Legendy Západu: Hrst novinek

xxxxxxxxoo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Legendy Západu: Hrst novinek - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Legendy Západu
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Hervé Lemaître
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyba v cz překladu "čísla banditů" nebo jsem něco přehlédl

Nechci si stěžovat. Hru jsem ještě nehrál, ale těším se na ni, i když si budu muset pár věcí upravit.

Co jsem porovnával českou a anglickou verzi, tak nesedí čísla se jmény banditů. Obecně by to nevadilo, prostě jsem figurky dal podle toho jakému povolání odpovídá (dle českého návodu), ale problém nastal u karet, kde hlášky zůstaly podle anglického pořadí. Tedy např.: Uprchlý trestanec ti řekne "tvůj kůň je pěkná herka" (hláška Zloděje stád), Zloděj stád ti řekne "prohrábni jim kapsy a nekvaltuje při tom" (hláška Zloděje) a Bandido ti řekne "Basa škodí mému zdraví" (hláška Uprchlého trestance).

Fakticky je to blbina. Akorát je to škoda, protože pokud by číslování bylo dodrženo, tak by to trošku podtrhlo atmosféru.

Jak je to u vás?
1.2.2021 17:35:52

banditi
Tak to jsem si vůbec nevšiml.Tak pokud to neporovnáš z ang. edici ,tak ty hlášky ani nepostřehneš,že patří jinému banditovi.
Co jsem se díval tak cz edice je jasná a eng:
1.Hazardní hráč,2.Desperát,3.Uprchlý trestanec,4.Zloděj
5.Bandido,6.Zloděj stád(proč není koní ?).
Takže s cz edicí se shoduje pouze 1.
Herně to moc vliv nemá,ale proč to je změněné to netuším?

1.2.2021 18:22:00

bandité
Taky netuším, kdy se to změnilo. České "tituly" banditů vycházejí z originálu, který jsme měli k dispozici v době lokalizace...
A "zloděj stád" je odkaz na text jedné známé kotlíkářské písničky...
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

3.2.2021 13:29:03

Karel
A zná vůbec ještě někdo Waldemara? Nebo už jen Walda Gang :+)

3.2.2021 17:41:53

...
Asi už jen my bůmři. Rvu to, kde se dá...
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

3.2.2021 17:48:49

EN
Mám EN edici.. je to tam taky blbě - popisky u siluet neodpovídají popiskům na nálepkách a následně komentářům z karet...

7.2.2021 00:36:49

EN
Aha, tak je chyba u mne (špatně jsem to popsal). Kontroloval jsem to vůči obrázkům z webu (kde je to buď před změnou, nebo si to autor obrázku upravil) a nikoliv vůči reálné EN verzi. Tedy vypadá to na chybu už na straně Kolossal Games.

Popravdě řešení bylo jednoduché. Vytiskl jsem si kolečka s jiným číslování a ty vložil do šedých kroužků. Figurky jsem polepovat nechtěl, protože je chci používat i jako hráčské figurky ale zároveň zachovat nepředvídatelnost banditů.

Hra se mi líbí a jsem velice vděčný Mindoku, že se do toho pustili a už se těším na další rozšíření.

7.2.2021 10:03:11

EN
No já viděl ang. unboxing a tam to bylo jak píšu níže. Ale nevím co to bylo za ang. verzi.

7.2.2021 12:20:45

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas