Waste Knights (Second Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Waste Knights (Second Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Post-apokalypsa
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Galakta
Autoři: Marek Mydel
Paweł Szewc
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Mám za sebou první hru. Hrál jsem SAVE HAVEN (solo za dvě postavy). V Guide booku uvádí lehkou obtížnost a dobu hraní 3h.

S načítáním pravidel a učením se za pochodu mi to zabralo cca 7 hodin. Ovšem se znalostí pravidel, klíčových slov a ikonografie - se to dá určitě za 3h zahrát.

Pocit z hraní je za mě super. Hra vytváří pěkný příběh který se hodně větví. Gamebookoidní prvky hry jsou fajn, pěkně fungují a vytváří skvělou atmosféru a linii příběhu. RPG prvky jsou také super. Při hraní je vývoj postavy dost znát a volba nových skillů může být dost zásadní. Hodně mě baví barevné kostky - tenhle systém vylepšování funguje parádně. Karet předmětů je dostatečné množství.
Cestování po mapě, průzkum a náhodná setkání také fungují dobře a líbí se mi. Scénář SAVE HAVEN jsem si užil jak příběhově tak herně. Obtížnost scénáře si netroufnu zhodnotit jelikož nemám s čím srovnávat, ale musím říct že jsem měl skoro po celou hru štěstí na kostky. Několikrát jsem dokázal uspět v téměř nemožných situacích kdy jsem házel jednou bílou kostkou a musel jsem hodit 2 úspěchy. Přesto nemám pocit, že by při hře vše záleželo na kostkách. Jde tu hodně i o různá rozhodnutí, zvolené cesty, skilly a vybavení i když v určitých situacích hlavně ke konci scénáře asi mohou být kostky klíčové. Každopádně scénář se mi podařilo dohrát a vyhrát, ale mé hrdinky při plnění mise zemřely. Takže žádný extra velký Happy End :D (Znovuhratelnost tohoto scénáře vidím minimálně na 4 zahrání).

K čemu mám největší výhrady jsou pravidla. Pravidla jsou hodně strohá, některé věci jsou "vysvětlené" jednou krátkou větou a některé věci jsem nebyl schopný dohledat vůbec. Pravidla jsou poměrně přehledná, ale uvítal bych víc vysvětlivek a možná i víc nějakých názorných příkladů. Také by asi nebyla od věci tabulka obsahující souhrn klíčových slov a ikon (něco takového mi chybí na zadní straně pravidel). Často se mi stávalo že jsem nenašel přesné a jasné vysvětlení a musel výklad některých pravidel a situací proste odvodit z kontextu.

Při hře se mi pak stalo, že v Book of Tales jsem narazil na formulaci - utrpěl jsi 1 zkušenost- což je chyba. Buď to má být získal jsi 1 zkušenost, nebo utrpěl jsi 1 zranění. Dále pak po mě v určitý moment chtěla hra abych umístil na herní plán větší množství Danger Markerů s ! než jaké je k dispozici. Pokoušel jsem se zjistit jak to vyřešit případně čím nahradit, ale žádné vysvětlivky k Danger Markers a General Tokens jsem nenašel. Tak jsem proste ty chybějící Danger Markery nahradil General Tokeny.
Někteří protivníci využívají více kostek než je k dispozici - nejsem si úplně jistý zda by měli být limitovaní balíčkem nebo to pak ještě doházet. (Já jim kostky přidal).

Na závěr bych měl pár rad pro ty co se chystají na první hru:
- Před hraním si připravte nějakou záložku. (V Book of Tales jsou odkazy v jednotlivých scénářích číslované vždy od 1. Takže je dobré si založit začátek scénáře - šetří to čas).
- Dále si připravte propisku/tužku a nějaké papírky (dobré jsou nastříhané proužky tvrdšího papíru tak 2cm široké a 4až5cm dlouhé) Případně si připravte fixu na popisování Entry Tokenů, ale to mi přijde dost nepraktické. Často je totiž třeba zapsat celou větu + nějaká čísla.

20.12.2020 20:03:26

Dotaz k pravidlům
Netušíte kam rozmístit challenge tokeny? Zkouším první scénář a vůbec nechápu, kam je dát... možná jsem slepej nebo blbě hledám... Díky za rady.

27.12.2020 18:50:46

Hofi22
Tohle je téma spíš do sekce otázky.

Každopádně při setupu musíš začít v Guide přečtením úvodního odstavce poté jdi do Book of Tales - See 1 (jak je napsáno v Roud to ruin - dole pod úvodem). A následuj pokyny pro Setup v Book of Tales. Dokud tě neodkáže zpět do Guide (respektive do plot sheet - Touble in the South/Wild North což je jedna ze dvou stránek daného scénáře v Guide pak postupuješ podle téhle stránky).


27.12.2020 20:53:39

Díky
Omlouvám se za chybné umístění dotazu a děkuju. Já úplně přehlédl tu jedničku u úvodního textu...

28.12.2020 15:23:07

Zahrane myslim 4x (2x ve dvou). Atmosfera vtahla. Pripomina mi to Fallout 1,2. Pribehy jsou napsane zajimave. Obsahuje to spoustu preklepu. Je to dost nahodne a ne pro hrace, kteri potrebuji mit kontrolu nad vsim. 

Uzasne referencni karty: https://boardgamegeek.com/filepage/226938/universal-head-esoteric-order-gamers-waste-knights

7.1.2022 22:43:56

Vybíráme z Bazaru

Scythe Titáni nebes
Scythe Titáni nebes
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas