluvit za Mindok. Myslím si ale, že tato kritika je z větší části neopodstatněná. Motivační texty, struktura, konzistence i (pokud smím podotknout) jazyková či typografická kvalita našim pravidlům nechybí.

Potíž je v tom, že u této hry je skutečně nutné neustále znovu a znovu v průběhu partie do pravidel nahlížet, protože se ve hře vyskytuje řada lokací, na kterých probíhají činnosti dosti podobné, ovšem lišící se v některých titěrných detailech. S tím toho asi moc vymyslet nejde. Tato hra (pro někoho bohužel) vyžaduje, aby se hrála opakovaně a často. Pak je šance se sžít jak s herními mechanikami, tak s různými ne zcela vyváženými vítěznými strategiemi a způsoby boje proti nim. A teprve poté (můj názor) se dostaví atmosférický zážitek.

Zkuste si stáhnout z webu Mindoku opravený přehledový list, například přehled různých způsobů získávání různých bodů je tam zvlášť a (snad) přehledně uveden.

17.1.2022 09:15:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Karle seš borec, vďaka za veľmi peknú správu.  

17.1.2022 10:00:04

Písal som do Mindoku či sa chystá preklad a odpísali mi, že to nemajú v pláne. 

3.2.2022 07:01:55

To je škoda, takže to vypadá, že se bude muset udělat, co půjde, svépomocí…

3.2.2022 20:21:50

Anebo si namísto toho nepřeloženýho zbytku rozšíření udělat vlastní mišmaš odbočku přimíchánim karet přeloženýho Bangu. ;)

3.2.2022 23:41:39

Vrhne se tedy někdo na neoficiální překlad, prosím? 

4.2.2022 15:17:59

Překlad

Pokud mi někdo opatří tuto hru, byl bych ochoten pro něj překlad udělat.

4.2.2022 17:44:50

Do sekcie “ Ke stažení” som vložil preklad pravidiel a aj preklad všetkých kariet a tokenov. Preklad som robil za pomoci svojich základných znalosti angličtiny a pomocou štyroch prekladacov .Nikdy som nič podobné nerobil, ale teraz som zistil čo presne mysleli autori pravidiel zakladnej hry z Mindoku , keď v editore písali, že museli celkovo zmeniť pravidlá aby bol z hry čo najlepší úžitok. Tie pravidlá rozšírenia sú veľmi stručné a nie sú celkom jednoznačne,ale snažil som sa tomu dať hlavu a pätu. Čo mi však trochu vadí na anglických kartach a tokenoch , že nepoužili žiadnu symboliku ako v češtine. Niektoré tokeny sa nedajú poriadne ani prečítať, ale až po odfotení a  zväčšení fotky.  Dúfam ,že niekomu som urobil radosť a ak budete mať pripomienky alebo otázky , tak píšte.

4.3.2022 01:01:34

SUPER! Diky moc!

4.3.2022 08:19:37

Neplánuje někdo udělat u tohohle rozšíření překlad od grafiky, prosím? Když oficiální si nebude… :-(

6.4.2022 13:11:47

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage CZ 2. edice
Blood Rage CZ 2. edice
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas